Drak spí

Drak spí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445610/bmid_drak-spi-fPH-445610.png 5 1841 1841

Josef Bergman série

"Některá tajemství je lepší zapomenout" V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců.... celý text

jana14
08.09.2020 5 z 5

Nemám zatím přečteny všechny detektivky paní Klevisové, ale kniha DRAK SPÍ mě úplně nadchla a hodnotím jako zatím nejlepší. Unavena akčními thrillery , vychutnala jsem si dokonale prostředí malé české vesničky s podivnými sousedskými vztahy a spoustou rodinných tajemství. Kniha mi vůbec nepřipadala pomalá nebo nudná. Motiv k vraždě měl kde kdo a autorka si se mnou pěkně pohrávala. Nezajímal mě jenom vrah, ale osudy všech postav, které autorka skvěle vykresluje. Samota, temný les, blata a rozbořené vesnice po odsunutých Němcích... Já si četbu užívala.

ddkk
08.09.2020 4 z 5

Nebylo to špatné, jen takové ... ospalé. Jakoby se autorka stále točila v kruhu kolem několika rodin a osob spojených životem v zapadlé jihočeské vesnici na hranicích s Rakouskem. Zabývá se jejich životy, plné naplněných a nenaplněných ambicí, frustrací, závistí i dobrou vůlí, jejich vzájemnými vztahy, pocity a emocemi. Nic moc se neděje, i když o zločinech skutečných i domnělých se dovídáme hned na začátku příběhu. Zdá se, že vraždy malou vesnici kupodivu zas tak moc nevzrušují. Všichni si více méně vidí do talíře, a přesto je mezi nimi stále cosi utajeného ...

Další kniha ze série s poklidným sympaťákem Josefem Bergmanem je docela čtivá, ale také trochu nudná. Chyběl mi spád, napětí a překvapení z rozluštění. Michaela Klevisová píše pěkně, ale také zdlouhavě. A docela mě štvalo, že jsem se vlastně až do konce nemohla zorientovat v jednotlivých rodinách a vzájemných vztazích jejich členů. Možná jsem se jen ne úplně soustředila...

bralenka
07.09.2020 5 z 5

Opět výborná kniha, přečetla jsem všechny. Styl psaní M. Klevisové mi vyhovuje. Doporučuji. Krásný požitek z četby.

kneslova
06.09.2020 4 z 5

Jsem překvapena, je to první kniha, co jsem od autorky četla a byla dobrá. Výborná detektivka a nejvíc se mi líbil dokonalý popis pohraniční vesničky

petrarka72
06.09.2020 3 z 5

Čte se sama, ale vrahem může být kdokoliv - a tentokrát to není výhoda, spíš přílišná obecnost. Nicméně některé ne úplně běžné motivy (podoby bipolární poruchy, otázka, kde končí vzájemné ovlivňování a začíná kopírování názorů a životních rozhodnutí, zaniklá vesnice a následky odsunu půlstoletí poté) potěšily.

Chesterton
06.09.2020 5 z 5

Michaela Klevisová se po výletech do Holandska a Norska vrací přes Beskydy do Sudet.
Její příběhy jsou na pomezí detektivního a psychologického románu, ale zápletka nikdy příliš nepokulhává. Její poklidný styl s plastickými konturami lidských povah mi hodně sedí stejně jako popisy prostředí.
V první části uvádí na scénu mnoho celkem nesympatických postav spolu s kontrastem města a malé vesnice, ale děj se rozjíždí a zamotává, nahlížíme různé motivy a pohledy na lidské osudy.....
Taktéž Bergmannova kolegyně Sylvie se vydařila stejně jako jejich pracovní partnerství.
Díky za příjemně přemýšlivé chvíle na jihu Čech. ☀️

pifffka
05.09.2020

Jdu proti proudu. Pro mě asi nejslabší a nejméně čtivá detektivka paní Klevisové.

campanula2
04.09.2020

Čte se dobře, jako všechny její knihy ...

jaromir2255
02.09.2020 5 z 5

Musel jsem to přečíst naráz, opět skvělá detektivka, tentokráte z prostředí jižních Čech

JeduvKnize
01.09.2020 5 z 5

Knihy Klevisové mají všechno, co od (klasických) detektivek očekávám. Postupně odhaluje jednotlivé střípky, sem tam přihodí slepou uličku. Moc se mi líbí její práce s postavami, jejich pohnutky jsou jasné, ale ne čitelné na první dobrou. To vše zasazené do specifického prostředí malé vesnice, kde každý má své tajemství.
Výborné čtení.

Ronny
01.09.2020 4 z 5

Kniha se četla dobře, je to spíše psychologický román než detektivka. Líbilo se mi to, určitě se pustím do další knihy této spisovatelky.

Kerberos
01.09.2020 5 z 5

Bergman s kolegyní Sylvií vyšetřují vraždu v pohraniční vesničce.Sylvie najde spojitost se starou vraždou,která zůstala nevyjasněna.Spojitost je tetování dráčka.Společně se jim podaří případ objasnit.Opět velmi dobré.

ŠárkaStrnadová
01.09.2020 5 z 5

Paráda! Skvěle napsané, výborná čeština, příběh i zápletka.

Manoloma
31.08.2020 5 z 5

Tak tohle byla pecka, napínavá kniha bez potoků krve, ale přesto super detektivka, přečteno za dva večery, vřele doporučuji!

irenafa
31.08.2020 5 z 5

Skvělá, detektivka i společenský román. Ať nám Josef Bergman dlouho vydrží a vyřeší ještě mnoho případů!

LucieT
31.08.2020 5 z 5

Úplně super, pro mě snad nejlepší kniha z celé kriminální série této autorky. Úplně mě mrzelo, když jsem došla na konec, ráda bych četla dál:-)

Renatecka
31.08.2020 5 z 5

Dvěma slovy: Jsme nadšená :-) . Je to moje první knížka od Klevisové, kterou jsem přečetla a moc mě bavila. Určitě si přečtu i předchozí z této skvělé série.

Modrina
30.08.2020 5 z 5

Opět taková poklidná detektivka, ale vrahem mohl být kdokoli. Skvělé. Doufám, že autorka je grafomanka. :)

Miluna40
30.08.2020 3 z 5

Prijemne oddychova knizka. Zadne drama,hezke prostredi. Cetla se dobre. Takova klasicka ceska detektivka.

Kralovna1
29.08.2020

Knizka je uzasna. Jako vsechny od autorky. Mrzi mne, ze nepise rychleji. Mohla bych ji cist porad. Cte se lehce. Je uzasne propracovana. Mohu jen doporučit.