Drak spí

Drak spí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445610/bmid_drak-spi-fPH-445610.png 5 1841 1841

Josef Bergman série

"Některá tajemství je lepší zapomenout" V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců.... celý text

Jessica007
16.09.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Od autorky jsem už přečetla dost knížek, líbily se mi všechny a tuto řadím k těm nejlepším. Krásné prostředí, popisy postav, moc pěkně napsaná detektivka a jsem z ní opravdu nadšená. Prostě výborná.

hannetonmonde
15.09.2020

Toto byla má první knížka od Michaely Klevisové. Detektivní příběhy mám ráda, většinou čtu klasické severské autory, jejichž kriminální příběhy jsou poměrně drsné a mají rychlý spád. Zpočátku se mi tedy příběh táhl, chybělo větší vzrušení. Když jsem se ale prokousala zhruba do poloviny knížky, příběh mě vtáhl a nakonec jsem byla ráda, že jsem této knížce dala šanci :) Dokonce jsem slyšela, že bude ČT podle této knížky natáčet i seriál, tak to jsem zvědavá!

KatyO
15.09.2020

Od Michaely Klevisové jsem přečetla skoro všechny detektivky a na Drak spí jsem se hodně těšila. Nezklamalo mě to, čte se opět jedním dechem, vyšetřovatel Josef Bergman opět kraloval. Na jih Čech se vrací mladá žena, kterou trápí mezery v minulosti. Ve vesničce o pár obyvatelích trávila kdysi pravidelně s matkou letní prázdniny a pak se něco stalo... A děje se to zas! Kam zmizela její dávná kamarádka a proč se sem jiná naopak vrátila?

Líbí se mi styl psaní a že jsou detektivky trochu jiné - nejdřív se vám vždy představí všechny postavy, potenciální oběti i vrazi a až pak dojde k tragédii a začíná vyšetřování. A vy se ho můžete tak trochu zúčastnit, odhadovat sílu motivu jednotlivých osob apod.

Těším se, až bude podle Klevisové knížek natočený seriál.

knihomolka1197
15.09.2020 5 z 5

Dost dobrá detektivka, autorka píše čím dál tím lépe. Kniha se dobře čte, je srozumitelná.

Tvefisto
15.09.2020 5 z 5

Opět veliké nadšení a troufám si říct, že se mi to líbilo asi nejvíc. Zatím :)

kasavubu
14.09.2020 5 z 5

Moje první Klevisová a musím přiznat, že to vůbec nebylo špatné. Zpočátku jsem měla problém zorientovat se v jednotlivých postavách a dle mého soudu zde bylo zbytečně moc dějových odboček. Jako celek ale hodnotím kladně a určitě si ze série přečtu i něco dalšího.

mousegun
14.09.2020 5 z 5

Lįbí se mi, jak píše paní Klevisovâ. Mám přečtené všechny její knihy a asi bych potřebovala, aby rychle napsala další.

Hana46
14.09.2020

Krásné. Myslím,že tohle byla zatím nejlepší kniha.Přečetla jsem ji za dvě odpoledne.Prostě paráda.Už se těším na další.

Adliczka
13.09.2020 4 z 5

První kniha od autorky, kterou jsem četla. Lákalo mě přečíst si detektivní příběh odehrávající se taky jednou u nás, takže mě to bavilo a živě jsem si představovala veškeré popsané atmosféry :) Příběh se četl velmi dobře, mělo to plynulost, ráz i napětí... určitě doporučuji k přečtení. Ale stejně jsem si na konci uvědomila, že já osobně mám takovéto detektivky raději ve filmové podobě. Úplně to vidím v režii české televize :) (Někdo považuje jejich produkci za lacinou, ale mě se mnohé filmy a série líbí...)

zdenka4808
13.09.2020 5 z 5

Toto byla moje první kniha od autorky a moc se mi líbila. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout, pořád se v té malé vesničce u hranic s Rakouskem něco dělo. Autorka umí vyvolat napětí i zvědavost, jak to bude celé pokračovat. Možností je tolik. Na závěr se všechno dozvíte:-) Doporučuji.

jahlina
12.09.2020 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší knížka od autorky.

marcela8908
12.09.2020 5 z 5

Nádherná knížka z míst, která jsou mi blízká. Právě proto jsem si ji koupila a jsem za to moc ráda.

Verr644
12.09.2020 5 z 5

Pro me zatim ta nej knizka od pani Klevisove.

lidina

Libila se mi

EmaPerkaus
11.09.2020 5 z 5

Krása na papíře. Četla bych jí ještě jednou, ale to u není ..... Takže všem doporučuji, bude to zážitek, uvidíte.

mujfialovysvet
11.09.2020 5 z 5

Kniha Drak spí má 336 stran, ale budete si přát, aby jich měla ještě aspoň o 100 víc. Příběh je neuvěřitelně čtivý. Chvíli sice trvá, než se dostanete do sedla (než se seznámíte s postavami a začnete chápat, kdo je kdo), ale pak se příběh velmi rychle rozjíždí. Autorka v podstatě neustále nahazuje čtenáři návnadu, svádí ho ze stopy. Dějová linka je pěkně klikatá a ve chvíli, kdy vám to celé začne dávat smysl a už si myslíte, že víte, a vše tak spěje k rozřešení, se stane něco nečekaného, co celý váš domeček z karet zboří i se základy. Michaela Klevisová si umí čtenáře vodit, jak a kam potřebuje a to mě moc baví! Vrah může být v podstatě kdokoliv, fantazie pracuje na plné obrátky. A taková by dle mého správná detektivka měla být!

janina66
11.09.2020 5 z 5

Mám přečteny všechny knihy autorky. A musím říci, že tato je jasně ta nejlepší ze všech. Děj mě vtáhl hned na první stránce. Úžasně napsáno, krásně vykresleny povahy všech postav ve vesničce. Vraha jsem vůbec neodhadla, myslela jsem na své dva favority, ale ty to samozřejmě nebyli. Musím vyzdvihnout i několik linek, které se v knize vyšetřují. A krásná obálka.

Lucek
10.09.2020 5 z 5

Tak to byla jízda! Zatím nejlepší ze série. A doufám, že ne poslední...

gilt
09.09.2020 5 z 5

Skvěle napsané, moc mě to bavilo. Nečekala jsem, že vrah je ten, kdo to nakonec byl..

raty
09.09.2020 5 z 5

Vyšetřování vraždy na malém prostoru zapadlé jihočeské vesničky, spojitost se starým případem, zajímavé postavy, z nichž vrahem může být kdokoli. Já jsem si čtení moc užila.