Drak spí

Drak spí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445610/bmid_drak-spi-fPH-445610.png 5 1832 495

Josef Bergman série

"Některá tajemství je lepší zapomenout" V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců.... celý text

RADOST
28.08.2020 3 z 5

Asi jsem si od této knihy slibovala více, než jsem dostala. Oceňuji vykreslení české pohraniční vesnice a povah jejích obyvatel, ale jako detektivka to bylo slabé. Postrádala jsem více napětí, větší švih. Nevěrohodně na mě působila i poměrná chladnost a malá zainteresovanost obyvatel vesnice na vyšetřování. V takovém klidném prostředí, kde stereotypně žije pouhá hrstka lidí, přece všechny ty události musely působit jako uragán, který rozvíří různé pochybnosti a zvědavost a živěji "ofoukne" i čtenáře. Já si připadala ale v naprostém bezvětří, pomalu se vlekoucí k očekávanému rozuzlení, vylepšenému informací ze starého dokumentu.

zdehan
27.08.2020 5 z 5

Vynikající detektivka která se čte jedním dechem vřele doporučuji.

stejsdan
24.08.2020 5 z 5

Knížka mě naprosto pohltila, takže jsem se zase nevyspala:) Četla jsem jedním dechem, úplně jsem před sebou viděla tu zapadlou vesnici s pár domky, rybník, blata, zatuchlou chalupu i precizní zahradu Pekařových...Tahle detektivka se vážně povedla. Těším se na další.

princesse
24.08.2020 5 z 5

Opět skvělé čtení. Nemohu než být spokojená. Všechny příběhy super. Mám za sebou opravdu velké množství knih tohoto žánru a Michaelu řadím rozhodně k těm skvělým autorům, kteří prostě umí. Už teď se těším na další novinku. Nezbývá než doporučit, ostatně jako i ostatní její díla.

hs777
22.08.2020 5 z 5

Parádní čtení, ale vlastně žádná z knih Michaely Klevisové mě zatím nezklamala. Od prvních stránek jsem vpadla do letní atmosféry malé osady u rakouských hranic, života nemnoha obyvatel - současných i těch, co se po letech vrací se vzpomínkami a otázkami. Když se objevil Josef Bergman, už mi ani nechyběl. Se svou kolegyní Sylvií příliš nevyčnívali, vše se stejně odehrávalo jen v pracovní rovině, tak snad někdy příště nahlídne autorka víc i do jejich soukromí. Moc se těším na filmové zpracování.

Daenerys
22.08.2020 5 z 5

Vynikající detektivka z prostředí jihočeské vesničky - bravurně vystihnutá jak místní atmosféra, tak charaktery. Postav tak akorát a každá něčím zajímavá, podezřelých spousta... Čtivé a napínavé od začátku do konce. Pecka! Skoro bych řekla, že tahle je zatím autorčina nejpovedenější.

tygřímáma
21.08.2020 5 z 5

Super detektivka, kterou jsem přečetla jedním dechem. Typy na vraha jsem měla hned 2, ani jeden správný :-). Ale super zápletka, zajímavé rozuzlení. Miluju knihy, které člověka pohltí od prvních řádků. Za mě super.

helenah
21.08.2020 5 z 5

Asi nejhezčí z celé Bergmanovské série, přečteno jedním dechem.

HaHa11
20.08.2020 4 z 5

Jihočeská vesnice není zdaleka tak idylická, jak se na první pohled zdá. Sedmý Bergman si stále drží patřičnou úroveň. Příjemné letní čtení. Více v recenzi.

Zuzaana
20.08.2020 4 z 5

Knížku jsem přečetla za jeden večer, takže opět dobrá detektivka. Mám pocit, že některé zápletky již autorka použila v předchozích knihách.

Sarance
20.08.2020 5 z 5

Pro mě snad jedna z nejlepších autorčiných knih, četla se velmi dobře, propojení doby před a nyní překvapivé, doporučuji.

ZuK1
20.08.2020 5 z 5

Výborné a pohodové čtení, ze kterého doslova sálá letní atmosféra malé jihočeské vesničky, ve které dojde k vraždě mladé ženy. Knížka se mi moc líbila a určitě ji můžu jen doporučit!

Ilona
19.08.2020 5 z 5

Opět výborná česká detektivka, paní Klevisová vynikajícím způsobem popsala život se všemi jeho zákoutími na jedné malé příhraniční vesnici. A že netečou potoky krve? Velmi příjemná změna!

kacaaba
19.08.2020 5 z 5

Další skvělý díl z této série. Kniha měla spád, nenudila jsem se, jen ten záver byl na mě možná moc krátký, mrzí mě, že se víc nenakouklo do rodiny "vraha" a jak to ve vesničce, kde si vidí do talíře, vzali a jak dopali určité situace, které se jen nakousli.
Někde jsem četla, že dojde ke sfimování této série, už se na to moc těším.

Smadienka
17.08.2020 3 z 5

DRAK SPÍ od Michaely Klevisové. Moje vůbec první česká detektivka, co jsem četla. Netušila jsem, kde se příběh bude odehrávat a tak pro mě bylo milým překvapením, že je příběh z prostředí České Kanady, kor když jsem tu knihu četla u rybníka Osika v Albeři u mé babi. Do rodné vesnice se vrací Natálie, mladá food blogerka, kterou omrzel život v Praze a chce si otevřít cukrárnu. Potkává se po letech se sousedy, s kamarádkama z dětství a její návrat ne každého potěšil. Začtete se do příjemné knihy, kde se odkrývají tajemství už dávno zapomenutá, otevře se případ vraždy, 14let starý a někdo další zemře. Vše se odehrává ve vesničce Hůrka (podoba s vesnicí Hůrky asi 5km od Albeře možná náhodná, možná ne ????). Celé to je velmi příjemně napsané, četlo se to jedna báseň, ani chvilku jsem se nenudila, možná mě jen neuchvátil konec a odhalení vraha. Pro mě byl největším benefit knihy to prostředí - blata, Bystřice, jihočeská příroda, malá vesnička. To co ve mně vyvolává klid a pohodu, to kde jsem trávila své dětství.