Drak spí

Drak spí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445610/bmid_drak-spi-fPH-445610.png 5 1842 1842

Josef Bergman série

"Některá tajemství je lepší zapomenout" V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců.... celý text

Berta099
30.10.2020 3 z 5

Čekala jsem více

Lehrerin
28.10.2020 5 z 5

Další detektivka Michaely Klevisové a moje další nadšené hodnocení. Moc jsem si čtení užila, odreagovala jsem se, při noční "příhodě" v lese tajila dech - prostě prima knížka! Jdu na další "Klevisovou".

Dadulina
28.10.2020 4 z 5

Již klasická spokojenost. Je pravda, že jsem přečetla celou sérii téměř najednou, tak spatřuji nějaké vzorce příběhu, ale kniha pro mě zůstává psychologickou detektivkou se vším všudy.

Greenfingers
27.10.2020 4 z 5

Solidní česká detektivka, kde se sice toho příliš neděje, ale četba přesto rozhodně nenudí. Autorka, tak jako je u ní již zvykem, klade důraz na poměrně detailní popis charakterů jednotlivých aktérů příběhu a motivy jejich konání. Role obou detektivů je tak trochu upozaděna, ale přesto (jak jinak) dospějí zdárně k rozřešení případu. Také mě vadily přezdívky některých postav - v bohem zapomenutém kraji někde u hranic jsou jména Sandy, Tóny, Naty jako "pěst na oko".

MišuleP
26.10.2020 5 z 5

Pekny poutavy pribeh. Do poslednich chvil jsem netusila kdo je vrah.
Libilo se mi, ze v knize bylo i trochu nejakeho deke u vysetrenovach postavach.
Neni to zadny krvak, idealni knizka na pochmurne podzimni vecery.
Doporuciji

Polík
25.10.2020 3 z 5

Vcelku poutavá detektivka, hodně dialogů. Ale trochu mi vadily přezdívky osoby - opravdu si takto lidé na vesnici u nás říkají? Tony, Sandy, Naty... ? Tu Naty bych ještě pochopila, ale postarší chlap na dědině a Tony?? Přišlo mi to jakoby se autorka snažila "bejt světová" :-)

miša63
24.10.2020 5 z 5

Detektivka se dobře četla, určitě to není poslední kniha, kterou si od této autorky přečtu.

SueD
24.10.2020 5 z 5

Skvělá detektivka osvědčené autorky.

Stani95
20.10.2020 4 z 5

Po dlouhé době česká detektivka, která potěšila, četla se hezky a líbilo se mi aktuální moderní téma. Trochu jsem měla tendenci ztrácet se kdo je kdo, proto hvězdička dolů. Jinak oceňuji, že to nebyl typický severský krvák.

Pdede
20.10.2020 3 z 5

Čtivá kniha nejen s kriminální zápletkou, ale i vztahovou.

Kaja1
20.10.2020 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla. Zajímavá zápletka I rozuzlení. Hezky popsané území České Kanady,. Určitě si přečtu I ostatní knihy autorky

Monika1717
19.10.2020 4 z 5

Dost dlouho se mi pletly postavy. Bylo tam jen 5 chalup, ale trvalo docela dlouho než jsem se zorientovala. Vraha jsem neměla šanci odhalit, mohl to být v podstatě kdokoli a vůbec bych se nedivila, kdyby to byl někdo jiný, motivů tam bylo dost. Kniha se četla pěkně, postavy byly sympatické, zápletky propracované. Ale Kroky vraha se mi líbily víc.

martin3554
18.10.2020 5 z 5

Další případ dvojice kriminalistů Bergman - Sedláková. Téměř pustá vesnice blízko rakouských hranic, kde dojde k vraždě třicetileté blogerky Peky, která se vrátila nakvap z Prahy do svého rodiště. Kriminalisté navíc vyřeší i 14 let starou vraždu a případ se částečně dotýká i odchodu německých obyvatel v roce 1945.

Janek
18.10.2020 4 z 5

Text Michaely Klevisové - Drak spí - je beze sporu čtivý a dobře vyprávěný. Jde ale spíš o psychologický román než o detektivku. Napětí je jen minimální; postav, předestřených tajemství a dějových odboček je tolik, že čtenář nemá šanci ani odhadnout pachatele a jeho případnou motivaci. Pokud by se kniha prodávala jako psychologický román, měla by ode mě všech pět hvězdiček. Žánrově ale titul - dle mého názoru - klame.

Evka27
17.10.2020 4 z 5

Taky jsem ráda, že je Bergman doma. Knížka se pěkně četla a ubývala, taková pohodovka na deštivý víkend.

L.Helena
17.10.2020 4 z 5

Prostředí mi hodně připomínalo minulý díl, ale jsem ráda, že se Josef Bergman po těch "severských úletech" zase vrátil s vyšetřováním do naší české kotliny. Dobře se čte, akorát je potřeba se víc soustředit na postavy a jejich rodinné vazby, aby se čtenář neztratil.
Dobrá česká detektivka, četla jsem všechny z této série a další si určitě zase nenechám ujít.

pavčape
14.10.2020 4 z 5

Vražda v malé vesničce u hranic s Rakouskem přivede mezi její obyvatele Josefa Bergmana s jeho mladou kolegyní Sylvií. Společnými silami se snaží vypátrat vraha, který má možná něco společného se smrtí jiné mladé ženy, která se stala před 14 lety v Praze.
Plusové body dávám za zajímavý námět, atmosféru jihočeské vesnice uprostřed parného léta, ale i napětí, které ho se v příběhu dočkáme. Česká detektivka je trochu jiná než její severské nebo americké "kolegyně", není tak brutální a syrová, je prostě česká, proto se k ní a ke svým oblíbeným detektivním autorům ráda uchyluji.

Simi
14.10.2020 3 z 5

Pro mne ze série nejslabší. Nápad, místo, rozuzlení - dobré. Pomalý rozjezd, ošuntělé vyjadřování, přehnané kontrasty mezi Prahou a venkovem .... Ale i tak jsem si početla, protože knihy od MK mám moc ráda.

Stauff
13.10.2020 5 z 5

Čtivě napsaná oddechovka na víkend. M.Klevisovou mám rád a ani tentokrát nezklamala. Skvělý popis Hůrky a okolí mě donutil, abych pěknou dobu civěl do mapy a hledal okolo Nové Bystřice nějakou osadu, která by mohla být Hůrkou. Vřele doporučuji.

JaLenka
11.10.2020 4 z 5

Tak rychle, jak jsem přečetla, jsem na knihu také zapomněla.Určitě čtivá a napínavá detektivka, jen z ní nic ve mě nezůstalo ..Což ale asi není cílem. Ráda si přečtu i starší příběhy detektiva Bergmana:)