Inkoustové srdce

Inkoustové srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11462/bmid_inkoustove-srdce-Ssz-11462.jpg 4 399 80

Inkoustový svět série

Knihvazač Mortimer Folchart je milovníkem knížek a nadšenou čtenářkou je i jeho dcera Meggie. Mortimer (Mo, jak Meggie říká otci) má navíc neobyčejný talent: když nahlas předčítá, zhmotní se postavy z příběhu v našem světě – ovšem zároveň se někdo odtud ztratí. Tak kdysi zmizela v dobrodružné knize jménem Inkoustové srdce Meggiina maminka... Jedné deštivé noci se v domě Folcherových objeví neznámý muž jménem Prašprst, doprovázený kunou s růžky – a Meggie, aniž to tuší, se proto octla na začátku dlouhé cesty plné překvapivých zvratů, která ji dovede až do doupěte hrdlořezů – postav z knížky Inkoustové srdce –, kteří nyní žijí v reálném světě. V závěru zůstává téměř jenom na Meggie, aby zvrátila jejich kruté záměry... Cornelia Funkeová (opět) napsala (opravdu) mistrovský příběh se se spoustou živě vykreslených postav, kde se fikce mísí s realitou tak samozřejmě, že nás vyprávění vtáhne přímo do magického srdce knížky...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Tintenherz , 2003

budíček
08.06.2013 4 z 5

Tak Inkoustový svět pohltil už i mě. První díl mě chytil skoro od první stránky, knížky se v něm objevovaly často a láska k nim stejně tak. Postavy mě bavily a příběh samotný taky. Zezačátku mě napadlo, že to stylem trošku připomíná Harryho Pottera a Gaimanův Hvězdný prach, ale byl to spíš jen pocit, který se párkrát objevil, než přímé srovnávání… Navíc, jak se příběh rozbíhal, tak tento pocit mizel a uznávám, děj byl originál. Podle mě mohl být příběh o sto stran kratší, občas v některých pasážích mi přišel zbytečně natahovaný, ale i přes to se od něj jen těžko odtrhávalo a konec mě pohltil tak, že jsem se neodtrhla od knížky dokud nebyla poslední stránka dočtená. Občas jsem si připadala při čtení jak v pohádkovém světě, jindy zas byl děj plný napětí, že se nedalo přestat číst, dokud jsem nezjistila, jak kapitola skončí. Tato knížka si najde čtenáře určitě nejen mezi dětmi (upřímně – být dítě, tak bych asi díky tomu natahovanému ději u knížky měla problém vydržet), myslím dokonce, že dospělému čtenáři bude v mnohém bližší a najde si tam svůj příběh nebo oblíbenou postavu také.

BooksLucyKing
07.06.2013 3 z 5

Připadala jsem s tímhle příběhem jak na horské dráze. Občas mě bavila, občas mě fascinovala, občas mě okouzlila ale bohužel větší část mě nebavila. Nápad o moci vyčíst postavy z knížek je výborný, postavy byli všechny taky dobře propracované a sympatické, ale to kde se to odehrálo, to bylo pořád ti je chytili, ti utekli, ti je zase chytili a pořád dokola. Čekala jsem od toho trochu víc kouzelna. Některé scény, když se vyčetla nějaká postavička z příběhu, byly kouzelné, ale prostě bylo tam až moc toho jak utéct před Kozorohem. Z toho nápadu vyčíst postavy se dalo vytěžit mnohem víc. Co už.

lady
22.05.2013 2 z 5

dětský horor... ale je to fajnová a chtěla bych si jí i koupit

Liyz
21.05.2013 3 z 5

Z tejto knižky mám zmiešané pocity. Hlavne preto, že som kedysi videla film ktorý bol podľa nej natočený tak som na každej stránke čakala kedy sa čo z filmu objaví a stane.
To nie je najlepší postup! Kniha o knihách, o tom, ako postavy z kníh dokážu vystúpiť a skaziť svet by inak bola oveľa lepším a zábavnejším spoločníkom.
Ale aj napriek tomu sa v nej našli okúzľujúce momenty, ktoré ma zatiahli hlboko do deja.
Na začiatku sa trošku pomalšie rozbiehala, ale potom sa mi veľmi páčila. Už teraz sa teším na ďalšiu časť tejto série

Adelica-Opica
02.05.2013 4 z 5

Dělalo mi problém se pořádně začíst, ale konec se mi líbil :)

Mrs.Domis
25.04.2013 5 z 5

Bezvadný příběh, už se těším, až si přečtu pokračování :-)

Enefersis
23.04.2013

Už jen ten námět –knižní postavy se stávají skutečnými- ve mně vzbuzuje podivné chvění, které nemá se zimou ani zemětřesením nic společného. Tuhle knihu si musím přečíst! :)

Blekí
20.04.2013 3 z 5

První věc, co mě na knížce zaujala, byla ta láska ke knihám, která se proplétá celým příběhem. V knize vystupují knihvazači, sběratelé knih, spisovatelé i knihomolové. A ne jen tak obyčejní knihomolové. Schopnost vyčíst postavy z knihy- mezi námi, kdo by po tom někdy netoužil :) Postavy se mi strašně líbily, nejvíc teda Prašprst, přestože není vždy čestný. Děj mě opravdu bavil, jen mi některé části přišly málo rozepsané, tak trochu odfláknuté.

Wendysek
08.03.2013 5 z 5

Výborný příběh, naprosto živý - jen vylétnout ze stránek ven ;o)

Mantichora
14.02.2013 5 z 5

Tahle kniha se ke mě dostala jako zázrakem, ocitla se na stole jako dárek pro mojí mamku od jedné holčičky ze školy. Je pocákaná pomerančovou šťávou a má vytrženou předsádku, ale tak magicky to pasuje k příběhu, že nabízet mi někdo novou, tak je stejně nevyměním. Po přečtení jsem začala silně uvažovat o profesi knihvazačky, chci dům jako Elinor a manžela jako Prašprst. Je to kniha mého srdce a všem jí můžu jen a jen doporučit!

Sabina2705
15.12.2012 5 z 5

Čítala som celú trilógiu a veľmi ma nadchla. Prvá časť je výborná,ale druhá a tretia sú úžasné. Vďaka tejto knihe som sa naučila vážiť si knihy. Odporúčam.

VeronikaK85
14.10.2012 5 z 5

Kniha byla opravdu úžasná. Nejdřív jsem viděla film (a i ten se mi moc líbil), a pak jsem narazila v jednom malém antikvariátě na knihu. Nadchla mě a pohltila, přečetla jsem ji v rámci svých časových možností rychle. Je to skvělá knížka, zejména pro děti, ale potěší i takového dospělého milovníka fantasy a pohádek.

Kate.S
21.09.2012 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Pro mě to byl takový oddychový příběh a chystám se si přečíst pokračování. Moc mě bavilo číst o tom, jak někdo propadl knihám:) Zcela bezpochyby je to úžasná kniha, která mi otevřela oči. Od doby, kdy jsem ji přečetla si přeju knihovnu jako má Elinor:)

mayinka
16.08.2012

precteno jednim zatahem :) pekny pribeh a pro deti jednoduchy

MysticHaa
02.06.2012

Velmi oblíbená kniha ze žánru fantasy ... moc se mi líbila.... děj vás dokáže vtáhnout a čtete ji doslova jedním dechem :)

pufina
17.02.2012 5 z 5

Nádherné fantasy, příběh mě vtáhl během pouhých pár stran. Každý milovník fantasy si tam jistě najde své, i když se mu to bude líbit méně či více. Příběh Mo, Meggie, Elinor, Prašprsta, Farida, Gwina, Resy, Basty, Kozoroha, Straky, Fenoglia mě ani po přečtení poslední stránky neopustil, v myšlenkách jsem stále v Kozorohově vesnici nebo v Elinořině nádherné knihovně.. Až narazíte na Kouzelného jazyka, tak mi dejte vědět! Nechala bych si vyčíst pár postav :-)

Rebarborka
12.10.2011 3 z 5

Zásadní chybu vidím v tom, že se tam opakuje jeden, respektive dva, motiv(y): (ne)dobrovolný příchod do Kozorohovy vesnice - útěk z Kozorohovy vesnice. Příběh je to hezký, ale zasloužil by si lepší zpracování. Jsem zvědavá na pokračování, ale že bych se na něho vyloženě těšila, se bohužel říct nedá.

sarekaslukova
27.08.2011 5 z 5

Kniha o knihomolce četla jsem ji snad stokrát je v ní úplně všechno dobrodružství podivnosti a knihy, nadpřirozené bytosti opravdu skvělá knížka a příběh

Lemonie
27.06.2011 5 z 5

Kniha o knihách - co víc si může knihomol jako já přát :D.

Hanyuu-hime
15.06.2011 5 z 5

Velice čtivá kniha, moc dobře napsaná a originální.
Těším se, až si přečtu pokračování :)

zfilmováno fantasy pro děti pro mládež o knihách fantasy knihy

Cornelia Funke
německá, 1958