Inkoustové srdce

Inkoustové srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11462/bmid_inkoustove-srdce-Ssz-11462.jpg 4 399 80

Inkoustový svět série

Knihvazač Mortimer Folchart je milovníkem knížek a nadšenou čtenářkou je i jeho dcera Meggie. Mortimer (Mo, jak Meggie říká otci) má navíc neobyčejný talent: když nahlas předčítá, zhmotní se postavy z příběhu v našem světě – ovšem zároveň se někdo odtud ztratí. Tak kdysi zmizela v dobrodružné knize jménem Inkoustové srdce Meggiina maminka... Jedné deštivé noci se v domě Folcherových objeví neznámý muž jménem Prašprst, doprovázený kunou s růžky – a Meggie, aniž to tuší, se proto octla na začátku dlouhé cesty plné překvapivých zvratů, která ji dovede až do doupěte hrdlořezů – postav z knížky Inkoustové srdce –, kteří nyní žijí v reálném světě. V závěru zůstává téměř jenom na Meggie, aby zvrátila jejich kruté záměry... Cornelia Funkeová (opět) napsala (opravdu) mistrovský příběh se se spoustou živě vykreslených postav, kde se fikce mísí s realitou tak samozřejmě, že nás vyprávění vtáhne přímo do magického srdce knížky...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Tintenherz , 2003

Arya26
03.06.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a četla jsem ji na doporučení spolužáka. Moc jsem si oblíbila Elinor a to jak na vše nadává (skoro jako já :D). Mo a Meggi byli taky úžasní. A u Prašprsta nemám co dodat. Jenom mě moc nebavily zdlouhavé pasáže o uvěznění. Musíme se zamyslet nad tím ,že i my sami někdy toužíme po tom ,aby naše oblíbené postavy obživly a právě to se v příběhu odehrává. Určitě by si ji měl přečíst každý takový knihožrout jako já :D !!!

exitus
29.05.2015 3 z 5

Takový lepší průměr, myšlenka je super, postavy jsou v zásadě sympatické, i když já moc nemusím tyhle odvážné dětské hrdiny (hrdinky). Nejvíc mě zaujal Dustfinger, krásně rozporuplná postava, které musíte fandit. Příběh je milý, ke konci to bylo hodně napínavé, ale přesto se mi to chvílemi dost vleklo a vlastně to bylo pořád dost na jedno brdo. Ale jako celek je to příjemné a líbí se mi, že je to pěkný hold knížkám a knihomolům.

annamc
17.05.2015 4 z 5

Kniha byla pěkná,ale prvních 50 stránek nebylo tak poutavých.

Norea
31.03.2015 3 z 5

No, ja tiež patrím k skupine, ktorá videla film a dokonca ani nie celý :D Film sa mi zdal byť zaujímavý, jednoduchý, jemný a milý s knihami na každom kroku. No a potom som vkročila do Lampášu a skoro mi spadla sánka, keď som tam zbadala tú celú trilógiu a hneď som si ju zakúpila. Tak ako aj pri iných sfilmovaných témach aj tu pri tomto, poviem, že kniha je lepšia. V knihe sa odovzdávate všetkým knihám, taliansku, problémom s čítaním. Spoznávate lepšie hrdinov a chcete si zakúsiť dar hlavných hrdinov.

eschet
05.02.2015 4 z 5

Knížka mě naprosto dostala. Film docela zklamal.

baroo
04.01.2015 5 z 5

Tenhle příběh,kterým se láska ke knihám prolíná,mě dostal. Celou trilogii jsem si koupila tak trochu náhodně-zamilovala jsem si grafiku obálek a taky jsem kdysi dávno viděla film. Ten neurazí ani nenadchne, ale s knihou se nedá srovnávat. Autorka si s originálním námětem poradila tak výborně, že se tato kniha (vlastně všechny díly) rozhodně nedá zařadit mezi četbu jen pro děti a mládež, jak je většinou uváděno. Myslím že si knihu mohou oblíbit nadšení čtenáři a knihomolové jakéhokoli věku.

ilicka
17.09.2014 4 z 5

Povinná četba pro všechny knihomoly, skvělý původní nápad se včítáním se do fikčních světů. Výborné a zajímavé postavy - Mortimer a Dustfinger, napínavé zápletky a úžasná atmosféra. Má první celá anglická audiokniha, která mi naprosto zavřela dveře k českým doslovným překladům.

KellyH
23.08.2014 5 z 5

Cornelia je prostě kouzelnice. Už když jsem Inkoustové srdce (potažmo celou trilogii, protože celý Inkoustový svět je prostě úžasný) četla před pár lety poprvé, byla jsem udivena tím, jak si paní spisovatelka dokáže hrát se slovíčky, jak vždycky dokáže najít to, co přesně sedne. Tím myslím úplně přesně. Samozřejmě - je hodně knížek, které mě vtáhly do děje a ve kterých jako bych se zcela ocitla, ale nevím. U Inkoustové trilogie je to vtažení takové... intimnější, takové silnější. A i když žánrově Inkoustový svět spadá do kategorie pro děti a mládež, podle mě to děti nedokážou až tak úplně do hloubky ocenit, protože i když příběh samotný je dobrý, dobrodružný a napínavý, i když všechny postavy jsou uvěřitelné a některé si fakt nejde nezamilovat, i tak tam mezi řádky visí něco navíc, něco, co ne úplně každý dokáže (nebo chce) pochytit.

Jana_Z
18.03.2014 5 z 5

Jednoznačně chválím. Pokud se někomu zdálo prostředí příběhu málo barevné, ať nezoufá a přečte si další díly. Začne vidět duhově :) A ano, musím se připojit ke všem těm, kteří by chtěli Elinor za vlastní tetičku, ke které by jezdili aspoň na prázdniny.

Moňa69
02.03.2014

Na mě moc psychotropní, už se mi stíral rozdíl mezi skutečností a fantazií.

wendulka143
03.02.2014 5 z 5

Tato kniha mě naprosto pohltila což se mi poslední dobou stává jen málo kdy... Námět i zpracování mi přijde fantastické :) Dlouhou dobu jsem ani nevěděla, že existujou i další díly takže rozhodně si je chystám přečíst :) Knížku jsem dostala od tety ze Slovenska takže jsem ji četla slovensky... NAPROSTO jsem si zvykla na slovenské podání takže asi budu muset říct tetě aby mi sehnala další díly, protože knížka to byla FANTASTICKÁ :D

angelbooks
13.12.2013 4 z 5

Knížka je moc pěkná a proto jdu i na další dva díly :D.
Doporučuju moc moc moc :).

Alee
09.12.2013 5 z 5

Nejlepší knížka, jakou jsem za poslední dobu četla a to se mi všechny knihy opravdu líbily. Bavil mě příběh, vypravování i nezvykle pojaté postavy, všechno do sebe zapadalo a příběh byl živější, než bych čekala. Těch 20 korun byla nejlepší investice, co jsem zatím udělala :D Zahoďte předsudky a jděte do toho!

Falquar
23.11.2013 4 z 5

Bylo to jemné, sladké a neskutečně naivní. Já osobně takovýhle typ knížek zrovna dvakrát nemusím - a obzvlášť ne, když se v nich donekonečna omílá jedno jediné téma. Ale tady mi to nevadilo. Ba právě naopak; příběh s primitivní zápletkou mě okamžitě pohltil. Připomněl mi ty roky strávené nad pohádkovými knihami, kdy jsem fandila hloupoučce důvěřivým klaďasům, co vždycky přeslavně zvítězili nad všemi mastmi mazanými padouchy, připomněl mi ta nevinná kouzla dětských příběhů, kde se zázraky nemusejí splácet slzami a krví. Přitom se sám postupně měnil z milé pohádky v něco temnějšího (přestože hranici žánru nepřekročil, nebo aspoň ne nijak výrazně), jeho hrdinové prošli (nejen) charakterovým vývojem a samotný závěr by se dal jen stěží považovat za tuctový happyend alá všichni žili spolu na jedné velké hromádce jako jedna velká šťastná rodinka, a pokud neumřeli, žijou tam dodnes.
Paní autorce se uctivě klaním za originální téma, víceméně oduševnělé dialogy a pohádkovou atmosféru, která celému příběhu dodávala jedinečné grády. Zároveň musím vzdát hold i dokonale povedenému překladu, bez něhož by to prostě nebylo ono. No, a závěrem bych ještě ráda pochválila úryvky z jiných knih, kterými autorka uvedla každou z kapitol a víceméně tak objasnila, na co se v nadcházejících stránkách máme těšit - i tahle idea mně přišla milá a svým způsobem i ojedinělá.
Celkově bych hodnotila čtyřmi hvězdičkami, jelikož, jak jsem už ostatně zmínila na začátku, pohádkové příběhy zrovna dvakrát nemusím. A přestože tenhle konkrétní mě bavil více než obstojně, na můj vkus byl až moc něžný. Protože sebevíc stříkajícího inkoustu nedokáže nahradit kapičku krve.

HanaNov
16.10.2013 3 z 5

Když jsem viděla film, řekla jsem si, že knížka bude mnohem lepší, ale pro mě teda docela zklamání. Námět je senzace (neotřelý, zajímavý, takový tu ještě nebyl!), ale dějově jsem se dost nudila a musela jsem se nutit, abych četla dál. Asi na mě hodně působila naivita, se kterou je knížka napsaná. Přece jenom je Inkoustové srdce určené mladší věkové skupině. Co je ale zvláštní, tak u jiných typově podobných knížek mi jejich určení mladší věkové skupině vůbec nevadí a nedělá mi problém se do děje vžít. Každopádně tady jsem se nudila, takže další díly už asi vynechám.

Paluska
05.10.2013 3 z 5

Uvidím co další díly, ale nějak jsem se nemohla začíst.... Jinak nápad je to výborný, kniha o knihách super:-)

AjťačkaTýnka
29.08.2013 4 z 5

Ačkoli v kritériích se uvádí obvykle Určeno pro děti, zaujala mne tato kniha tak moc, že jsem ji přečetla 3x. A stále mne bavila. Jedna z krásně napsaných knih.

trynitrix
13.08.2013 4 z 5

Co se týká tohoto příběhu nejprve jsem viděla film několikrát a "líbil se mi" než jsem zjistila že je i kniha tak jsem si hned tři díly Inkoustového světa objednala. A musím konstatovat jak film tak i kniha má svoje kouzlo v knize mi to přišlo trochu jako jiný příběh než ve filmu - se skoro podobnou tématikou. A teď se vrhnu hned na druhý jak to vše pokračuje :-)

Kateereena
04.08.2013

Vždy,když čtu nějakou knihu,tak si v hlavě představuji vše co jsem přečetla,osoby,domy.atp.
A to se mi stane jen u některých knih.:) Takže opravdu je dobrá :))

Allebith
13.07.2013 5 z 5

Opravdu nádherná četba a stejně povedený film. Přiznám se, že jsem neprve slyšela název filmu, pak dohledala knihu, a nakonec se na film podívala pro srovnání.. A líbilo se mi obojí..

zfilmováno fantasy pro děti pro mládež o knihách fantasy knihy

Cornelia Funke
německá, 1958