Dračí jezdec

Dračí jezdec https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13218/draci-jezdec-13218.jpg 4 91 14

Stříbrný drak Lung, šotčí dívka Povídalka a opuštěný chlapec Ben putují do Himaláje, kde chtějí objevit pradávný domov pohádkových draků, tajuplné místo zvané Lem nebes. Je to dlouhá cesta plná dobrodružství. Roztomilí, ovšem prolhaní elfové či džin s tisícem očí - to jsou bytosti, které tři cestovatelé potkávají a dlouho nemají tušení, že je neustále sleduje i urputný nepřítel, krutý dračí zabiják. Napětí, fantazie, humor - to vše najdete v knížce populární německé autorky Cornelie Funkeové, v příběhu, který nejspíš přečtete jedním dechem.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Drachenreiter; Dragon Rider , 1997

Josh
31.03.2023 4 z 5

ČVd 4 nadpřirozené postavy. Úplně jedním dechem čtena nebyla, a to ne díky rozsahu, ale dojmu z knihy. Dost protahovaný příběh, komplikovaná jména (nejen homunkulus Muší nožka) a některé postavy až otravné (Povídalka), jakkoli to dalo příběhu živost. ALE kresby ty mají 100 ze 100 bodů, jsou perfektní stejně jako drak Lung nebo kluk Ben, kteří jsou velcí sympaťáci :o) Teď už vím, že autorka napsala Inkoustové srdce, což znám jako film a dojmy jsou víceméně srovnatelné.

berka4151
25.04.2020 4 z 5

Kouzelné dobrodružství pro mladší děti, i pro čtení na pokračování na dobrou noc.

BraveRenard
08.02.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila, jen na mě byla dost family-friendly, oproti ostatním knihám co jsem do ted četl, jinak pěkný příběh a rozhodně si ji ještě někdy přečtu znovu.

Atekram
27.10.2019 5 z 5

Dračího jezdce jsem četla mnohokrát jako malá a moc ráda na ni vzpomínám. Hodně mě inspirovala. Navíc jsou v mí překrásné ilustrace. Výborná dětská kniha!

DK197
26.04.2019 4 z 5

Být menší jsem nadšená. Dobrodružné putování o dracích pro děti dobře zvládnuté. Ideální pro čtení na dobrou noc na pokračování... :-)

Klichem1
02.01.2018 5 z 5

Nádherný veľmi jemný príbeh, pri ktorom si predstavujete ako lietate v oblakoch na chrbte svojho draka Lunga.

monika3665
07.12.2015

Veľmi pekný fantasy príbeh so super dejom.

kamibe
14.11.2015 5 z 5

Tuto knížku jsem přečetla s velkým potěšením. Velmi si vychutnávám autorčin styl psaní, smysl pro barvité detaily i schopnost vymyslet všechny zápletky. Skvělá je postava Povídalky a k zamyšlení poslouží homunkulus Muší nožka. Je to s ním jako s některými lidmi - jenom neochvějná víra v to lepší v nich jim vlévá do srdce pocity, s kterými si zpočátku nevědí rady, ale které je nakonec promění v lepší bytost. Líbí se mi také autorčiny obrázky. Vždycky jsem milovala zdobná první písmena nových kapitol, a když jsou tu malé obrázečky, které napovídají na obsah kapitoly, je to pro mne stejně příjemné.
Jediné, co bych drobně vytkla, jsou občasné chyby. Ale sama vím, že když kontroluji nějaký text a zaujme mě, docela snadno chybu přehlédnu. Proto se dívám shovívavě na všechna ta vynechaná nebo zaměněná písmena, chybějící slovo nebo chybnou vazbu aby jste namísto správného abyste.
Takže dávám pět hvězd, neboť je to celkově opravdu překrásný příběh.

zuzana13
18.04.2015 5 z 5

Krásně napsaná kniha. Doporučuji.

Brambram
03.01.2015 5 z 5

velmi pěkná fantasy pro děti od cca osmi let.

KellyH
08.09.2014 5 z 5

Dračí jezdec Cornelie Funke je naprosto typická pohádka se skřítky, drakem, člověkem a dobrodružným putováním. Stejně jako v Inkoustovém světě, i tady se Cornelia prokazuje jako brilantní vypravěčka a nebála bych se říct i kouzelnice, protože koneckonců jak napsala ona sama v Inkoustovém srdci, spisovatelé jistým způsobem kouzelníci skutečně jsou. :) Ač je to příběh určený pro děti, mně se Dračí jezdec líbil, možná proto, že jsem pohádkově založená, ale rozhodně proto, že to je krásné kouzelné vyprávění, které se zcela nutně musí zalíbit každému, kdo si na podobné věci potrpí.

Kate.S
28.11.2012 5 z 5

Cornelie patří k mým oblíbeným spisovatelkám:)

Varpusta
18.11.2011 5 z 5

Jedna z mojich najobľúbenejších fantasy noviel. Vrátila som sa k nej už niekoľkokrát.

Lemonie
30.11.-0001 4 z 5

Moje první setkání s Cornelií a hned osudové..