Inkoustové srdce

Inkoustové srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11462/bmid_inkoustove-srdce-Ssz-11462.jpg 4 399 80

Inkoustový svět série

Knihvazač Mortimer Folchart je milovníkem knížek a nadšenou čtenářkou je i jeho dcera Meggie. Mortimer (Mo, jak Meggie říká otci) má navíc neobyčejný talent: když nahlas předčítá, zhmotní se postavy z příběhu v našem světě – ovšem zároveň se někdo odtud ztratí. Tak kdysi zmizela v dobrodružné knize jménem Inkoustové srdce Meggiina maminka... Jedné deštivé noci se v domě Folcherových objeví neznámý muž jménem Prašprst, doprovázený kunou s růžky – a Meggie, aniž to tuší, se proto octla na začátku dlouhé cesty plné překvapivých zvratů, která ji dovede až do doupěte hrdlořezů – postav z knížky Inkoustové srdce –, kteří nyní žijí v reálném světě. V závěru zůstává téměř jenom na Meggie, aby zvrátila jejich kruté záměry... Cornelia Funkeová (opět) napsala (opravdu) mistrovský příběh se se spoustou živě vykreslených postav, kde se fikce mísí s realitou tak samozřejmě, že nás vyprávění vtáhne přímo do magického srdce knížky...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Tintenherz , 2003

marketa4853
07.07.2018 3 z 5

Meggie a Prašprst mě tak nějak celý příběh štvali. Přitom ve filmovém zpracování tomu bylo naopak. Nicméně příběh mě bavil, četla jsem ho z chutí a těšila se, co se bude odehrávat na další stránce. Už se těším, až si přečtu další díl.

JointlieKat94
28.05.2018 5 z 5

Tohle byl příběh přesně pro mě. Filmovou verzi už si tak moc nevybavuji, ani jsem to asi neviděla celé.. ale kniha mě naprosto vtáhla do děje. Naprosto jsem se ztotožnila s Elinor.. krvácelo mi srdce při tom hrozném pohledu. Takžé, překvapivě, jsem si Elinor oblíbila, stejně jako spoustu dalších postav. Jsem moc šťastná, že po letech hledání na mě zbyly tyto 3 kousky v antikvariátu, za nízkou cenu.. ❤ moc se těším na druhý díl. Zamilovala jsem se.

Ninde
29.01.2018 5 z 5

Velmi pěkná kniha,moc se mi líbila:).

Mayaku
02.01.2018 4 z 5

Vybavena matnými vzpomínkami na filmové zpracování jsem dala na doporučení kamarádky a ponořila se do světa kouzelných jazyků schopných vyčíst postavy všemožných knih. Velmi příjemný a kouzelný příběh pro menší i větší knihomoly, který netrpí přehnanou infantilností (naopak je místy přímočaře nekompromisní až krutý). Knižní předloha je v mnoha ohledech lepší než filmové zpracování, ale nemohla jsem se ubránit jistému zklamání z Prašprsta, který na mě v knize působil jako o dost menší sympaťák než Paul Bettany ve filmovém zpracování a musím uznat, že hlavní hrdinka byla místy dost otravná. I přesto, že se mi kniha líbila, nejsem si jistá, zda ve mně vzbudila dostatečné nadšení, abych se pustila do dalších dílů. No, uvidíme :)

simona8126
13.11.2017 5 z 5

Krásný příběh přesně pro knihomoly. A taky pro milovníky pohádek, dobrodružství, kouzel, ba i napětí. Kdo viděl napřed film a teprve potom si přečetl knížku, může být jen potěšen. Kdo to měl naopak, bude nejspíš maličko zklamán. Ne že bych film neměla ráda, ale byla jsem překvapená, o kolik je knížka lepší. A těším se, až si přečtu i druhý a třetí díl, u kterých zatím vůbec netuším, co tam na mě bude čekat. :-)

Basta1912
15.10.2017 5 z 5

Moje srdcovka, kterou nesmí minout žádný milovník knih. Kdo z vás by si nepřál, alespoň na chvilku, aby se sám ztratil v knize nebo aby z ní naopak nějaký ten oblíbený hrdina nevkročil do našeho světa? Filmové zpracování podle mě trochu pokulhává za knižní předlohou (především co se obsazením Kozoroha a Basty týče), ale snaha se cení (Mo a Prašprst jsou naprosto úžasní).

Zuziiik
19.08.2017 4 z 5

Velmi ctive a napínavé, rozhodně nezustanu jen u prvniho dilu...

Litocha
31.07.2017 3 z 5

Základní myšlenka se mi líbí, ale s knížkou jsem docela bojovala. Až na posledních pár desítek stran to bylo rozvláčné, takže jsem čtení přerušovala.
Taky Meggie mi chvílemi trošku lezla na nervy. Bylo sobecké chtít si vyčíst postavy z oblíbených knih - bylo vidět, jak je většina postav nešťastná, když je vytrhnou z jejich světa (nemluvě o tom, že na vlastní kůži pocítila důsledky jednoho nepovedeného vyčtení). Na konci si pak autorka potřebovala uvolnit ruce pro pokračování příběhu, a tak porušila vlastní pravidlo.
Některé postavy mi přirostly k srdci - nejvíce asi Farid - ale nejsem si jistá, jestli budu číst i další díl.

nadenka13
15.06.2017

skvělá kniha

martina.culik
30.05.2017 5 z 5

Mám ráda knihy, které se nějak týkají knih a tahle je přesně taková.
Příběh jsem znala již z filmového zpracování, ale to nic neubralo knize na jejím náboji. Bavila mě od prvního do posledního písmene. Trošku mě rozčilovala povaha Prašprsta, protože jsem si ho ve filmu oblíbila, ale v knize už to takový sympaťák nebyl. Tak ho ale autor prostě napsal, Prašprst za to nemůže :-)

3lis
28.04.2017 5 z 5

Neuvěřitelný příběh v neuvěřitelné knize. Nedokázala jsem přestat číst a zamilovala jsem se do představy vyčist postavy do světa lidí . Bohužel to má i tu stinou stránku ne vždy jdou vyčíst dobré postavy. Tahle knížka je perfektní a hned jak jsem ji přečetla pujčila jsem si další díl.

Delicius
08.04.2017 5 z 5

Jsou knihy, ze kterých jsem si zapamatoval pár vět pár myšlenek. A zůstaly ve mně schované po polovinu mého života.
Poprvé čteno v dětství, miloval jsem ji. Po druhé čteno v dospělosti, miluji ji.

A geniální myšlenky? Třeba vím, že nesmím nechávat knihy položené stránkami dolů, že se jim tak láme hřbet (a opravdu to tak už 12 let nedělám a buzeruju všechny kolem), vím, že když mi bude smrdět dech, mám žvýkat mátu jako Basta,a vím, že si nemám hrát s ohněm, když je větrno.

Hoodová
30.01.2017 4 z 5

Je to najužasnejšia kniha a celkovo aj knižna seria ktoru som čítala. Nebezpečentvo, fantasy postavy a rozne scenky z ktorých plačem, kričim, skoro aj od nervozity idem roztrhnúť takže milý svet poprosím o ďalšie taketo knihy... Ďakujeeeem

Percabethka
24.12.2016 2 z 5

Skoro celou dobu jsem se u knihy nudila a ještě mě vážně štvala Meggie. A vlastně nejenom ona - asi jediný, kdo se nechoval "divně", je Elinor :) Do dalšího dílu se pustím jen proto, že hlavní roli hrají v příběhu knížky...

shenandoah
27.10.2016 4 z 5

Tento příběh je důkazem, že nezáleží na tom, komu je kniha určena, záleží jen na dobrém příběhu. A ten v knize je.

denydejna
19.10.2016 5 z 5

Miluju ten příběh a je jedno jestli v knižní nebo filmové podobě, obojí je skvěle zpracované.

Jido
19.09.2016 3 z 5

Na začátek musím říct, že nejsem cílová skupina, pro kterou je kniha určena. Musím uznat, že nápad měla autorka skvělý, příběh je pěkný, ale chtělo to něco navíc, chvílemi jsem se nudila, bylo to takové rozvleklé. Uvidím, co přinese další díl..

i-v-u-l-a
25.03.2016 4 z 5

Pěkná pohodová knížka :)

Terka18
26.07.2015 2 z 5

Knížka není špatná, ale není ta pravá pro mě. Občas jsem se i nudila a přemýšlela, že ji odložím a vezmu si nějakou jinou, ale dočetla jsem. Pro mě osobně, po shlédnutí filmu, je film lepší než kniha. Moc jsem se na knížku těšila a nemohla ji sehnat a nakonec skoro zklamání.

Arya26
03.06.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a četla jsem ji na doporučení spolužáka. Moc jsem si oblíbila Elinor a to jak na vše nadává (skoro jako já :D). Mo a Meggi byli taky úžasní. A u Prašprsta nemám co dodat. Jenom mě moc nebavily zdlouhavé pasáže o uvěznění. Musíme se zamyslet nad tím ,že i my sami někdy toužíme po tom ,aby naše oblíbené postavy obživly a právě to se v příběhu odehrává. Určitě by si ji měl přečíst každý takový knihožrout jako já :D !!!

zfilmováno fantasy pro děti pro mládež o knihách fantasy knihy

Cornelia Funke
německá, 1958