Dokonalé propojení

Dokonalé propojení https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495524/bmid_dokonale-propojeni-tSP-495524.png 4 217 217

Když se šestadvacetiletá Anna odhodlá políbit svou spící platonickou lásku, spolubydlící Markétu, zjistí přitom, že namísto hebkých rtů líbá ledové, mrtvé tělo. Kdo je vrahem? Jeden z rodičů či Markétin bratr? Movitý přítel či zatrpklá kolegyně ze sborovny? Lehkomyslný kamarád, spolubydlící – anebo za její smrt může někdo úplně jiný? Smrt mladé dívky z pohledu sedmi lidí odkrývá nejen otcovství jejího nenarozeného dítěte, ale i praktiky záhadné sekty. Jaká další tajemství ještě vyplují na povrch? Všechno totiž souvisí se vším, vše je dokonale propojené...... celý text

Euwen
16.11.2022 5 z 5

Čtenář skočí rovnýma nohama do děje. Postupně poznává hlavní hrdiny a jejich životní patálie a když si myslí, že jsou jejich osudy už tak dost zlé, ještě se vyostří.
Vykreslení ponuré těžké nálady je bravurně zpracované a celkový příběh všech postav strhne od začátku až do konce. Kdo se nebojí při čtení stavů úzkosti, či nečekaného vývoje, vřele doporučuji!

knihomolkaJani
13.11.2022 5 z 5

4,5 ⭐
Klobouk dolu za tak skvěle napsaný příběh, do posledních stran jsem si nebyla jistá, co se to tam děje. Každou kapitolu jsem měnila své podezřelé a tvořila nové teorie.
Půl hvězdy strhávám, za pár nedořešených věcí, to mě trochu štvalo... Ale pro zamotání hlavy to tam skvěle pasuje.
Autorka se nebála do knihy zapojit homosexualitu a pár předsudků vůči tomu, nenávist, návykové látky, záhadnou sektu, manipulaci a mnohem více!
Kniha jde opravdu přečíst jedním dechem.

Morgan1990
09.11.2022 5 z 5

Psychothriller úplně jiný než ostatní. Napsala ho Česká autorka. A je to její prvotina, a to je prostě neuvěřitelný! Tohle kdyby napsala třeba Shari Lapena, všichni by tomu uvěřili, tak dobrá kniha Dokonalé propojení je. Zezečátku jsem si musela zvykat na pravidelné střídání postav, ale po pár stránkách jsem se už těšila. Každý jeden osud byl promakaný a uvěřitelný, celkové propojení je prostě geniální!!!! Před paní spisovatelkou smekám a doufám, že brzo bude další její kniha!

PrincaListicka
08.11.2022 5 z 5

Dokonalé propojení stojí žánrově na pomezí psychothrilleru a krimi. Nicméně hned na začátek se sluší podotknout, že se v něčem zásadně liší od většiny ostatních knih daného žánru. Vypravěčem příběhu totiž není žádný rádoby ostřílený vyšetřovatel, či snad vychytralá policistka. Vypravěčů je totiž hned 7, a všichni balancují na tenké hranici mezi pouhými rodinnými příslušníky, kolegy či přáteli oběti...a podezřelými.

Musím říct, že jsem se zkraje tak vysokého počtu vypravěčů trochu obávala. Měla jsem strach, že se nebudu orientovat v tom, kdo je kdo, a budu se neustále muset v ději vracet zpátky. Nic z toho se ale nestalo, ba naopak. Každá z postav je naprosto jedinečná a nezaměnitelná, s dobře propracovanou psychologií.

Ze začátku jsem neměla ani to nejmenší tušení, kdo mohl Markétu zabít. Vypadalo to, že až na její kolegyni Danu, ji měli všichni rádi a nikdo vlastně neměl žádný motiv. Snažila jsem se číst mezi řádky, zjistit, proč která postava reaguje daným způsobem, jestli za tím stojí něco hlubšího.
Nástin toho, kdo je skutečným vrahem, jsem získala zhruba ve třech čtvrtinách příběhu, nicméně skutečné rozuzlení celého děje a motivů vraha se nám dostane až na posledních stránkách knihy.
Možná si budete chvílemi říkat, proč vlastně některé postavy v knize jsou, a že to, co dělají, přeci nemůže nijak souviset s hlavní zápletkou. Jenže to se budete plést. Protože jak už název knihy napovídá, vše je dokonale propojené.

Autorčin styl psaní je velmi čtivý, stránky mizí pod rukama a máte pocit, že se neustále něco děje. Jednotlivé kapitoly jsou opravdu velmi krátké, což přispívá k rychlému spádu děje. Jako u jedné z mála knih, která je vyprávěna z více různých pohledů, jsem zde neměla potřebu některé postavy přeskakovat, abych se dostala zase ke svému oblíbenci, protože mě prostě zajímaly všechny.

Snad až v úplném závěru příběhu jsem si říkala, že kdyby zde bylo o jeden či dva dějové zvraty méně, možná by knížka působila maličko věrohodněji. Ale to je skutečně jediný malý nedostatek, který jsem dlouho hledala. Podle mého názoru se jedná o naprosto skvělý psychothriller, který by bez problému obstál i na zahraničním trhu. Doporučuji všem milovníkům napětí, kteří se chtějí na chvilku podívat do myslí osob, v jejichž okolí byl někdo zavražděn.

MarieBerky
05.11.2022 5 z 5

Tohle bylo dokonale propojené čtení. Mrazivý psychothriller hodný názvu i označení. Kromě mistrně napsaného příběhu bych vyzdvihla živé a uvěřitelné postavy, přirozené dialogy a geniální souběh všech příběhů. Jestli je tohle autorky prvotina, tak smekám, vyrovná se a kolikrát i předčí zahraniční autory.

Gabusza
05.11.2022 5 z 5

Waw…to bylo skvělé čtení!
Perfektní psychothriller!!
Příběh je čtivý a vypráví o Anně, která najde svou spolubydlící kamarádku mrtvou a začíná rozjezd neuvěřitelných záhad.

V knize se představují v krátkých kapitolách jednotlivé osoby a ty popisují vztah s mrtvou, každý svým pohledem.
Vzniká tím propracovaný příběh a vyplují na povrch různá tajemství.

V určitých chvílích jsem byla přesvědčena, kdo je vrah, ale zdání klame, nakonec vyjde pravda najevo a zjistíte, že všechno spolu souvisí, prostě vše je DOKONALE PROPOJENO.

Skvělý příběh, napínavý a hlavně čtivý. Doporučuju přečíst všem fandům psychothrillerů.

Peťa2110

Dokonalé propojení od Jana Jánská

Táto kniha ma zaujala už svojím názvom a ešte viac sľubovala anotácia: Všechno totiž souvisí se vším, vše je dokonale propojené…“
Obálka je vyslovene geniálna a navyše psychothriller od Českej autorky? Tomu sa skrátka nedalo odolať! Síce to nie je môj žáner ale dušičková atmosféra je na to ako stvorená. Nebudem už zdržovať a rovno sa poďme pozrieť či anotácia splnila moje veľké očakávania.

Autorka vás celú knihu úspešne ťahá za nos. Keď už si myslíte, že ste uhádli kto je vrah vyvedie vás z omylu. Nebudem klamať trochu mi to liezlo na nervy lebo som zistila, že nie som až tak geniálna ako som si myslela :)). Knihu doslova hltáte a nemôžete sa od nej odtrhnúť. Neuvedomujete si koľko je hodín, strácate pojem o čase (áno čítala som až do rána). Koniec hodnotím ako skvelým vyvrcholením a dodávam, že som sa snažila ešte v čítačke „otáčať“ aj keď nebolo kam lebo som mala málo. 335 strán je skrátka málo, potrebujem viac! Ako sľuboval anotácia i názov, hoci to nerada priznávam… všetko do seba krásne zapadlo ako puzzle. A na záver ešte dlho budete o knihe rozmýšľal ako je možné, že vám to nedošlo skôr. Ako ste niečo tak očividné mohli prehliadať…
Trošku som sa obávala čo ma čaká ale opäť raz Český autor viac než milo prekvapil. Za mňa určite odporúčam, kniha stojí za prečítanie.

tereza7090
05.11.2022 5 z 5

Mistrně napsaná kniha od české spisovatelky, do této doby pro mě neznámé. Už teď musím říci, že se těším na další knihu.
Kniha začíná vyprávěním Anny a tím se rozvíjí celý příběh. Líbí se mi, že je kniha napsaná z více pohledů, v knize se střídají pasáže, které vyprávějí hlavní hrdinové příběhu. Kapitoly jsou děleny i po dnech, čtenář má stále přehled, jak se vyšetřování i osudy postav vyvíjí.
Kapitoly jsou krátké, mají spád, na konci každé se těšíte na vyprávění této osoby, protože vždy skončí v tom nejlepším.
Postav v knize je méně, což mi vyhovuje, čtenář se v nich neztrácí. Každá má svůj charakter, který není černobílý a je dobře vykreslen.
Hodně mě zaujal příběh Dany, Markétiny kolegyně. Je zde ukázáno, že člověk se opravdu může změnit a to i k lepšímu.
Soucítila jsem s Josefem a Hanou, rodiči Markéty. Je to to nejhorší, co může rodiče potkat.
Jak je do toho zapleten bratr Markéty-Lukáš a jeho přítelkyně Jana a proč náhle zmizí?
Velkým sympaťákem byl pro mě Markétin bohatý přítel Erik i se svými novými přáteli-Tomášem a Kamilem(Standou). Šel za svým, měl srdce a snažil se ze všech sil vypátrat Markétina vraha.
Méně sympatický byl pro mě Lukášův přítel Tony. Ale i on Markétu miloval a nemohl se z její smrti vzpamatovat.
Zdá se, jako by každý něco skrýval a měl svá tajemství.
Knihu jsem měla přečtenou za dva dny, příběh mě úplně pohltil a potřebovala jsem vědět, jak to celé bylo, proč a kdo vraždil.
Pachatel se odkrývá pozvolna, ke konci jsem už podle náznaků vytušila, kdo za tím stojí. Vše je opravdu dokonale propojeno a náhody bohužel existují.
Dávám knize plný počet hvězdiček a nemůžu jinak, než doporučit a chválit a chválit...

dana8437
03.11.2022 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Pecka, neuvěřitelný, že je to autorčina prvotina, těch námětů a zvratů v jedné knize, ani řádek nudy, spád… nešlo se odtrhnout! Prosím další knihu!!! Tohle bylo vážně psycho. Mega doporučuju přečíst všem milovníkům psychothrillerů.

Mikisan
01.11.2022 5 z 5

Tohle byla sakra divoká jízda na stránkách velice chytlavého a návykového příběhu! Jako prvotina autorky je kniha neuvěřitelně kvalitní čtivo. Skvěle vykreslené postavy a napínavý děj plný zvratů vám zamotá hlavu tak, že nelze přestat, dokud nedojde k dokonalému propojení.

Miri10
27.10.2022 5 z 5

Tak tohle byla síla!
Příběh je čtivý a hned od počátku vás chytí. Začíná úmrtím Markéty Lamkové - oblíbené učitelky -, která podlehne selhání srdce. Díky indíciím se dozvídáme, že byla zavražděna a postupně nahlížíme do hlav hned několika pozůstalým, kteří mají svá tajemství.
Co musím vyzdvihnout je vykreslení charakteru postav - nálepka PSYCHOthriller je zasloužený - a nečekané zvraty. Ty provází celý příběh a vy nestíháte valit oči, jakou rychlostí se děj mění. Občas máte pocit, že jste na to kápli, že tušíte, kdo má všechno na svědomí, aby vás autorka hned zmátla a postavila před nové skutečnosti. Díky tomu se od knihy nedá odrhnout.
Patřím mezi všímavé čtenáře, přesto jsem na vraha nepřišla. Autorka zvolila tak nenápadné nápovědy, že vás nepřipraví o překvapení. Je to tak perfektně propracované, že ani jediná věta nepůsobí jako výplň. Všechno má své místo a odůvodnění.
Na prvotinu neskutečný výkon a já se už nemůžu dočkat další knihy této výjimečné autorky! Opravdu dokonale propojené do všech detailů. DOPORUČUJI!!!

Fufina093
26.10.2022 5 z 5

Nevěřím, že je tohle prvotina. Skvěle vykreslené charaktery, atmosféra, zvraty a hlavně úplně přirozené rozhovory. Pachatel mě překvapil, zpětně jsem se vrátila k náznakům, které jsou mistrně rozesety v textu. Určitě doporučuji všem, kteří chtějí napětí spojené s oddychem.

divabara.zoz
25.10.2022 5 z 5

Prvotina, na které ale nepoznáte, že je to prvotina, kniha České autorky, která se ale čte jako thriller severského autora. A stejně klame i obsah. Pokaždé, když si myslíte, že už znáte vraha, musíte všechno přehodnotit. Tahle kniha je proste pecka. A k tomu ta obálka, díky níž se nestydíte číst si ji v tramvaji. Doporučuji všema deseti.

Danago
22.10.2022 3 z 5

Jako první musím vyzdvihnout neskutečně skvělou obálku. Ta se ohromně povedla a věřím, že bude mít velký vliv na prodej knihy.
Co se týká příběhu. Není vůbec špatný. Nápad je velice zajímavý, ale po dočtení ve mě zůstává dojem, že autorka příliš tlačila na pilu. Aby se dostálo dokonalému propojení, je v příběhu zakomponováno příliš mnoho hodně depresivních osudů. Bohužel jsem ke všem činům nenašla v knize úplné vysvětlení, a to není totéž jako otevřený konec.
Dlouho jsem přemýšlela nad označením psychothriller. Ale asi ano, tak nějak se to sem dá zařadit.
Jednání některých postav mi přišlo poměrně zvláštní a trošku zbytečné. Hlavně jednání Erika, který je zde vykreslený až příliš kladně, i když zpočátku působil jako ostřílený podnikatel.
Chápu, že autorka chtěla ukázat, jak se jednotliví hrdinové potýkají se ztrátou milované osoby, a u některých postav se jí to povedlo naprosto skvěle. Také vykreslení ostatních postav a jejich charakterů bylo přímo brilantní.
Zápletka je originální a autorce se povedlo, že do sebe všechno zapadlo, i když některé činy a motivy nebyly vysvětlené.
Dialogy, hlavně co se týká policie, byly hodně zvláštní. Možná se takové obraty u policie vážně používají, ale já jsem se s tím ještě nikde nesetkala. Takže mě to trochu tahalo za uši.
Bohužel některé důležité informace k vyšetřování se zde objeví jen tak, že to někdo někomu řekl, bez bližšího vysvětlení.
V globále kniha není vůbec špatná a pro čtenáře, kteří nemají tolik načteno a preferují českou tvorbu bude ideální.
Za mě je to velice dobrý nápad, jen to chtělo někde ubrat a jinde přidat, malinko učesat dialogy a bylo by to perfektní.
Autorka má dobře našlápnuto. Na prvotinu je to skvělý počin. Autorka se jistě velice rychle vypíše. Je vidět, že má skvělé nápady a lidem se to líbí.
U mě bohužel pro tentokrát 3,5*.

Aggama
18.10.2022 5 z 5

Tak tohle čerstvé novorozeně se hodně rychle odkopalo! :-) Myslím, že se v knihkupectví nestačí ani ohřát.
Knížku jsem zhltla v řádech dní, jelikož jsem v přestávkách musela chodit i do práce :-D
Děj pěkně odsýpá, líbí se mi, že je vyprávěn pohledem několika postav.
Mám ráda thrillery, tento mi svým mrazivým stylem trochu připomíná mé oblíbené severské autory.
Vřele doporučuji.

romispaci
15.10.2022 5 z 5

Dva roky jsem nedočetla knihu. Měla jsem blok a i mé neoblíbenější autorky mi nepomohly. A pak přišla prvotina s nádhernou obálkou a já si řekla: Jdu do toho. Vybočím z kolejí svého žánru. A můžu říct, že jsem udělala zatraceně dobře.
Tahle kniha mě uchvátila. Potřebovala jsem číst dál a byla jsem nevrlá, když to nešlo.
A teď ke knize samotné...
Začátek vepsaný v anotaci v knihách beru jako nutné zlo k rozjezdu příběhu, ale autorka to pojala úžasným způsobem při nimž jsem se seznámila s každou z náhledových postav. Po oznámení smrti Markéty se rozjede kolotoč příjemně krátkých kapitol, kde čtenář nemá možnost vydechnout. Po celou dobu totiž jenom čtenář přemýšlí, kdo z nich to je. Jak příběh pokračoval, musela jsem po každé kapitole měnit názor na to, kdo je vrah. A dlouho dobu jsem neměla ani tušení. S kousky drobečků nám autorka postupně naservíruje rozuzlení, jenže vy si nepřestane říkat, jak se tohle sakra všechno může propojit? :D
A ono se to nepropojí dokonale, propojí se naprosto geniálně :)
V tomhle příběhu je možno od začátku vnímat informace a pátrat spolu s vyšetřovateli, nebo se svést na vlně nitek a náramně si tuhle jízdu užít.
Děkuji za úžasné čtení a doufám, že se dočkám od paní Janské brzy další skvělé knihy, protože se právě zařadila mezi mé oblíbené autory :)

Samii
15.10.2022 5 z 5

určitě doporučuji si tenhle příběh přečíst. Je skvělé propracovaný, skvěle napsaný a do poslední chvíle hádáte, kdo to byl, ale na konci vám to secvakne a vše bude dokonale propojené.

mstychov
14.10.2022 5 z 5

Dokonalé propojení je psychothriller, od kterého jsem měla velká očekávání. Theillery poslední dobou vyhledávám čím dál častěji. Navíc z rukou české autorky? Lákavé!

Na rovinu smekám před nápadem. Nikdy jsem nečetla nic podobně propleteného. Příběh vás od začátku zaháčkuje a nepustí. V každé kapitole se dozvídáte nové a nové skutečnosti, které vás postupně posouvají dál.

V knize je několik náhledových postav. Každá kapitola je nadepsaná danou postavou. Čtenář se nikdy neztrácí a netápe, u koho zrovna je.

Příběh začíná prvním nesmělým polibkem od spolubydlící Anny. Odhodlá se ve spánku políbit svou tajnou lásku Markétu. Ta je ovšem mrtvá! Naběhne vám mráz po zádech a vy se snažíte stránku po stránce přijít na to, kdo takový hrozný čin udělal. Všechno má v příběhu své místo, každá postava je důležitá, vše je zkrátka dokonale propojené.

Knížku jsem si maximálně užila. Nemůžu se dočkat na další, které autorka vydá.

romantickaduse
10.10.2022 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Ačkoliv tenhle žánr vůbec nečtu, opravdu jsem se začetla a nebyla schopná knížku odložit. Příběh začíná dnem vraždy, pak následuje několik dní oznamování vraždy, rozplétání různých motivů a vyšetřování a vyslýchání podezřelých. Seznamujeme se postupně s postavami, kterých je 7 a nahlížíme jim do hlav, poznáváme jejich životy a osudy. Všichni jsou vykresleni velice dobře, věrohodně, každý má svoje dobré i špatné stránky. Někoho si zamilujete, někoho ne a někoho vám bude líto. V knize je i pár vtipných hlášek, u kterých jsem se opravdu zasmála. Autorka čtenářovi sype drobečky, dělá z nich pomyslnou cestičku k vrahovi. Zhruba od poloviny do konce je to teda velká jízda, každou chvíli si říkáte, že vrah je někdo jiný. Na konci si budete jen říkat Wau, tak to jsem nečekal/a. Na prvotinu je to skvělý počin :)

pogmanka
01.10.2022 5 z 5

Knížka od české autorky, která vás nenechá ani na chvíli vydechnout a vy čtete dál, abyste konečně přišli na to, co se stalo a jak se to stalo. Jak se jednotlivé osudy postav propojují. Příběh, od kterého se nedá odtrhnout, přečteno během dneška a ještě teď jsem z toho nadšená. Název je opravdu výstižný, protože se všechno propojilo přesně tak jak mělo. Moc doporučuju a těším se na další díla autorky.