Dokonalé propojení

Dokonalé propojení https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495524/bmid_dokonale-propojeni-tSP-495524.png 4 217 217

Když se šestadvacetiletá Anna odhodlá políbit svou spící platonickou lásku, spolubydlící Markétu, zjistí přitom, že namísto hebkých rtů líbá ledové, mrtvé tělo. Kdo je vrahem? Jeden z rodičů či Markétin bratr? Movitý přítel či zatrpklá kolegyně ze sborovny? Lehkomyslný kamarád, spolubydlící – anebo za její smrt může někdo úplně jiný? Smrt mladé dívky z pohledu sedmi lidí odkrývá nejen otcovství jejího nenarozeného dítěte, ale i praktiky záhadné sekty. Jaká další tajemství ještě vyplují na povrch? Všechno totiž souvisí se vším, vše je dokonale propojené...... celý text

Míša2584
03.02.2023 3 z 5

Musím říct, že mě kniha mile překvapila. Autorku neznám, kniha se ke mně dostala skrze knižní štafetu. Smekám před každým, kdo dokáže napsat knihu a věci do sebe zapadají. Což tady splněno bylo. :) Je pravda, že některé části už mi přišly dost přitažené za vlasy, ale tak člověk nikdy neví, co se odehrává za zavřenými dveřmi. Kniha se mi dobře četla, zvědavost mě nutila číst dál, členění na dny a konkrétní osoby, které se v knize prolínají, mi vyhovovovalo. Za sebe doporučuji, pokud chcete něco napínavého, co se čte dobře a není to jen o krvavých scénách.

Baška29
30.01.2023 3 z 5

Nejsem čtenář psychotrillerů, a tak moje poznámka může být zkreslená (tentokrát jsem četla na doporučení na jednom foru). Nečtu psychotrillery, protože se pak moc bojím. Ale při čtení Dokonalého propojení jsem se nebála. Přišlo mi to natolik neuvěřitelné, že jsem byla při čtení nad věcí. A tak to podle mne být nemá, resp. já to tak zpravidla nemívám.

Chválím vyprávění jednotlivými postavami, neztrácela jsem se při čtení, nemusela dohledávat, kdo co kdy řekl, moc mne to bavilo. Někdo zde psal, že byl pomalý rozjezd. Mně se naopak líbil. Závěrečná smršť odhalení a rychlost celého procesu, vyšetřování, dalších útoků i odhalení na mne ale byla moc a díky tomu pro mne i uvěřitelnost klesala.

poppy2
21.01.2023 5 z 5

Dokonale dokonalé. V životě bych nečekala, že si přečtu takhle dobrou knihu od české autorky. Doporučuji všemi deseti.

zuzka6050
20.01.2023 4 z 5

Thrillery čtu velmi sporadicky. Což je možná škoda, protože když už po nějakém sáhnu, hrozně mě to baví! A tenhle se za mě taky hodně povedl.

Byť se mi v první třetině zdálo, že má kniha pomalé tempo a říkala si, kde je ten psychothriller, užila jsem si každou stránku. Pak už se to rozjelo a posledních 70 stran jsem přečetla prakticky jedním dechem (díky bohu za dlouhé dojíždění do práce, díky němuž jsem to mohla dočíst v klidu ve vlaku cestou domů). Zhruba od poloviny jsem žasla, jak se jednotlivé dílky pěkně propojují, až se to na konci spojí úplně všechno. Každej detail, co se v knize kdy objevil, měl svůj účel a souvislost s hlavní dějovou linkou.
Příběh sledujeme z pohledu většího množství postav, takže v podstatě po jednotlivých scénách souvisejících s dějovou linkou. Žádná omáčka kolem. To za mě bylo super. Děj je navíc rozdělen po jednotlivých dnech, v nichž má každá postava svou kraťoučkou kapitolku.
Z Daniny linky mi bylo popravdě místy fakt na blití, ale oceňuju, že se toho Janča nebála a napsala to takhle realisticky. U ostatních se mi líbilo, jak se každý vyrovnával s tragédií po svém.

Umím si představit, že si to pustím v televizi jako dobrou českou detektivku.

KK22
16.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Knížka se mi moc líbila. Zaujala od prvních stránek a nepustila. To, že měla krátké kapitoly hodnotím kladně, i ten popis z pohledu více postav byl zajímavým zpestřením. Zápletka je originální. Nicméně nemám pocit, že by vše bylo dokonale vysvětleno na konci. Po přečtení jsem přemýšlela, jaký vlastně vrah měl motiv, když zabil Markétu (prý byla jen pokusným kralikem na kterém si to chtěl vyzkoušet). Proč unesl Janu? Zabil Tondu? Něco tušili?

Přiznám se, ten konec knížky jsem četla 2x a hledala znovu odpovědi na své otázky. Ale zkrátka mám dojem, že to nebylo vše vysvětleno a dokonale promyšleno do posledního detailu... ale možná je to jen moje subjektivní hodnocení...

Každopádně na prvotinu je to skvělá knížka. Opravdu napínavá, zvládla jsem ji přečíst za pár dní...
Bude číst i moje babička, která miluje detektivky, tak jsem zvědavá, jaký bude mít ona názor...

verumrak
16.01.2023 5 z 5

Držím v rukou knihu Dokonalé propojení a říkám si: „Wow." Za svůj život jsem přečetla velkou škálu psychothrillerů, ale tomuhle se málokterý může vyrovnat. Myslím, že se nám zde rodí nová talentovaná česká autorka.

V příběhu mě doslova a do písmene nejvíc bavila různorodost postav. Každá z nich měla svůj nezaměnitelný charakter, který se s postupem vyšetřování Markétiny vraždy vyvíjel. Úplně nejvíc jsem se dokázala vžít do Anny, která byla prostě svá.

Celý příběh byl dokonale zamotaný a propojený a když na konci přišlo rozuzlení, tak jsem se musela smát, protože já na vraha opravdu nepřišla! Snažila jsem se, jako u každého thrilleru, ale tady to opravdu nešlo. Autorka vše promyslela do detailu.

Moc už se těším na autorky další knihu. Jistě to bude pecka!

tatjana1737
15.01.2023 2 z 5

(SPOILER) !!!POZOR SPOILERY !!!

Jednalo se o moji první knižní štafetu a tímto děkuji autorce za možnost přečtení. Současně se moc omlouvám, protože po přečtení nesdílím nadšení a vysoká hodnocení knihy. Zápletka mne zaujala a v průběhu čtení jsem samozřejmě přemýšlela, kdo by mohl mít motiv a jestli už čtenář vraha poznal. děj ale obsahoval příliš mnoho slepých uliček a stop, které vyzněly do ztracena či byly na konci zcela smeteny ze stolu. (Např. Janin únos shrnutý větou: "Jak se dostala z bytu, bez bot a oblečení, si dosud nevzpomněla." OK, od Annina a Markétina bytu měl „Marek“ klíče, ale od Lukášova? A co vůbec ta „Markova perioda“ - když to Anna táhla s Michalem, kde tedy reálně byl Marek? A nebo jeptiška, která se svěří, že se s Erikem nerozešla jen tak, ale nic víc už k tomu řečeno není, a přestože šla do kláštera, Erik s ní znovuobnoví vztah? Kde vzala informaci o objednavateli léku?)

Psychologie postav mi přišla nevěrohodná, na to, že se příběh stal v průběhu nějakých 18 dní. Hana spadla do alkoholu velice rychle (a stejně tak rychle se oklepala), Erik ani další si vlastně pořádně nezatruchlili, Jana sice jakože přišla na nějaké finanční machinace, ale nechápu, proč se vyspala s Tonym a svěřila se mu, ani proč byla vlastně unesena. A navíc z těch machinací, které vypadaly slibně a zřejmě měly Erika ve čtenářových očích pošpinit, se vyklubaly jen převody peněz sekretářkou. Vyšetřovatelé (alias Dvojčata) na mne působili spíše nevěrohodně a tak trochu jako policejní klišé (včetně pronášených replik a způsobu práce).

S ohledem na to, jak Markétu všichni milovali a měli ji za světici, mne rozuzlení hodně zklamalo, byla vlastně jen pokusným králíkem jednoho pomatence. A tím, že byl pomatený, se vlastně vysvětlily i jiné momenty v knize, což považuji za autorskou lenost :-). Úplně mi nesedělo členění textu do kratičkých kapitol, vypravěčů bylo hodně a první polovinu knihy to bylo dost matoucí. Vadilo mi uvádění každé, byť nevýznamné postavy celým jménem.

Posuzuji-li knihu jako prvotinu, nebyla špatná, ale z textu byla znát jistá neobratnost a poskládání jednotlivých stop, včetně těch, které měly čtenáře svést na scestí, mi přišlo hodně na sílu.

Kiki.vrablik
12.01.2023 4 z 5

Knížka se mi velmi líbila . Celou dobu jsem nevěděla kdo je vrah což mě bavilo . Posledních 100 stránek bylo velmi napínavých. . Už se těším na další knížku .

intelektuálka
12.01.2023 4 z 5

Pěkně zamotané detektivní klubíčko s odbočkami na spoustu aktuálních otázek dnešního světa ....

Ze začátku se zdá, že postav je hodně a nevíme, kam jejich výpovědi směřují ....
Ale postupně se odekrývá labyrint motivů a my si můžeme vybrat, jakou cestou se dát .....

Jako prvotina je kniha zdařilá a obsažná - a čtení je možné zvládnout na jeden zátah ....

Doporučím.

escapelle
11.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Předně chci říct, protože autorku tak trochu "znám", že mě mrzí, že nemohu napsat 100% pochvalnou recenzi. Na prvotinu to není vůbec špatné, pořídím i další knihu, protože mě zajímá autorčin posun. Nicméně moje duše čtenáře to musí napsat tak, jak to cítím.
Ze začátku jsem byla nadšená. Kapitoly odsýpaly, dej mě vtáhl. Postupně však přišly první pochybnosti a otázky.
Ve všech postavách na mě bylo po smrti Markéty hodně málo emocí. Erik se ani nezajímal, jak zemřela. Všichni si žili tak nějak skoro úplně normálně spokojeně dál. Čekala bych aspoň více náhledu do hlav a bolesti rodičů. Ale ani jedna z postav nijak zvlášť netruchlila. Po smrti blízké /milované osoby.Policie oznámí, že byla těhotná, ale nevyšetřuje kdo byl otec? O tom přišla zmínka až o dost později.
Závěr s dvojčetem a nálezem Jany už byl na mě úplně moc. Jediná uvěřitelná postava pro mě byla paradoxně Dana. Ta byla vykreslena dokonale, jako kdyby autorka měla její předlohu denně na očích

zimolka
09.01.2023 5 z 5

Napínavé ,zamotané, moc pěkně se mě kniha četla.

ČtenářBob99
15.12.2022 5 z 5

Našly by se drobné chybky, ale čtení si chci užít a né kritizovat. Navíc vymyslet a tak dobře napsat něco takového musí být dost dřina. Za mně plný počet a spisovatelce držím palce v další tvorbě.

Hanulka
09.12.2022 4 z 5

Už při přečtení anotace, se mi na těle objevila husí kůže a říkala jsem si, že příběh bude brutal. No a nějak jsem se nemýlila.
Tato kniha je autorčina prvotina, ale styl psaní mi u autorky sedl, byl čtivý a autorka umí udržet čtenářovu pozornost, což se mi neskutečně líbilo. K tomu přidáte krátké kapitoly a máte knihu přečtenou raz - dva.
Zarazilo mě, ale jedna věc a to ta, že kniha je psaná ze sedmy pohledů. Bála jsem se, že to bude moc. Ale zasr bylo super nahlédnout do hlavy všem.
Líbilo se mi, jak můj mozek přemýšlel, vytvářel teorie a samozřejmě se jako vždy prokázalo to, že bych nemohka být detektivem. Nenajímajte si mě .

Autorka mě samotnou dokazala vtáhnout do děje. Šli cítit emoce, psychické rozpoložení postav.
Zároveň se mi libilo, že autorka do knihy zakomponovala i orientaci.

Ale bohužel mám menší výtku. Kniha od začátku byla nadupaná dynamická. Jednou jsme byly nahoře, potom dole. Prostě wow, ale pak? Zdálo se mi ke konci, že už to stagnuje. Už to nebylo takové dynamické. Možná jen můj pocit.

Ale autorka mi předvedla pořádný příběh, ze kterého mám pořád husí kůži. Děkuji.

Za mě ale mohu příběh doporučit. Já si ho mile ráda přečtu ještě jednou

Verpo
08.12.2022 5 z 5

Příběh Vás chytne a nepustí. Knihu jsem nedokázala odložit a zhltla jsem ji během jediného dne. Dobře dávkované drobky informací, náznaků, spousta nezodpovězených otázek a slepých uliček, které se nakonec všechny dokonale propojily v závěru. Rozhodně doporučuji!

Therria
05.12.2022 5 z 5

Připravte se na zběsilou jízdu, která vám nedá vydechnout, dokud nedorazíte do cíle :) Jestli si libujete v pomalu se rozjíždějících thrillerech, kde se po sto stránkách začínáme teprve dozvídat, co se bude vlastně v příběhu dít, tak jste tu špatně :) Tato knížka vás strhne od první stránky a nepustí. Kromě skvělého příběhu vás ale naservíruje taky pořádný kus hádanky, protože když budete dobře "poslouchat" a přemýšlet, napínat mozkové závity do maxima, je tu šance, že celý případ rozlousknete. Ale jednoduché to rozhodně nebude :) Na výběr máte hned z několika možných vrahů, jejichž cesty a příběhy se prolínají, rozcházejí a zase scházejí. A na konci, tam je všechno dokonale propojené :)

Lemon930
27.11.2022 5 z 5

Hledal jsem něco, co mě překvapí. U zahraničních autorů své oblíbence mám, v detektivkách i thrillerech, ale u českých spisovatelů jsem nenašel. Až doteď. Nevím, jestli je kniha přímo psychotriller, ale psycho je a detektivní věci obsahuje. Dostal jsem skutečnou kvalitu, neumím knihu moc popsat, abych nic neprozradil. Ale vše je dokonale propojené. Všechno souvisí se vším. Doporučuji a těším se na spisovatelčinu novou knihu, název Mrazivá náruč burcuje mojí mysl.

JitkaKola
26.11.2022 5 z 5

Tato kniha je prijemnym prekvapenim, které jsem necekala. Tesim se na autorcinu dalsi knihu.

kasavubu
19.11.2022 4 z 5

Slušná detektivka se zajímavým rozuzlením. Trochu se mi pletly postavy dvou Marků, ale nakonec je vše pěkně vysvětleno!!!

Agida
18.11.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, bylo fajn sledovat jednotlivé postavy a jak se vyvíjejí jejich osudy. Postupně děj nabíral na obrátkách a já byla zvědavá, jak to celé dopadne. Příběh byl za mě hodně reálný (vím, že se tohle bohužel děje). Jediné co bych vytkla bylo, že bych se ráda dozvěděla víc o vrahovi (jak to s ním začalo, proč to všechno dělal atd.) a co mi přišlo neskutečně líto bylo smrt Tonyho (pořád jsem tajně doufala, že to přežije - ale to jen moje myšlenka). Hodně povedená je i obálka a název to je jen poslední třešnička na dortu :) Rozhodně doporučuji si knihu přečíst (nebudete litovat).

Roubas
17.11.2022 3 z 5

Prvotina Jany Jánské nemá problém udržet čtenářovu pozornost. Čtivý styl, krátké kapitoly z pohledu všech protagonistů a podezřelých, zajímavé a dobře vykreslené charaktery. Užíval jsem si hledání náznaků a vymýšlení možných motivů a kombinací, kdo mohl Markétu zavraždit. Jestli je někde přednost celého příběhu, je to civilnost a jakási normálnost. Autorka s bravurou vykreslí tu zničeného vysokoškoláka, tady boháče, nebo matku mrtvé Markéty, na kterou se válí psychické problémy. Čtenář dostane ihned pocit, že se příběhu účastní, že postavy zná a že s nimi sedí v obýváku a zkoumá jejich možné pohnutky pro spáchání vraždy. Umně navíc s přibývajícími kapitolami trousí náznaky a odkrývá tajemství všech zúčastněných.
Všechno běží jako po másle až do nějaké poslední čtvrtiny knihy, kde začnou vyplouvat na povrch fakta. Tam přichází problém. Najednou jako kdyby se z příběhu vytratila šťáva a začala pokulhávat logika. Některé otázky zůstanou jaksi nezodpovězeny a byť pozorný čtenář může pachatele odhalit, jeho motivace zůstane takřka nevysvětlena, a to bez toho, aby byla zahalena aurou atraktivního tajemství. Samotné dokonalé propojení se tak nakonec zdá až moc dokonalé, byť celá mozaika zločinu byla slepena nápaditě.
Dokonalé propojení je povedená prvotina, kterou dáte za dva podzimní večery, protože se budete divit, kolik stránek otočíte na posezení a jak moc chcete znát odpovědi na vaše otázky.