Dokonalé propojení

Dokonalé propojení https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495524/bmid_dokonale-propojeni-tSP-495524.png 4 217 217

Když se šestadvacetiletá Anna odhodlá políbit svou spící platonickou lásku, spolubydlící Markétu, zjistí přitom, že namísto hebkých rtů líbá ledové, mrtvé tělo. Kdo je vrahem? Jeden z rodičů či Markétin bratr? Movitý přítel či zatrpklá kolegyně ze sborovny? Lehkomyslný kamarád, spolubydlící – anebo za její smrt může někdo úplně jiný? Smrt mladé dívky z pohledu sedmi lidí odkrývá nejen otcovství jejího nenarozeného dítěte, ale i praktiky záhadné sekty. Jaká další tajemství ještě vyplují na povrch? Všechno totiž souvisí se vším, vše je dokonale propojené...... celý text

DominikC6
15.05.2023 5 z 5

Velice povedená prvotina.

Zmitko.m
29.04.2023 5 z 5

Skvělý příběh, který jsem si užil. Oblíbil jsem si spoustu postav a až téměř do konce jsem nedokázal rozklíčovat, kdo je vrah. Což je u knihy tohoto typu rozhodně super věc. Krom hlavní linie příběhu a postavy Anny mě velmi zaujala linka Dany, ta teda byla také hodně silná.
Kniha se mi velmi dobře četla, líbil se mi styl autorky, který mi sedl, příběh krásně plynul i a díky krátkým kapitolám jsem v ní velice rychle postupoval. Nebylo výjimkou, že jsem většinou dokázal přečíst i "dva vyšetřovací dny". Zkrátka, kdykoliv jsem knihu odložil, za chvíli jsem ji už měl opět v rukou.
Dokonalé propojení je parádní kniha, kterou bych rozhodně doporučil ostatním čtenářům.

Zdenas5
20.04.2023 3 z 5

Dobře propracovaná kniha. Díky krátkým kapitolám se čte velmi dobře. Postavy jsou dokonale propracované, jejich životní příběhy zajímavé. Závěr mi však přišel překombinovaný a některé linky nedotažené fo konce. Větší pozornost by si zasloužilo samotné vyšetřování případu.

Michalbrasna123
15.04.2023 5 z 5

Boží kniha. Jinak to nejde napsat. Užil jsem si každičkou kapitolu. Vřele doporučuju.

cornetka
22.03.2023 5 z 5

Kniha začíná smutnou událostí - Anna najde její spolubydlící Markétu bez známek života. Roztáčí se kolotoč vyšetřování, postupně přibývají podezřelí a do případu je nějakým způsobem zapojeno víc a víc osob - rodiče, bratr, partner, milenec nebo taky kolegyně z práce. Nechci víc přibližovat děj, protože se může zdát komplikovaný, ale vůbec to tak není. Spíš ho neumím zestručnit vzhledem k tomu, co vše se v knize odehrává.
Lepší název mít kniha nemůže! Moje druhá kniha od autorky a zase říkám wau! Je to skvělé, čtivé, napínavé, prostě psychothriller, který si musíte přečíst.

moskytka
20.03.2023 5 z 5

Tahle kniha byla dokonalá. Našly by se chybky, ale v objektivním pohledu to bylo neuvěřitelně propracované a poskládané, neumím si představit, jak někdo mohl vymyslet a napsat tolik jiných postav, každá byla jiná, situací, které dávaly smysl a nakonec to spojit tak, aby to bylo dokonale propojené. Za mě úplná spokojenost, je to fikce, která by se navíc mohla úplně klidně někde stát. Dávám plný počet a spisovatelku ukládám.

gordon13
19.03.2023 3 z 5

Za mě s odřenýma ušima za tři a to hodně přivírám oči...emočně prakticky prázdné,styl psaní strašně nevyzrálý,překombinované,nereálné situace i dialogy.
Od kvalitního psychothrilleru je to skutečně na hony vzdálené...bohužel!

B.sklenarova20
18.03.2023 5 z 5

Autorka má obrovský talent, který potvrdila hned v první vydané knize. Její příběh je radost číst. Jen tak dál.

brixie
15.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Kniha se čte velmi dobře, jen nerada jsem ji odkládala. Líbí se mi krátké kapitoly a prolínání postav, bez toho, aby se pletly. Co mi však chybí je lepší propracování motivu vraha. O.K., Markéta byla jakási zkouška, ale proč Tonda, proč únos Jany? Španělská zápletka byla taky dost přitažená za vlasy. Nicméně další autorčinu knihu si určitě ráda přečtu.

Ctenar1202
15.03.2023 4 z 5

Autorka hodí čtenáře rovnýma nohama do příběhu a ždíme ho a ždíme. Kapitoly jsou celkem krátké a navíc z pohledu více postav, což vůbec není špatné. A Jana dokázala každou postavu skvěle vystihnout, takže se vám nemotají a časté střídání kapitol nepůsobí zmatek. Navíc od začátku až do konce cítíte při čtení napětí a nenajdete v knize jediné hluché místo.

Víc než samotné vyšetřování v knize poznáváme jednotlivé postavy a dozvídáme se, jaký vztah měly k Markétě, Anně a celkově mezi sebou. Jaké mají povahy a že ne všichni mají slunce v duši a jsou chodící ctností. Chvílemi jsem měla pocit, že téma církve jde zcela mimo hlavní linku, ale ke konci se vše tak dokonale propojilo, že se mi tajil dech. Samotné vyšetřování tak přijde spíš až k závěru, ale vůbec mi to nevadilo. Je skvělé poznat nejdříve jednotlivé postavy, udělat si k nim vztah a hádat se sám se sebou kdo může být pachatelem. Můj tip samozřejmě nevyšel.

Já osobně měla maličko problém s homosexuálním tématem. Ne, že bych něco měla proti homosexuálům, ale protože toho je prostě v knihách moc a tady mi to nepřišlo úplně jako důležité pro celý příběh. Plus celkové rozuzlení, kdo byl pachatelem mě malinko zklamalo. Ale na druhou stranu se v knize objevují témata, která společností rezonují a je potřeba je připomínat. Například téma sekty, která si lidi omotává kolem prstu ...

Leny66
15.03.2023 5 z 5

Nejprve jsem vzala do ruky Mrazivou náruč. Po ní jsem se těšila na Dokonalé propojení, protože jsem věřila, že to bude zase skvělá kniha.
Knížka nezklamala. Přečetla jsem ji téměř na jeden zátah.
Určitě doporučuji.

Lenka_S
12.03.2023 5 z 5

Četla jsem tuto knihu až po Mrazivé náruči, takže jí mohu hodnotit jako druhou knihu od autorky a musím říct, že to opět byl koncert. Příběh začíná smrtí mladé učitelky a policie začíná vyšetřovat okolnosti překvapivé smrti, jenže místo toho, abychom sledovali pátrání po vrahovi se postupně noříme do životů lidí z bezprostředního okolí oběti (rodičů, bratra, přítele, kolegyně, spolubydlící ...), kdy nám autorka mistrně vykresluje jejich povahy a psychické rozpoložení, ale postupně odhaluje i jejich tajemství. Policejní vyšetřovatelé dostávají prostor až téměř v závěru knihy, aby případ uzavřeli.

DeWom
08.03.2023 5 z 5

Další propracovaný psychothriller, tentokrát z pera české autorky. Doporučení na mě vyskakovala všude možně a anotace zněla lákavě, takže jsem neodolala a knihu si pořídila. No a přečetla jsem ji za jediný den.

Začala bych postavami. Přestože jsou kapitoly krátké, autorce se podařilo i na tak malém prostoru vykreslit každou postavu tak dobře, že jsem si je všechny bez problému pamatovala. Působily velice realisticky a veskrze lidsky, se všemi klady i nešvary, které vidíme u lidí všude kolem nás. Mnohdy mě dost štvaly, ale o to právě šlo. Takže jedna hvězda navíc za postavy.

Jak už tu několikrát zaznělo, název opravdu odpovídá obsahu. Ano, může se zdát nepravděpodobné, že by v realitě mohly být lidské osudy tak propojené, ale jak se říká: ty nejabsurdnější scénáře píše sám život, a jsou to právě některé skutečné osudy, které bychom mohli bez znalosti kontextu pokládat za smyšlené jen proto, že působí nepravděpodobně. Takže ano, někomu se to může zdát už překombinované, ale mě naopak ohromilo, jak něco tak spletitého dokázala autorka vymyslet a následně podat tak, aby do sebe všechno krásně zapadlo. Za to klobouk dolů.

Další plusový bod má u mě kniha díky tomu, jak realisticky je v ní vykresleno sexuální násilí. Málokdo si uvědomuje, že pachatelem bývá ve většině případů někdo blízký a že v takovém případě si přeživší partnerovo chování obhajuje a vysvětluje, jen aby nemusela čelit realitě obzvlášť pokud se jedná o člověka izolovaného od okolního světa, jak tomu v mnoha případech bývá (a jak tomu bylo i zde. Takže tohle bylo dobře napsané.

Už je to nějaká doba, co jsem mohla knize dát s přehledem pět hvězd, a Dokonalé propojení si zaslouží každou z nich. Už se těším na Mrazivou náruč.

VodníkPepíno
28.02.2023 5 z 5

Naprosto skvělá knížka! Moc jsem si příběh užil. Těším se na Mrazivou náruč.

kramlinka88
28.02.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila, jen za mě bylo rozuzlení celkem předvídatelné. Ale četlo se to moc dobře a hodně rychle, díky krátkým kapitolám a z pohledu více postav.
Všechno bylo krásně propojené, jak už nám nabízí název knihy a na konci se to vše skvěle rozmotalo a zapadlo do sebe :-) Určitě doporučuji a autorku budu mít odteď v hledáčku a budu se těšit na její další knihy :-)

TetaMadla
27.02.2023 4 z 5

Kniha, kterou jsem četla i ze zvědavosti - autorka má blízko k líhni autorů kolem Veroniky Matysové a tudíž i ke mně.
Dokonalé propojení je propojené opravdu dokonale, jako křížovka - vodorovně, svisle, sedí to. Čte se jedním dechem, nenechá vás odložit ji.
Pro mě bylo jediné slabší místo v cestě do zahraničí (nechci spoilovat), ta mi připadala pro děj v podstatě zbytečná. Pak mi vadila jedna drobnost ohledně jisté dětské hry (opět nechci prozrazovat). Některé motivy zůstaly trochu nedořešené, ale i těch se autorka dokázala zhostit tak, že to člověk bere jako skutečnost a neruší to. Dana mi chvilkami přišla trochu méně uvěřitelná.. že by byla schopná podstoupit to všechno jen proto, aby tzv. měla chlapa...?!
Co mně osobně vadilo opravdu dost - ale to je můj problém - byla nezbytná přítomnost homosexuálního vztahu. Za mého mládí byla homosexualita trestná úchylka a ve mně to prostě nějak zůstalo. (Hlavně proto, že je v poslední době objektem pozitivní diskriminace a člověk si skoro myslí, že "on + ona" už není normální...)
Ale jako celek se to čte vážně dobře a na prvotinu jde o velmi zdařilý počin. Kéž bych já sama dokázala děj ve své knize takto vykombinovat a provázat!
Z hlediska "také autorky" oceňuji množství náznaků, háčků a otevřených otázek, že to člověk prostě musí dočíst.
Dávám čtyři hvězdičky, ale nepochybuji o tom, že Mrazivá náruč už bude za pět!
Ještě dodatek: jako grammar nazi mě potěšila absence chybně použitých přechodníků a jiných častých hrůz a plný, dobře použitý jazyk. To už aby člověk pohledal. Za to díky navíc!

Maky1505
14.02.2023 5 z 5

Týý brďoooooo, pane jooo, to bylo tak čtivé,napínavé, skvělé, ani jsem nedychala a ke konci se mi strachem potily i ruce.
Bombaaaaa!!!!!
Tak dokonale všechno propojené smekám a teším se na další knihu od autorky.
Doporučuji všema 10!!!

xena2711
11.02.2023 3 z 5

Zdařilá česká detektivka. Jako prvotina to nebylo špatné. Dám šanci určitě další knize.

Pavlina50
08.02.2023 4 z 5

Zrovna psychothrillerem, jak je uvedeno na obalu knihy, bych sice asi tuto knihu nenazvala - působilo to na mě jako klasická současná česká detektivka s několika mrtvými a spoustou podezřelých s možnými motivy, což ale samozřejmě samotnou knihu vůbec nijak neznehodnocuje.

Celá zápletka je docela dobře vymyšlená, na začátku žádné dlouhé rozpaky a zbytečná omáčka na začátku a hup do akce…

Kniha je čtivá, krátké kapitoly fajn, má jednoduchý, srozumitelný jazyk, navíc hodně zajímavých a aktuálních motivů – sekta, vymývání mozků, nevyjasněná sexuální orientace, rozpolcenost mezi touhou po „čisté“ lásce a ryze pudovou sexualitou…., překvapivý pachatel.

Děj se opravdu nezpronevěřuje názvu knihy, má svůj smysl, protože i pointa této detektivky dokazuje, že všechno může souviset se vším. Ve finále je totiž všechno opravdu dokonale propojeno, a to bez ohledu na to, kdo byl tím pravým pachatelem vražd.

Trochu mě akorát mrzelo, že ne u všech činů byl vyjasněn motiv.

Ale bavilo mě to, i když nějaké mouchy bych tu zcela jistě našla…občas nějaká nelogika, občas trochu přitažené za vlasy, ale nebudu se v tom zbytečně a hnidopišsky pitvat.

V hlavě mi asi sice nijak zvlášt neutkví, ale celkově – slibná a docela zdařilá prvotina.

LittleRebelle6
04.02.2023 5 z 5

Tohle je prostě boží. Kniha mě zaujala svým názvem. Který opravdu na ní sedí. Tohle je prostě dokonalý psycho horor jak má být. Před autorkou smekám. Taktéž jsem si našla i oblíbené postavy. Kniha mi seděla i stylem psaní. Už teď se těším na další knihu která by teď někdy měla vyjít. Každopádně i čtení s holkama bylo víc zážitkové .