Dokonalé propojení

Dokonalé propojení https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495524/bmid_dokonale-propojeni-tSP-495524.png 4 217 217

Když se šestadvacetiletá Anna odhodlá políbit svou spící platonickou lásku, spolubydlící Markétu, zjistí přitom, že namísto hebkých rtů líbá ledové, mrtvé tělo. Kdo je vrahem? Jeden z rodičů či Markétin bratr? Movitý přítel či zatrpklá kolegyně ze sborovny? Lehkomyslný kamarád, spolubydlící – anebo za její smrt může někdo úplně jiný? Smrt mladé dívky z pohledu sedmi lidí odkrývá nejen otcovství jejího nenarozeného dítěte, ale i praktiky záhadné sekty. Jaká další tajemství ještě vyplují na povrch? Všechno totiž souvisí se vším, vše je dokonale propojené...... celý text

Borufka_9
26.08.2023 5 z 5

Opravdu povedená kniha, četla jsem ji jako první a musím říct, že nad ní pořád přemýšlím. Líbilo se mi, že nebylo úplně všechno vysvětlené do detailu a zbyl tak prostor pro čtenářovu fantazii. Smekám před tím, jak autorka vše dokonale propojila :))

suchackova
26.08.2023 5 z 5

Povedená prvotina. Stylem mi připomínala Shari Lapenu.

czerteek
23.08.2023 5 z 5

Nečekané překvapení od české autorky. Dokonale propojené napsané i vystavěné. Krátké kapitoly se dobře četly, děj odsýpal, žádná vata a hluchá místa, jen naprosto reálné a uvěřitelné postavy. Tleskám a těším se na další.

Hvězdinka
20.08.2023 3 z 5

2,5 hvězdičky za dokonalou slátaninu. Krátké kapitoly, kdy se takřka pravidelně střídá několik lidí a dlouho v podstatě stále nic nevíme, primitivní dialogy, nedotažené některé linky. Za mě zklamání...

Airelle
19.08.2023 5 z 5

Od knihy jsem neměla žádná očekávání, přeci jen je to tak lepší, člověk pak není zklamaný. Od začátku se mi thriller velmi dobře četl, postavy mi přišly velmi zajímavé a opravdu jsem nedokázala odhadnout, kdo je vrah.

Dokonalé propojení je naprosto famózně vymyšlený kriminální případ, kde se vyskytuje velké množství postav a vy sledujete vyšetřování z pohledu rodiny, přátel a kolegů oběti. Celou dobu jsem si nebyla jistá, která z postav vraždila a hlavní rozuzlení pro mě bylo hodně velkým překvapením. Musím se autorce opravdu poklonit před její fantazií a propracování nejen děje, ale i všech postav, přičemž každá je jiná a každá má své tajemství.

Když už jsem si myslela, že mě autorka ničím nepřekvapí, nastal zvrat a já zas tápala, co se zas stalo. Tolik mrtvol se jen tak nevidí :D

TerkinKnižnySve
15.08.2023 5 z 5

Jana Jánska - Dokonale propojení

Počet strán : 312
Vydavateľstvo : @mobaknihy
Žáner; #psychothriller#detektivka

Když se šestadvacetiletá Anna odhodlá políbit svou spící platonickou lásku, spolubydlící Markétu, zjistí přitom, že namísto hebkých rtů líbá ledové, mrtvé tělo. Kdo je vrahem? Jeden z rodičů či Markétin bratr? Movitý přítel či zatrpklá kolegyně ze sborovny? Lehkomyslný kamarád, spolubydlící anebo za její smrt může někdo úplně jiný? Smrt mrtvé dívky z pohledu sedmi lidí odkrývá nejen otcovství jejího nenarozeného dítěte, ale i praktiky záhadné sekty. Jaká další tajemství ještě vyplují na povrch? Všechno totiž souvisí se vším, vše je dokonale propojené...
-------
Aj keď stále milujem fantasy a knihy ktoré sú v sériách, stále viac a viac prichádzam na chuť knihám Detektívka/thriller / psychothriller.

Dôvod? aj keď sa môže stať že je to séria alebo aj nie je, jednoducho tu dej ide, graduje až vám napokon tak odpáli dekel, že vy neviete kde je sever.

Čo sa týka tejto knihy od autorky to je jednoducho šupa a tým, že sa mi ešte nestalo, že by som čítala thriller od českej autorky (samozrejme zahraničné som čítala) toto bola riadna nálož!

Začiatok výborný, gradovanie deja vynikajúce a ten koniec to bolo že COZE???!!!

Stále hovorím, že naši CZ/SK autori sú NEDOceneny čo sa týka fantasy/detektívky/thrilleru a ja som vďačná, že som si túto knihu mohla prečítať v autorskej stafete priamo od autorky!

Táto kniha bola jednoducho jazda od začiatku až do samého konca!

Štafeta č. 53/1

@janskajanna #dokonalepropojeni #kniznastafeta #kniznarecenzia #autorskastafeta #vrazda

Gracinka
06.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Většina postav byla až na Annu, která netušila, co se sebou a Danu, která se chovala jak zapšklá stará panna, moc sympatická.
Akorát konec byl dost přitažený za vlasy.
Četlo se to super, ale nějak jsem nepochopila motiv a důvod toho všeho. Jako zabil jsem bráchu, otec mě strčil do děcáku, tak ho zkusím nahradit a jen tak sejmu několik lidí?
Jestli chtěl bráchy život, proč zabíjel Markétu, Tondu a proč unesl Janu? Nedávalo to smysl.

MegaH
29.07.2023 5 z 5

Wow, všechny postavy, a že jich nebylo málo, byly tak propracované, že mi přišlo, že je všechny znám a za každou jsem viděla někoho svého známého nebo souseda. Hodně pestré složení lidiček, na první pohled úplně normálních, kde má každý nějaké to tajemstvíčko...
Krátké a jmenovité kapitoly dost usnadnily počáteční orientaci, kdo je kdo a čtení tím bylo svižnější. Knížka mě moc bavila a v určité fázi už prostě nejde odložit a zamotá vám závity, jak přemýšlíte kdo co proč a kdy.....
Velká pochvala také za LGBT linku, která byla do příběhu zabudovaná tak neuvěřitelně přirozeně... prostě jako ze života

barbora4816
25.07.2023 5 z 5

Jana Jánská má nadání psát svižně, přesto barvitě a poutavě, nechybí detaily ani emoce, nechybí osobitost postav. Je to perfektní kombinace. Propojení v tomto příběhu možná nebylo tak dokonalé, jak bych si v ideálním případě přála, ale faktem je, že bylo prostě nemožné knihu odložit. Jsem neskutečně natěšená na další knihy!

katasukivasukim
16.07.2023 5 z 5

Tak,máme další fajn spisivatelku krimošek.
Bylo to svižné,mělo to spáď,žádná zbytečná omáčka.A docela zajímavý závěr.Teda musím se přiznat,že jsem na pachatele přišla,ale jistá jsem si nebyla.Určitě přečtu i další tituly autorky.

HurdaFr
15.07.2023 5 z 5

Nikdy by mě nenapadlo, že budu číst thriller takové kvality od české autorky. Jen tak dál.

Pavčule
11.07.2023 5 z 5

Musím se připojit k ostatním komentářům - tohle nemělo chybu . Velmi poutavě napsané a chcete číst dál a dál . Jen mě malinko zklamalo " kdo je vrah " , nechci nic prozrazovat , ale trochu mi to přišlo jako z béčkového filmu . Nicméně všechno ostatní to vyváží .

P3_tis
05.07.2023 4 z 5

Tak tohle bylo opravdu psycho
Krátké kapitoly z pohledu jednotlivých postav velmi rychle odsýpají a vy si říkáte, tak sakra, jak spolu všichni souvisí.

katynka78
29.06.2023 5 z 5

Anotace k tomuto příběhu je velmi lákavá a její slova mne opravdu upoutala natolik, že jsem neváhala si tu knihu koupit. Miluju psychologické romány či thrillery a tady to vypadalo více než slibně.
Dopředu jsem se nachystala, že to bude zřejmě složité a tudíž jsem tím nebyla zaskočená.
Po dočtení jsem si říkala, že to se krucinál fakt povedlo!!! To čtení bylo takové, jaké má být. Napínavé, strhující, napínající, poutavé a nenechávající v klidu. Zároveň jsem si ale chtěla tu bravurní psychologii postav vychutnat, tak jsem se v tempu čtení i trošku krotila.
S každou kapitolou a každým jedním pohledem postavy jsem si k nim získávala své sympatie či antipatie. Překvapil mě vánoční čas, který umocňoval o to větší smutek z úmrtí Markéty. Pak mě překvapila i pestrost povolání a prostředí, do kterých jsme se díky oněm postavám dostali.
Nesmím opomenout i hlavní téma knihy, které nebudu prozrazovat, ale jeho odhalení bylo v dobré části knihy a bylo velmi překvapující. Musím ale trošku namítnout, že nevěřím některým skutečnostem, že by měl ten motiv takové pařáty, ale vlastně co já vím, kam všude to může sahat, jsem asi naivní.
Líbilo se mi, že žádná z postav není vykreslena jen hezky a nebo naopak jen zle. Prostě každý máme svoje dobré i horší stránky a autorka na toto rozhodně myslela. I přesto si dovedete k některým utvořit kladný či záporný vztah.
Na konci mi sice zůstalo pár otázek, ale jsou tak malé, že mi závěr knihy rozhodně nekazí. Rozuzlení je výborné a pachatel naplňuje název knihy tím, že se prostě motal v kruhu, protože proč se namáhat hledat nové a nové místa, když měl vše tak dokonale propojené.

Moniska2410
27.06.2023 5 z 5

Skvěle propracovaný psychothriler, to bylo tak propletené, že do poslední chvíle netušíte vůbec nic.

Příběh si vás zaháčkuje a nepustí, dokavaď neotočíte poslední stránku, to mi věřte, já sama jí dala za den.

Tentokrát nemáme pohled jen od dvou protagonistů, ale hned několik, všechny jsou nějakým způsobem propojeny.

Autorka nám ušlapává cestičku, ale je tam i tolik slepých uliček, že než dojdete k vrahovi, bude vám padat čelist z toho, jak skvěle to má autorka promyšlené.

Od půlky to chytne takový drive, každou chvíli si říkáte, že víte kdo je vrah a ono prdlačky.

Měla sem své oblíbence a paradoxně tu kterou sem nemusela, tak sem jí ve finále začala mít ráda.

Určitě to není poslední kniha od autorky po které sem sáhla, už teď se těším na její další knihy.

Mon.CouCou
23.06.2023 5 z 5

Když jsem četla tento psychothriller, moc jsem nechápala, jak může jít o debut začínající autorky.
Příběh vykládán několika postav mě vtáhnul okamžitě do děje (občas mi chvíli trvá se začíst, ale tady jsem byla v pozoru od prvních stran), protože autorka nás seznámila s postavy a hned na začátku, jak vyplývá z anotace, máme smrt Markéty. Vynechala zbytečné vaty, které by u takové knihy byly spíše rušivým elementem, i tak jsem si dokonale uměla prostředí představit.
Postupně nám servíruje drobečky k rozlousknutí. Jenže ty mně docházeli až zpětně na konci-něco jsem přehlédla, něco mě dokonale zmátlo. A přesně toto u takových knih očekávám. Až mě mrazí z toho, že má Jana styl oblíbených severských knih a navíc u prvotiny, pecka a smekám!
Všechny postavy v knize prostě být museli a každá část je prostě dokonale propojena. Části jsou rozděleny do jednotlivých dní a vždy pohledem Anny, nebo Dany, Lukáše, Tonyho, Erika, Josefa a Hany. Doporučuji

Shelzee21
17.06.2023 5 z 5

Super příběh, líbí se mi, jak autorka letmo popisuje drobné detaily (jako třeba Anny prsa nebo že se sníh změnil na břečku), které však nijak neodvádí pozornost od děje, který svižně odsýpá :) určitě doporučuju :)

kamilanovotna40
11.06.2023 5 z 5

Parádní příběh. Moc jsem si ho užila.

WaN635
06.06.2023 4 z 5

Překvapivě dobrá prvotina.
Přečetla jsem to na jeden zátah, pro mě to byla kvalitní jednohubka.
Líbilo se mi rozmotávat příběh, i to, jak byl příběh z různých pohledů postupně servírován. Třešničkou na dortu pro mě bylo, že konec jsem vůbec netipla.

TaňulKA1997
17.05.2023 4 z 5

Boží! zamotaný, pak rozmotaný a fakt nečekaný konec. snažila jsem se typnout vraha,ale nepodařilo se.