Dokážete udržet tajemství?

Dokážete udržet tajemství? https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77483/dokazete-udrzet-tajemstvi-77483.jpg 4 531 121

Optimistické, ale smůlou pronásledované Emmě Corriganové se začíná dařit. Už skoro rok má stálé zaměstnání v podniku Panther Cola, po boku jí stojí skvělý přítel, a dokonce se před ní rýsuje naděje na pracovní postup. Všechno se ale zvrtne po schůzce s jedním nespokojeným klientem. Naprosto zničená se vrací z jednání letadlem a cestou se v hrozivé situaci během turbulencí svěří se svými nejintimnějšími pocity pohlednému muži na vedlejším sedadle. Když pak nazítří přijde do práce, ke svému zděšení zjistí, že její tajuplný společník je sám velký Jack Harper, šéf americké společnosti Panther Cola, který se vydal na týdenní návštěvu britské filiálky podniku. Toto zjištění odstartuje celou sérii chaotických, citově vyčerpávajících a komických situací, které zavádějí Emmu, její nejlepší přítelkyni workoholičku Lissy a jejich příšernou spolubydlící Jemimu do světa bláznivých příhod, tajností a krkolomných náhod, v němž i Jack, do kterého se Emma zamiluje, má svá tajemství. Je to svět nabitý komickými epizodami a svěžím humorem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

Can You Keep A Secret? , 2003

moira2912
27.09.2015 4 z 5

27.6.2015 - 3,5*
Je to zaláskovanost. Předvídatelná, sladká, trošku hloupoučká, ale vtipná a čte se dobře. Pozadí a kulisy poutavé. Postavy jsou zpracované skvěle, mají své problémy, jsou lidské. Vztah hrdinů se vyvíjí, což se mi na příběhu hodně líbí. Pár poutavých aspektů, které dělají knihu reálnější. Zábavný styl psaní a nápad, kvůli kterému jsem si tu knížku přečetla znova. V jednu chvíli se to zamotá, ale neprotahuje se to a postavy se nechovají záměrně hloupě, aby se obsah nafoukl. Chovají se dospěle. :) Je to tak nějak věrné a realistické, na chick lit, a zároveň vtipné a lehce se to čte, což se mi na knize líbí asi nejvíce. .)

Makyt
30.07.2015 5 z 5

Zase tak trochu pohádka, od začátku je jasné, kdo sedí vedle Emmy v letadle. Podlost pracovního kolektivu, resp. jednoho kolegy spolu s nervovým vypětím, to je odrazový bod pro spoustu zajímavých zážitků, prožitků a situací. Líbila se mi postava Jacka, který ví, kdy má mluvit a kdy "držet hubu a krok" :-)

trdlo1
28.07.2015 5 z 5

Velice čtivá, příjemná a milá knížka. Pěkná oddechová četba.

kroftik
06.07.2015 4 z 5

Dokážete udržet tajemství je Sophie Kinsella v celé parádě. Tahle knížka je celá přesně taková, jakou od autorky očekávám. Zábavná oddechovka, která se skvěle čte. Řadím ji vedle Shopaholičky a Bohyně v domácnosti k opravdu povedeným.

Daenerys
21.04.2015 5 z 5

Moc příjemná oddechovka. S. Kinsella je prostě moje krevní skupina, její styl mi sedí, člověk se parádně odreaguje, zasměje, uvolní. Dokážete udržet tajemství jsem asi po roce vzala do ruky podruhé a tentokrát jsem si ho užila snad ještě víc a tak měním své dosavadní hodnocení ze 4 na 5 hvězdiček.

ivakola
27.03.2015 5 z 5

O málokteré knižce můžu říct že je zábavná hned od prvních stránek. Tak tato tedy je. Bavila jsem se od začátku až do konce a četla jsem každou volnou chvilku. Je fakt, že knížku musíte číst s nadhledem a nehledat v ní žádná velká moudra, v reálném životě je to opravdu jinak. Emmě a Jackovi jsem i přesto držela všechny palce co mám a nerada jsem se s nimi loučila. Báječná oddechová knížka.

bosorkalesni
03.02.2015

Oddychovka....

Cleo De Nile
20.12.2014 4 z 5

Moc pěkná odechová knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout, ostatně jako zatím od všech autorčiných knih. Dávám hvězdičku nahoru za nápad s tajemstvími a Jacka, kterému jsem fandila od samého začátku :) Jediné, co mi trošku vadilo, byla až moc naivní a s prominutím blbá hlavní hrdinka - tedy, jak může někdo pracovat v marketingu a nevědět, co je logistika? Jinak skvělé a zábavné čtení, a mezi námi, plechovkou Panther Coly bych rozhodně nepohrdla :))

iluliacross
12.11.2014 4 z 5

Knížku jsem četla v originále, v Angličtině a musím říct, že jsem si to prostě užila. Malinko bych to připodobnila deníku Bridget Jonesové, taková střeštěná hlavní hrdinka, co má všechnu smůlu světa. Uznávám, že jsem se párkrát pochechtávala a celkově to bylo čtivé a napínavé, taková romantika :-)

Natally
26.08.2014 5 z 5

Musím uznat, že tato kniha mě bavila od samého začátku. Kniha je naspána ve velmi vtipném duchu (hodně jsem se nasmála), knihu jsem přečetla jedním dechem, můžu jen doporučit :)) Jen je škoda, že není natočený film :/

DaPo
18.07.2014 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka... bude vás bavit od prvních stránek.... příběh nepostrádá humor a vtipnou zápletku.... jednoznačně doporučuji !!!

MarieAnnaSarah
27.05.2014 3 z 5

Protože se Bohyně v domácnosti jako čtivo do vlaku osvědčila, sáhla jsem i po dalším díle Sophie Kinsella. Tentokrát to bylo její často nejvychvalovanější dílo - Dokážete udržet tajemství?

Emma se vrací po zpackané schůzce s klientem zpět do Londýna. Její letadlo však postihnou mohutné turbulence a ona v záchvatu paniky vychrlí všechna svá tajemství svému sousedovi. Nu což, však se nic až tak zlého nestalo, ten muž byl naprosto cizí a ona ho již nikdy pravděpodobně neuvidí. V tom se ale mýlí, jejím sousedem není totiž nikdo jiný než majitel společnosti, ve které pracuje.

Tentokrát si Sophie Kinsella bere na paškál soukromá tajemství lidí. Je dobré je mít? Je lepší být zcela upřímný nebo je to chyba? Hlavní hrdinka se postupně prokousává všemi stádii a nakonec zjišťuje, že nějaké to malé tajemství přeci jenom neškodí.

Na rozdíl od Bohyně v domácnosti tentokrát děj trochu pokulhával, nebyl tak plynulý a byl občas dosti zmatečný, stejně jako hlavní hrdinka. Na druhou stranu mu nemůžu upřít, že mi přišel trochu více zábavný. Ačkoliv styl humoru byl zcela odlišný, i tady mi sedl ba co víc, u některých hlášek jsem se smála nahlas, chudáci spolucestující :) Jediné, co mi nesedlo, stejně jako v Bohyni, byl ten monstrózní happy-end, asi nejsem správná cílová skupina, která při něm holt nevzdychá dojetím, ale spíše nudou.

Podrtrženo, sečteno. Nakonec se to tak nějak vyvážilo a já mohu dát stejný počet hvězdiček jako Bohyni, tedy 3*, přestože byla o chlup lepší.

pipi.sava
18.05.2014 5 z 5

Miluji tuto autorku. Tato kniha patří mezinmé oblíbené.

Samira
13.03.2014 5 z 5

S knížky jsem byla nadšená, moc se mi líbil námět. Tajemství hlavní hrdinky byla pikantní. Hrdinka mi byla opravdu moc sympatická a po té co jí udělal, mi jí bylo upřímně líto. Ani hlavního hrdinu nezavrhuji, tvořili pěknou dvojici. Knížka mi sedla, bylo mi s ní příjemně a myslela jsem na ni dlouho potom. Hodnoceno s odstupem, moje nejoblíbenější kniha od autorky, čtu ji vždy na zlepšení nálady:)! Doporučuji!

Olik
02.01.2014 5 z 5

Knížku jsem přečetla, spíše zhltla mezi vánočníma svátkama, nemusela jsem u ní přemýšlet, zasmála jsem se, prostě dobrá oddechovka, doporučuji. "o)

hrubik
30.11.2013 5 z 5

Sophie Kinsella se definitivně zařadila mezi mé oblíbené autory. Její knihy jsou plné optimismu, nadhledu a dokážou mě vždy rozesmát. I tahle kniha nebyla výjimkou. Určitě všem doporučuji!

Moňa69
11.10.2013 3 z 5

O žádnou výživnou duševní stravu se sice nejedná, nicméně nejen klasiky a poezií je správná žena živa a jako oddechové čtení k opalování je toto dílko jako stvořené. Emmina mozkovna tedy poněkud neodpovídá pětadvacetileté ženě ani náhodou, ale aspoň jsem se mohla utěšovat pocitem, že nejsem jediná, kdo trpí zastydlou pubertou!:)

Milla
27.09.2013 5 z 5

Moc pěkná knížka. Hlavní hrdinka Emma Corriganová byla upovídáná skoro jako Lizzie Nichols (z knížky Úspěšná smolařka). Velmi sympatický byl majitel firmy Panther Cola Jack Harper. Moc se mi líbila ta část knížky, kdy se konal rodinný den pro zaměstnance firmy Panther Cola.

Peace
20.09.2013 4 z 5

Vtipné, milé.. Autorčin humor je mou krevní skupinou :o)

Pakuna
11.09.2013 5 z 5

Zábavná, vtipná kniha. Doporučuji!