Deník farářky

Deník farářky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477779/bmid_denik-fararky-wsb-477779.png 4 604 168

O životě někde mezi nebem a zemí. Boží cesty jsou nevyzpytatelné a nekonvenční farářka Martina Viktorie Kopecká o tom ví své. Valnou většinu jejího života se nezdálo, že bude aspirovat na službu v církvi – a přesto je dnes výraznou postavou Církve československé husitské. Jak vypadá život moderní farářky? To se dozvíte v jejích zápiscích, které se odvíjejí v rytmu církevního roku a nabízejí neopakovatelný vhled do zážitků ženy-kněze: od bohoslužeb až po setkání s papežem Františkem.... celý text

Pebra
30.08.2022 3 z 5

Hezká holka, ale knihu jsem vlastně jen prolistovala.

PaníLenka
21.08.2022 4 z 5

Knížka se ke mně dostala náhodou, většinou se knihám od momentálně mediálně známých lidí spíš vyhýbám, tentokrát jsem byla mile překvapena. Popis běžných životních situací mladé ženy se střídá s hlubšími úvahami nejen o víře a Bohu - to mě bavilo. Navíc tomu odpovídala pro mě povedená grafická podoba knihy. Jen více podobných osobností i knih!

Janadvorackova
19.08.2022 4 z 5

Čekala jsem strohost a kázání, dostala jsem hlášky běžné mladé ženy, sympaťačky s příjemným hlasem.
Rozumějte, když ženská jemným, trochu melancholickým tónem něžně káže třebas o utrpení Krista, je to masakr :).

Krom jiného se dozvíte i běžné věci ze života farářky. Názory na situaci, vzpomínky na dobu pandemie.

huhuhu
08.08.2022 4 z 5

Zápisky sympatické farářky Církve československé husitské, která podle mého názoru dokáže oslovit a inspirovat i lidi mimo (jakoukoliv) církev. Moc jí fandím.

"Pro mě je moje církevní působení především důkazem toho, že Bůh má skvělý smysl pro humor, když si zrovna mě zavolal do služby. Na druhé straně si říkám, že čím pestřejší je spektrum duchovních, tím širší veřejnost můžeme oslovit."

hanča34
30.07.2022 2 z 5

Trošku jak souhrn blogů. Autorka se mi moc líbí, kniha už méně. Ale zase co se dá napsat v 33 letech.

Marki019
27.07.2022 2 z 5

Zajímavý popis zážitků velmi známé farářky. Přesně jak píše v epilogu "kniha zatřese se stereotypem o nudných starých duchovních, kteří neopouští své fary". Nečekala jsem, že tak moc cestuje do různých zemí, a že církev pořádá různorodé setkání. Pro mne pěkný náhled do osobního života Martini Viktorie Kopecké, která se mi jako osobnost velmi líbí. Jen některé pasáže knihy trochu hůře stravitelné a občas jsem se přistihla že ani nevím co čtu.

Buchtičkajani
25.07.2022 4 z 5

Fajn knížka pro každého. Vtipná, čtivá, někdy Vás donutí k zamyšlení. Zjistíte, že i farářka je obyčejná žena, která miluje módu, líčení. Doporučuji, určitě si tam každý najde to co ho zajímá.

vendy246
24.07.2022 4 z 5

Bavilo a zajímalo. Krásná, mladá, vzdělaná a sebevedomá žena a její kariéra v oboru, kde by to jeden nečekal. Mile mě překvapilo, jak dobře MVK píše, je vidět, že vládne slovem, navíc má smysl pro humor. Fandím Církvi československé husitské, myšlence jednoho Boha i MVK.

MishelElle
16.07.2022 4 z 5

Tato kniha pohladila stejně jako sametová stuha. Nastínění hektického života půvabné farářky a zároveň lehký a nenásilný vhled do církve mne zaujalo a zcela pohltilo. Knihu jsem přečetla jedním dechem a neuvěřitelně poutavé vyprávění neurazilo a ani neuspalo.

Jiparis
13.07.2022

Spousta myšlenek k zamyšlení . Moc se mi líbil její přístup k víře, která pomáhá, ukazuje cestu a není rigidní. Jak odlišné od chování DUky!

Olava
11.07.2022

Nechala jsem trochu doznít tuto knihu. Nějakou dobu už tato paní kolem mě "lítá", tak jsem si řekla, že se na knihu podívám trochu zblízka. Čte se to lehce i pro takové, jako jsem já - nevěřící. Musím uznat, že se mi kniha líbila pro svoji přímočarost. Nezdá se, že by si kniha, potažmo autorka, na něco hrála. A výsledek? I ženy, farářky, jsou jenom lidé, proč nad nimi krčit nos jen proto, že se něčím liší - ať už to je červená rtěnka, boty s podpatky až do oblak? Je to příjemné nahlédnutí do života mladé farářky.

keselylenka
03.07.2022 2 z 5

Bohužel mi kniha nesedla. Přitom jsem se tak těšila, ale nějak ke mě ty myšlenky nedošly.

uzivatel6201
01.07.2022 4 z 5

Martina Viktorie Kopecká je žena, kterou svět potřebuje. Ač duchovní a věřící, bere i svou víru s nadhledem a podává ji velice lidsky a pochopitelně.
Knihu jsem přečetla jedním dechem a moc ráda se k ní ještě někdy vrátím.

kikies
28.06.2022 3 z 5

Jako asi mnoho dalších, i mne zaujala Martina Viktorie Kopecká ve StarDance. Jsem naprostý ateista, jakoukoli církví zcela nepolíbená a víra mi v životě nijak nechybí. Ale považuji se za hlavu otevřenou a mám ráda sympatické, zapálené a inspirativní lidi. A přesně sem bych paní farářku zařadila. Četba byla příjemná, některé části (především obsáhlejší kázání) jsou trochu hutnější, ale jako okénko do života farářky pro zvědavce je to ideální. Člověk se dozví i docela dost o její ekumenické činnosti. A obecně z pohledu laika mohu říct, že tohle je podle mě ta správná cesta - pokud za typického církevního představitele nebudeme považovat pouze nudného starého dědulu s přísným pohledem, uspávacím projevem a věčně vztyčeným ukazováčkem (ano, je mi jasné, že toto klišé nemusí odpovídat skutečnosti, ale ona ta pestrost navenek moc prezentována není), tak možná českou víru čeká ještě velká renesance!

rakakan
25.06.2022 4 z 5

Některé pasáže byly těžší, ale celkově zanechala dobrý dojem. Pootevřela okénko do soukromí farářky. Přinesla nové věci a poznatky z duchovního světa a rozdílů mezi vírami.

Gaboskaaa
22.06.2022 3 z 5

Od knihy jsem čekala duchovní texty. O to víc mě na začátku překvapilo, jaké množství zápisů bylo z normálního života Martiny Viktorie. A dost mě bavily. Postupně mi ten kompilát přišel míň a míň zajímavý.

david9690
07.06.2022 4 z 5

To byla taková celkem fajn oddychovka. Martina si mé sympatie získala v StarDance a přečíst si její postřehy popř. poslechnout si některé její rozhovory nebo podcasty bylo vyloženě příjemné. Opravdu zajímavá osobnost a tahle knížečka obsahující její zápisky a myšlenky mi sedla.

padyska
07.06.2022 4 z 5

Krásné úvahy sršící životem. Potěšilo a zahřálo, inspirovalo k tomu snažit se být víc sama sebou navzdory rolím, které člověk hraje. Děkuji

RendyaDav
03.06.2022 4 z 5

Kniha je čtivá, vtipná graficky moc hezky zpracovaná. Autorka nám v deníku odhaluje několik tváří.

Kabuky
30.05.2022 5 z 5