Deník farářky

Deník farářky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477779/bmid_denik-fararky-wsb-477779.png 4 604 168

O životě někde mezi nebem a zemí. Boží cesty jsou nevyzpytatelné a nekonvenční farářka Martina Viktorie Kopecká o tom ví své. Valnou většinu jejího života se nezdálo, že bude aspirovat na službu v církvi – a přesto je dnes výraznou postavou Církve československé husitské. Jak vypadá život moderní farářky? To se dozvíte v jejích zápiscích, které se odvíjejí v rytmu církevního roku a nabízejí neopakovatelný vhled do zážitků ženy-kněze: od bohoslužeb až po setkání s papežem Františkem.... celý text

New-radus
08.01.2023 3 z 5

Nejspíš jsem měla malinko jiné očekávání. Ale kniha je příjemná. Za mě ideální otevřít ji jen tak na některé stránce a přečíst jednu kapitolku.

lernami
06.01.2023 3 z 5

Dílo představuje zajímavý náhled do autorčina profesního ale i osobního života. Zaujal mě způsob, jakým si Martina Viktorie Kopecká našla cestu k víře.

Jinak je kniha plná naděje a pokory. Veřím, že někomu může opravdu pomoci přečkat zlé chvíle.

Esence knihy by se dala vyjádřit citátem od Ruth Rendellové: ,,Nikdy neměj strach ze stínů, protože znamenají, že někde nablízku svítí světlo.", který se ostatně v knize i objevil.

TeraBla
29.12.2022 5 z 5

Martina Viktorie (soukromě jí říkám Marťa) je pro mě taková osobní terapeutka. Před několika lety jsem narazila na její rozhovory a články, což mi pomohlo v jednom osobním problému, který jsem tehdy řešila. Od té doby jí sleduji a její Deník se pro mě stal takovou knížkou útěchy - kombinace běžného neobyčejného života farářky s výkladem z Bible. Navíc je to čupr baba.

Jirinamac
28.12.2022 3 z 5

Paní farářka mně byla sympatická ve Stardance a tak, když mi bylo nabídnuto přečíst si její knížku, tak jsem to uvítala. Pár zajímavostí jsem v knížce našla, ale nepatřím do cílové skupiny čtenářů této literatury. Myslím, že i spoustu dalších čtenářů, by se k této četbě nedostalo, kdyby autorku neznalo z ,,televizního tancování,,

fes
27.12.2022 odpad!

Zoufalá intelektuální beznaděj... více slov by bylo škoda. :(

Danago
16.12.2022 5 z 5

Nevěděla jsem, co očekávat. Ale kniha mě velice zaujala. Svérázná farářka tak jak si představuji ,že by to mělo být. Její postoje a myšlenky se mi moc líbily. To že jsem knihu četla právě v adventním čase je velký bonus, asi to tak mělo být. Hodně jsem se dozvěděla a překvapeně jsem zírala na to jak nekonvenčně žije farářka. Tato církev je mi asi nejblíže. A s názory , které jsou v knize prezentovány se dokážu ztotožnit.
Určitě si vyhledáme více informací o této zajímavé ženě. V knize jsou i odkazy na pořady a články.

SladkaK
14.12.2022 2 z 5

Jsem člověk velmi otevřený všemu, proto jsem se nechala nalákat do zákulisí zajímavého povolání. Tak se sice stalo, nicméně kdybych zajela na blog autorky a sama si vyzobala některé články, místo celé knihy, byla bych spokojenější. Některé úvahy potěšily (jedna hvězda), některé věty byly vtipné (druhá hvězda). Tři hvězdy mínus za zjištění, že zřejmě nejsem otevřená tolik, jako jsem si myslela a přepis kázání a úryvků z bible byly navíc, stejně jako nášup omáčky s knedlíkem u babičky. Jakože sníte to, ale obešli byste se.

AryaQueen
14.12.2022 2 z 5

Já půjdu trochu proti davu, ale mě osobně knížka nebavila, nezaujala a tak trochu jsem se modlila, abych ji už konečně dočetla. Odnáším si pár zajímavých myšlenek, jsem ráda, že jsem se dozvěděla něco o životě farářky, ale vím, že ke knížce se už nevrátím.

Alcaca
13.12.2022 5 z 5

Martina Viktorie Kopecká mě zaujala ve Star Dance. Proto i díky čtenářské výzvě jsem ráda sáhla po její knize. Vykresluje zážitky a myšlenky, které mi šly také od srdce. Velmi vydařená grafická podoba knihy. Ke knize se budu velmi ráda vracet.

Evina.Cetba
07.12.2022 5 z 5

Nemohla jsem se dočkat až si přečtu a nemohla jsem se pak odtrhnout. Všechny ostatní knížky, darované k narozeninám, šly stranou. Charismatická farářka mé oblíbené církve dává nahlédnut do některých částí svého života. Jak jinak než za plný počet, srozumitelné a přístupné čtení.

david6273
28.11.2022 3 z 5

Zajímavá sonda do života farářky, která boří stereotyp o nudných duchovních. Žena, která přemýšlí o svém poslání v mnoha věcech velmi pokrokově a nebojí se držet ruku na tepu doby a ještě ke všemu má ráda rum a doutníky. Četl jsem delší dobu, ale vždy jsem se rád ke knize vrátil, jelikož byla psaná s nadhledem a se spoustou výborných myšlenek, které mi upravili pohled na církev celkově. Bůh s Vámi.

xxbarbarelaxx
20.11.2022 5 z 5

Dnes jsem dočetla tuto knihu. Šla jsem do čtení s tím, že nemám žádná očekávání. A bylo to za mě dobře. Farářka Martina Viktorie je mi velmi sympatická, líbila se mi i v Když hvězdy tančí. Kniha hezký přiblížila pohled na církev a náboženství, velmi přijatelnou formou. Knihu bych doporučila i "nevěřícím". Kniha mě velmi pohladila po duši, byly to příjemně strávené chvíle při čtení. Hodně se mi líbily pasáže, kdy Martina Viktorie cestovala po světě.

DarthElle
12.11.2022 5 z 5

Náhled na církev trochu jinak. Už když sem viděla farářku Martinu Viktorii Kopeckou poprvé v show Když hvězdy tančí, tak mě dost zaujala a byla mi neuvěřitelně sympatická. Po knize sympatie zůstávají. Deník farářky dokáže hezky přiblížit náboženství stravitelným způsobem i pro laiky, jsou tam i těžší pasáže, které se nelouskají nejlépe, ale po nich vždy přijde další zábavná část, kde sem viděla, že ne všichni v církvi musí být zkostnatělí a zaražení někde ve středověku. Sem ráda, že tahle kniha vyšla. Dost to boří spoustu mýtů a předsudků a třeba se k ní ještě někdy vrátím.

Katie88
10.11.2022 4 z 5

Osobní vystupování Martiny Kopecké mi z nějakého důvodu není moc příjemné. Možná je to vysoko posazený hlas, který na mě působí až ezotericky. :-D
Knihu jsem si po vydání chtěla přečíst a po prolistování pár stránek v knihkupectví jsem se rozhodla si ji nekoupit, nečekala jsem, že mě něčím překvapí nebo nadchne. Muž ovšem už zaregistroval zájem, takže dárek k svátku byl jasný. :-)
Musím říct, že z nulového očekávání mě kniha ledasčím překvapila. Po stránce víry a vysvětlování křesťanských názorů jsem s Martinou zajedno, takže už to že s ní v mnohém souhlasím, na mě dělalo dobrý dojem. Nahlédnutí do jejího soukromí bylo rozhodně zájímavé a mnohdy i zábavné. I když musím říct, že to někdy působilo trochu nuceně.Nejvíc se všeho se mi líbí, že boří mýty v církevním světě, zejména ten, že žena funkci farářky zastávat nemůže.

josska
03.11.2022 5 z 5

Jsem nadšena,,mám papírovou knihu i audio,a nemám slov,,hltala jsem každé slovo...Kniha je hezky graficky zpracovaná,deníkové zápisky,fotografie,rukou psané myšlenky..moc mě to baví,a ke knize se vracím ,,i k poslouchání,,,moc doporučuji...

martinaandulka
01.11.2022 5 z 5

Po půl roce jsem se je knize vrátila, abych si připomněla moudra,uvědomění života a našich cílů. Paní Martina opravdu je moudrá žena ,paní farářka a také noblesní a obýčejná žena.

drakamena
18.09.2022 3 z 5

Kniha je hezky graficky zpracovaná a obsahuje i některé hezké myšlenky. Problém jsem však měla hlavně s jejím uspořádáním. Záznamy z deníku nejsou řazeny chronologicky, nýbrž podle církevního roku, kupříkladu Advent atd. Jenže ani v rámci těchto oddílů nejsou řazeny chronologicky, záznam z roku 2016 tak stojí vedle toho z roku 2020 a ten zase vedle dalšího z... kdovíkterého roku. Působí to dost chaoticky. Navíc jsem doufala... já nevím, snad ve větší hloubku sdílených myšlenek? Překvapila mě jistá plytkost mnohých zápisků.

kika 13
11.09.2022 5 z 5

Myslím,že by paní farářka měla v psaní pokračovat.

lucakuca
10.09.2022 4 z 5

Milé pohlazení po duši.

sgjoli
04.09.2022 4 z 5

Deník farářky mne ke čtení lákal už nějakou dobu. A jsem moc ráda, že se mi nakonec dostal do rukou, protože číst tuto knihu bylo jako neskutečně milé pohlazení, které nakonec v řadě míst přineslo i řadu podnětů k zamyšlení. A vůbec nezáleží na tom, zda člověk v Boha věří či nikoliv - a pokud ano, je jedno, jakého jste vyznání. Aspoň tak to na mne působilo, že tato kniha je otevřena všem, kdo jsou ochotni o duchovnu otevřeně přemýšlet. Vnímat, co ten druhý říká, a třeba si z toho i něco vzít.
Paní autorka zde postupně v cyklu jednoho roku přibližuje ve střípkách svoji práci farářky Církve československé husitské. Prodchnuto je to různými tématy, nad nimiž se zamýšlí, s nimiž pracuje... s jakými lidmi se setkává a co jí to přináší do života... na jaké překážky občas naráží. A přitom nezapomíná sama na sebe jako na normálního člověka, co má rád dobré jídlo, víno a nebojí se života. Normálního, lidského.
Kniha, obohacená o fotografie a hravé ilustrace, je protkána příjemnou atmosférou, laskavými slovy a já si z toho dokázala vyzobat pár věcí, nad kterými ještě budu dlouho přemýšlet. A to mne na téhle knize bavilo asi nejvíc.
Pravda, ne vždy jsem se s některými texty potkala a dokázala si v nich něco najít, ale to je asi normální. Každopádně čtení této knihy pro mne bylo přínosem. 4 hvězdy se mi rozhodně zdají na místě.