Hra o trůny


JelizaRose
JelizaRose 15.10.2012 v 11:18

Chtěla bych příteli koupit sérii knih mezi které patří Hra o trůny, bohužel se v tom nějak nevyznám a nevím které přesně na sebe navazují? Díky za odpověď A.

_Berry_
_Berry_ 15.10.2012 v 12:31

http://www.databazeknih.cz/serie/pisen-ledu-a-ohne-94

V seznamu je třeba dát si pozor na dualitu záznamů - Hra o trůny (třetí v seznamu) v sobě obsahuje Hra o trůny 1 (první v seznamu) a Hra o trůny 2 (druhá v seznamu) etc.

Text příspěvku byl upraven 15.10.12 v 12:32

pet-kyval
pet-kyval 15.10.2012 v 15:12

JelizaRose - Knihy označené čísly 1 a 2 jsou součástí prvního vydání této série v ČR (2000-2012). Tehdy byl každý díl rozdělen na dvě různé knihy. V posledních letech (2011-2012) byla tato série vydána znovu a tentokrát pouze po jednom svazku.

Do nového vydání ve sjednoceném svazku tedy patří tyto knihy:
1: http://www.databazeknih.cz/knihy/pisen-ledu-a-ohne-hra-o-truny-71567
2: http://www.databazeknih.cz/knihy/pisen-ledu-a-ohne-stret-kralu-79149
3: http://www.databazeknih.cz/knihy/pisen-ledu-a-ohne-boure-mecu-90847
4: http://www.databazeknih.cz/knihy/pisen-ledu-a-ohne-hostina-pro-vrany-122031
5: http://www.databazeknih.cz/knihy/pisen-ledu-a-ohne-tanec-s-draky-124835

Mesič
Mesič 15.10.2012 v 20:21

Berry, a přesně v tom pořadí, jak jsou knihy očíslovány jdou i chonologicky za sebou? Děkuji moc

pistalka
pistalka 15.10.2012 v 20:26

Jdou po sobě tak, jak napsala pet-kyval: Hra o trůny, Střet králů, Bouře mečů, Hostina pro vrány a Tanec s draky. Pokud hodláš kupovat najednou v knihkupectví, raději to vezmi s vozíkem (a kolem banky).

Text příspěvku byl upraven 15.10.12 v 20:27

Mesič
Mesič 16.10.2012 v 20:58

super, děkuji, no z žánru fantazy to bude moje prvotina, tak to vezmu spíš po dílech a budu to prokládat i jinými žánry :-)
Nemám ráda krátké knihy, 200 je pryč než člověk začne, co jsme nakukovala, tak u tohoto mi nedostatek nehrozí :-)


Lucie Pfeifer.
Lucie Pfeifer. 01.11.2014 v 12:18

Zdravím, kvůli velkému a pozitivnímu ohlasu na seriál Hra o trůny, jsem shlédla jedním dechem první sérii. Ale jelikož jsem milovník knih, chtěla bych přečíst i knižní verzi, ale nevím zda to má ještě cenu a jak moc se liší kniha od seriálu. Děkuji

Pjater
Pjater 01.11.2014 v 13:14

Zdravím, určitě bych si knižní sérii přečetla. Podle mě se od seriálu hodně liší a rozhodně to stojí za to.

Richie1
Richie1 01.11.2014 v 15:33

Ahoj Lucie, také jsem nejdříve viděl 1. sérii a pak se teprve pustil do čtení knih. Stojí to za to. Martin si s příběhem opravdu vyhrál a v seriálu (byť je velmi povedený), ani zdaleka není všechno.

rossi77
rossi77 08.12.2014 v 17:22

Dobře se čte, vtáhne do děje a už nepustí :D , Ale už aby psal další :D

Sali88
Sali88 02.01.2015 v 12:29

Hra o trůny je skvělá, jak seriál, tak kniha :) První serie je ještě dost podle knihy, ale potom už se začíná lišit a hodně věcí v seriálu chybí, ale nadšená jsem z obojího :)

Marika Vanova
Marika Vanova 02.01.2015 v 14:57

Hra o trůny je dobrá stolní hra - v naší rodině oblíbená.

viky.rella
viky.rella 19.01.2016 v 16:30

Ahoj, v první knize je, že Daenerys použila polštářové triky. Co to +- je?

tsal
tsal 19.01.2016 v 19:19

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

viky.rella
viky.rella 20.01.2016 v 06:40

Díky, čtu to a kamarád mi to nechtěl říct, mně bylo jasný, že je to něco sexuální.

Liduschka
Liduschka 20.01.2016 v 14:12

Lucie Pfeifer. Rekla bych ze prvni serie az na par se od knihy nelisi. Za to dalsi uz bohuzel ano a chybi toho docela dost z knihy. Ale i tak provedeni serialu je super. No uvidime jak to bude pokracovat dale. :)

Benjiki
Benjiki 21.01.2016 v 17:25

SPOILERY! Proč je kniha lepší než seriál a proč je seriál shit.
Takhle z hlavy mě nenapadají lepší příklady než Tyrion na konci Bouře mečů a Daenerys v Daznakově jámě. U obou scén si DD odškrtli ty nejzákladnější faktické události: Jamie pustí Tyriona z vězení - Jamie a Tyrion mají pokec - Tyrion zamíří do Pobočníkovy věže, kde najde Shae v Tywinově posteli - Tyrion zabije Shae - Tyrion má pokec s Tywinem - Tyrion zabije Tywina. Daenerys sedí v Daznakově jámě - přiletí Drogon - Dany a Drogon odletí.
Jenže v seriálu a v knize mají obě ty scény kompletně jiný kontext, význam, a tudíž posouvají ty postavy úplně jinam teď i do budoucna. Tywinova smrt potvrzuje seriálového Tyriona jako nešťastného ukřivděného chudáka, kterému všichni bezdůvodně ubližujou, protože nerozumí jeho géniu, který nikdy neudělal nic diskutabilního a který má jen trochu větší depku než obvykle. Nicméně se to spraví nalezením dobrých kamarádů a věci, v niž může věřit (draci a Dany) a která mu přinese mocenské postavení, jaké nepamatuje od dob svého pobočníkování, a tudíž úžasnou příležitost realizovat se coby moudrý spasitel. Naproti tomu v knize je Tywinova smrt definitivním rozuzlením Tyrionovy touhy najít někoho, kdo by ho skutečně miloval, a všechny ty krvavé události - včetně NEVYPROVOKOVANÉ vraždy Shae - jsou poháněny zjištěním, že tu osobu dávno našel a přišel o ni kvůli člověku, kterému důvěřoval ze všech nejvíc. V Essossu pak zahájí pád na úplné dno - žádné roztomilé ožralecké vtípky, ale nejtvrdší nejhnusnější deprese, znásilňování prostitutek a hořkost po ztracené Tyshe. A když se z toho balastu konečně vynoří, není to kvůli vyšší věci, ale ryze vlastním cílům - nárokování si svého oprávněného dědictví v Casterlyově skále a zkáza svých příbuzných.
Z Daenerys zase seriálové události udělaly pasivní, hloupou, neschopnou panenku, která by měla sedět maximálně na latríně, ne na trůnu. Nikde to není vidět líp než v Daznakově jáme, kde se ukáže, že nic, o co se v průběhu páté série snažila, se nepovedlo, a to ani za významného přispění skutečně aktivních lidí - včetně Tyriona -, kteří formovali všechna její politická rozhodnutí. Veškerou diplomacii, boj i aktivní činnost přenechává Dany během vzpoury pánů svým společníkům a sama se nechá doslova přenášet z místa na místo. Vtom přiletí Drogon, protože mezi ním a maminkou je jakési telepatické pouto, postřílí její nepřátele a nechá se osedlat. Daenerys následně bez nejmenší úvahy vydá svoje věrné společníky napospas jisté smrti a definitivně tím dokáže, že coby následník Železného trůnu a potenciální vládce stojí totálně za hovno.
Vedle toho knižní Daznakova jáma je vyvrcholením a rozuzlením dějové linky o Daenerysině zápasu se svou identitou coby poslední Targaryenky a zároveň královny Mereenu. Tanec s draky není o pokusech uklidnit rebely a dělání tu špatných, tu přijatelných politických rozhodnutích, ale o čím dál větším obětování svého pravého já v zájmu dobré věci. Daznakova jáma pro Dany představuje konfrontaci s těmito rozhodnutími tváří tvář, s kulturou a lidmi, kteří jsou jí ve všech ohledech úplně cizí, ale jimž se rozhodla vládnout, a proto se jim snažila vyjít na vlastní úkor vstříc. Tahle konfrontace a nepřeklenutelná cizost je pro ni poslední kapkou: Dany vstane, udělá Cartmanovské "seru na vás, jdu domů" a strhne si tokar, symbol Mereenu. A čirou náhodou buhvipročasijetotémapáčdracirovnásetargaryenskáidentita v tu chvíli dorazí do jámy Drogon, kterého nikdo celou knihu neviděl a který má prostě jen trochu hlad, a začne se krmit na mrtvole padlého zápasníka, což vyvolá povyk jako prase. Dany sama bez vyzvání skočí do arény, aby ho vojáci nemohli zabít. Nato ho spráská jak neposlušného psa, zkrotí a v deliriu na něm odletí, čímž definitivně přijímá svého vnitřního Cartmana, a především svou totožnost coby poslední zástupce rodu Targaryenů.

KarolinaU
KarolinaU 25.07.2017 v 18:48

Jaká je vaše oblíbená postava ze Hry o trůny?

Hraboshka
Hraboshka 26.07.2017 v 07:31

Tyrion! Rád čte, pije a není to bezcitnej hajzl jako skoro všichni Lannisterové... Taky mám dost ráda Davose a Stannise. Ale jsem teprve u třetí knížky a se seriálem jsem na tom ještě hůř.

KarolinaU
KarolinaU 26.07.2017 v 07:36

Já mám ráda Daenerys, Tyriona, Jona Snowa a Aryu

prasa432
prasa432 26.07.2017 v 19:43

ziadna

Vendy1993
Vendy1993 14.09.2022 v 08:55

prosím jak na sérii Píseň ledu a ohně navazuje kniha Oheň a krev? Dá se to číst samostatně nebo před celou ságou se to má číst?

Vendy1993
Vendy1993 14.09.2022 v 09:00

a ještě se chci zeptat....jsem tak trochu nováček Západozemí ;) je někde obsažen příběh Daemona Targaryena a Rhaenyry Targaryen?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 14.09.2022 v 10:25

Je to v anotaci knihy "Staletí před událostmi líčenými ve Hře o trůny se rod Targaryenů". Takže ne, nemusíte vědět nic, když se to odehrává předtím...

Nevada
Nevada 16.09.2022 v 20:56

A příběh Daemona a Rhaenyry se odehrává právě v Ohni a krvi. Případně jednotlivé povídky v samostatných sbírkách Darebáci (Daemon, povídka Darebný princ) a Nebezpečné ženy (Rhaenyra, resp. Tanec draků v povídce Princezna a královna). Ale pro Oheň a krev GRRM ten příběh o něco rozšířil, hlavně druhou zmiňovanou.



Vložit příspěvek