Tanec s draky

Na východě, sužována svými nepřáteli, vládne jako královna města postaveného na prachu a smrti Daenerys, poslední potomek rodu Targaryenů, jejíž draci vyrostli do hrůzné dospělosti. Nyní, když je známo místo jejího výskytu, se mnozí vydali Daenerys a její draky hledat. Mezi nimi i trpaslík, Tyrion Lannister. Mezi další hledače patří dor...celý text

Na východě, sužována svými nepřáteli, vládne jako královna města postaveného na prachu a smrti Daenerys, poslední potomek rodu Targaryenů, jejíž draci vyrostli do hrůzné dospělosti. Nyní, když je známo místo jejího výskytu, se mnozí vydali Daenerys a její draky hledat. Mezi nimi i trpaslík, Tyrion Lannister. Mezi další hledače patří dornský princ, železný kapitán i tajemný modrovlasý mladík, který zdaleka není tím, za koho jej vydávají... Na severu stojí velká Zeď z ledu a kamene – stavba pevná jenom tak, jako jsou pevní ti, kdo na ní slouží. Jejím 998. velitelem byl zvolen nemanželský syn Eddarda Starka, Jon Sníh, který má nepřátele jak v Hlídce, tak za Zdí, kde se šikují k útoku armády divokých... A za Zdí je i malý chlapec, jeho bratr Bran, obdařený dosud netušenými schopnostmi. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/12_/124835/tanec-s-draky-124835.jpg 4.61555
Série:

Píseň ledu a ohně (5.)

Originální název:

A Dance with Dragons (2012)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Talpress
Více informací...
Nahrávám...

Komentáře (142)

Přidat komentář
PeťkaW.
28. března

Martin umí vyprávět, opravdu ano. Dokáže udržet pozornost, bravurně vykreslovat, pletichařit, hrát si s postavami a jejich osudy. Ale nic nedokáže nahradit pořádný děj, kterého je v, prozatím posledním, díle opravdu pramálo. Vzhledem k neuvěřitelnému počtu hlavních postav a dějových linií je rozdělení na Hostinu pro vrány a Tanec s draky více než logické. I tak ale mohly být oba díly o dobrých několik stovek stránek kratší, kdyby se Martin nezabýval mnohdy zbytečnými poznámkami z minulosti a všemožnými opisy, myšlenkovými pochody a nepopisoval kolikrát jednu věc pořád dokola. Píseň ledu a ohně je neobyčejná série, která nemá v současnosti obdoby a nejspíš ještě nějakou dobu potrvá, než se někdo další do podobného eposu pustí. Určitě stojí za přečtení, protože si to čtení užijete. Ale ukamenujte mě - já četla už i lepší a záživnější série :)

Richelle
07. března

Je to už trošku zamotané, ale přesto mě to uchvátilo. Líbí se mi obsáhlejší knihy a tady ta kniha poměrně obsáhlejší je. Takže rozhodně 5*.

fvalek
31. ledna

Tanec s draky jsem četl celkem nedávno, prakticky před necelým půl rokem a musím říct, že jsem byl spokojený. Příběh prostě pokračuje a směr jakým se ubírá se mi líbí. Občas se zde vyskytnou nudné pasáže, kde se vlastně nic neděje, ale tak nějak jsem si zvykl. Oproti částem s prudkým pohybem postav, kdy se Vám najednou navalí 30 nových jmen a vy nevíte kdo je kdo a kde a co vlastně, jsem ty nudnější části jako takový oddech. Oproti "Hostině pro vrány", která probíhá ve stejném čase je tento děj bohatší a líbil se mi víc. Zase mě naštval jen otevřený konec volající po pokračování, které nepřichází a nepřichází a já jsem jedině rád, že jsem tuto knihu četl nedávno, protože kdybych ji přečetl dříve, tak by to čekání bylo už nesnesitelné, snad letos no... :)

Eremites
25. ledna

Úžasné, luxusní, skvělé....
Na (dosud) poslední díl Písně ledu a ohně jsem se velmi těšila a musím říct, že pro mne osobně to hned po první části byl z celé ságy díl nejlepší. Přišel mi takový vyvážený - méně krvelačný než Bouře mečů, více akční než Hostina pro vrány, skvělé dějové zápletky, dokonale vytvořené příběhy jednotlivých postav, které se čas od času protnou...
Jako bych četla několik knih zároveň - příběh každé z hlavních postav by stačil na průměrně dlouhý román se svojí vlastní zápletkou - a přitom na sebe dokonale navazují.
Smekám před panem autorem - celé tohle dílo je vskutku geniální a už se neskutečně těším na pokračování.

Peleus
10. ledna

Sice hádám, ale myslím si, že nebudu sám, kdo se pustil do knižní série díky produkci stanice HBO. Filmová podoba této fantasy ságy je jednou z těch povedenějších zpracování knižních předloh.

Nicméně nejednou jsem se rozčiloval, proč filmaři nezavzali ten či onen knižní úsek? Vždyť by to mohlo vrhnout světlo na některé komplikované situace a divák by si o to lépe uvědomil vzájemné souvislosti!

Po této knize musím před seriálovými tvůrci uznale smeknout. Nezávidím tu práci, kdy se musejí rozhodovat, co ponechat a co nemilosrdně proškrtat. Tanec s draky je zrovna jednou velkou příležitostí, jak pro samé škrtání vyplýtvat nejednu černou fixu!

Ano, je sice fajn, že se děj větví na množství odboček a do vyprávění promlouvají stále nové a nové postavy. Nicméně co fajn není, je skutečnost, že jde vesměs o slepé dějové linie, kde všechno končí smrtí komparzu, zatímco hlavní hrdinové pokračují vstříc dalším výzvám.

Každopádně i navzdory příběhové vatě se kniha pořád čte velmi dobře. Autor si dopřává chvíle oddechu k nabrání dalších sil a nezbývá než doufat, že této pauzy naplno využije a zúročí v kvalitním pokračování (žádné kuchařky ze světa Ledu a ohně, prosím!).

Ladiva
06. ledna

Veľa paralelných dejových línií, ktoré sa vzájomne splietajú a rozplietajú, veľa malých aj veľkých postáv, ktoré sa mi občas zamotali, ale celé je to úžasné, úžasné, úžasné.

KateChatt
29.12.2016

Proč vždycky ty konce?! Já chci hned další díl!!!

haki34
26.12.2016

Teda.. Uff,... Tady to Martin pekne zamotal !!! Hlavne konec... Mela jsem chut zarvat Jona neeeeee !!! A pak si zacit rvat vlasy, bo ted se nemuzu dockat dalsiho pokracovani ;) a jsem pekne zvedava, jak to cele vlastne dopadne...
Je pravda ze tato kniha mi prisla zbytecne obohacovana o dalsi a dalsi dejove linky a dalsi a dalsi postavy... Ale celkove tak nejak ctivejsi a bez pachuti Hostiny pro vrany...
Libi se mi linka Aryi, tady mnohem lepsi nez predchozi dil, ocenila bych i nejakou zminku dalsi o Sanse.. Jak jiz bylo receno Jaime malo ale stalo to za to - a fakt jsem zvedava, jak se Brienne rozhodne...
Tyrion jede...morsti lordi me vytrvale neberou, Davos je jediny moreplavec, komu palec nahoru.. A jeste pul palce pro Ashu Greyjoy...
Dany - rozjizdet se to zaclo az ke konci knihy...
Bran - podivne... Kam to smeruje ?? Je tajemny cernoruky mrtvolny ochrance Benjen Stark ???
No dobra ... A opakujiiii chci dalsiii diiiil !!! ;)
Mimochodem, cela serie doposud vydanych 5 knizek prectena od 21.11.- 24.12.2016... A rikam si, jesteze jsem se k tomu dostala az ted.. Bo zacinat v dobe vydani prvniho dilu, a cekat postupne na ty dalsi, zblaznim se napetiiiim !!! ;)

Alaglesia
14.12.2016

Děj plynul pozvolna, ale byl velice čtivý. Líbily se mi osudy některých postav a jsem velice zvědavá, jak to bude pokračovat. Na posledních 50 stránkách likviduje zase hlavní postavy a já jen pevně věřím, že ne všechny zemřely!

whiolet
29.11.2016

Tato série mě prostě vtáhla a nepustila

Miliarda
17.11.2016

Na rozdíl od seriálu se v knize objevuje řada nesmírně zajímavých osob, které v seriálové podobě chybí, což je velká škoda, neboť knižní předloze nesmírně prospívají. Kniha sice už nemá tak skvělé tempo jako Bouře mečů, avšak to šlo při velkém množství charakterů očekávat. Přesto se však jedná o druhou nejlepší knihu ze série a rozhodně si zaslouží 5 hvězd.

Lector
07.11.2016

Au, to bolelo. Zatímco druhý díl série jsem přečetl za tři dny, přečtení tohoto trvalo neuvěřitelné tři měsíce. Původně jsem si myslel, že to zvládnu za pár dnů povalování u moře. To o něčem svědčí. Nebavilo mě to. To, co jsem Martinovi vytýkal v předchozích dílech, se tu projevilo v plné nahotě. Posedlost psaním a touha chrlit další desítky stran - nic více, nic méně.
Čtenář cítí, že se jednotlivá dějová vlákna stahují ke středu pomyslné pavučiny, v níž čeká velký „pavouk dějového rozuzlení“ (nebo také ne), ale těch vláken je poněkud příliš a táhnou se po spirále, která se ke svému středu přibližuje až příliš neochotně. A dějové rozuzlení je stále v nedohlednu.
Nejsem z těch, které musí knihu vycpanou dějem, pakliže je to kniha korpulentní myšlenkami. Tanci s draky chybí jedno i druhé a tak je čtenář svědkem jedné spisovatelské samohany.
Doufám, že pokračování série ještě nějakou dobu nevyjde. Budu mít potřebu jej přečíst, ale na druhou stranu si přeji, aby to ještě nějaký čas „počkalo“. A také budu zvědavý, řečeno slovy cimrmanovců, zda šestý díl bude stejně slabý jako díl pátý…

alfinha2321
22.10.2016

Tak na rozdíl od čtvrtého dílu, který se mi líbil a dobře se mi četl, byl tento díl tak trochu zklamáním. Je sice zajímavé sledovat, jak se knihy odlišují od seriálu, ale už chápu, proč spoustu věcí udělali v seriálu tak, jak je udělali. Tanec s draky už je místy hodně překombinovaný a hlavní slovo, které mě napadá k této knize je zamotanost. Tak snad ten další díl bude zase z těch lepších, protože číst knihu, kde musím neustále zjišťovat, kdo je kdo, je pro mne spíš utrpení, než radost.

niki-chan
04.10.2016

Po dočtení této knihy mě napadají akorát dvě věci: dost se už odlišuje knižní a seriálová linka a kde je další díl? Některé nové postavy trošku zamotají děj a chvíli trvá, než si všechno sedne a zapadá do sebe, ale právě proto, není čtení nudné.

Sorrow
30.09.2016

Přibývá mnoho nových postav a se starými se toho příliš neděje, což je na škodu. Je to místy nudné, trochu moc zamotané a už je mnohdy opravdu složité sledovat, co že se to s kým vlastně děje... I tak se ale stále jedná o perfektní knihu a nezbývá než před Martinem smeknout. Doufám jen, že ve Vichrech zimy už vše nabere jakýs takýs spád a konečně se objasní, jak to se všemi postavami vlastně je... :)

Channach
22.09.2016

Co na to říct? Myslím, že se do toho sám zamotal. Na další díl se ani netěším. Neustále přidává postavy, které si může zapamatovat jen nerd. O Sanse, Genrymu, Arye, Rickonovi, Ohařovi a jiným buď ani slovo, nebo téměř nic. Už chápu, proč toho HBO tolik změnila. Kdyby to natočili jak to je, tak se všichni unudíme. 3 hvězdy jsou za ty světlé okamžiky, fenomén a odvahu zabíjet oblíbence.

Arya26
01.09.2016

U série Píseň ledu a ohně se objevil divný jev, díly jsou nastřídačku buď vcelku dobré nebo luxusní a ohromující (Hra o trůny-luxus, Střet králů-dobrá, Bouře mečů- bombastická, Hostina pro vrány- horší, Tanec s draky- OMG!). Je to jen můj pocit a má teori a někdo s ní nemusí souhlasit :) Tanec s draky měl i svá slabší místa, ale většinou mě bavil a čtení bylo napínavé. Nejvíce se mi líbily linie s Jonem a Deany, která se aspoň trochu pohla. Dobrá byla i Arya a Tyrion.
SPOILER Já prostě nemůžu pochopit jak mohl Jon umřít! Kamarádka mi to sice spoilerovala (jak jinak), ale v ten moment jsem to opravdu nečekala a byla jsem šokovaná. Varys byl taky nečekanej- třešnička na dortu :D KONEC SPOILERU
Už se šíleňě těším (asi jako šílený král Aerys :D) na další díl. Doufám, že Deanerys konečně odpluje/odletí do Západozemí, dobude ho jako Aegon Dobyvatel a nakope Cersei prdel. Teď přede mnou stojí otázka- dívat se na 6.sérii a nebo počkat?????

Kyta
22.08.2016

Takže jsem dočetla už pátý (a prozatím poslední) díl téhle dokonalé série. Kdybych měla po ruce následující díl, okamžitě bych se po něm vrhla. Jenže další díl není a mně tak nezbývá než se přidat k tisícům čekajících a věrných čtenářů, kteří s (ne)trpělivostí doufají, že se šestka objeví co nejdřív.

Skutečnost, že jsou Hostina a větší část Tance rozděleny geograficky, provedla v mé hlavě menší zmatek. Každou chvíli jsem si musela připomínat, co se asi v danou chvíli stalo jiným postavám. Co se týče děje a zápletek, je Tanec s draky jeden z nejlepších dílů téhle ságy. Za nejlepší samozřejmě považuji Bouři mečů, kde se dělo pořád něco; Tanec je na nějakém druhém třetím místě. I tady se toho dělo celkem dost a přišlo pár překvapivých a osudových zvratů, jenže mi to připadalo moc roztahané - v jedné kapitole se skoro nic neděje a v následující přijde něco nečekaného.

Nové "vyprávěcí" postavy knize jen prospěly. Velmi jsem si oblíbila Victariona a Quentyna, jejichž hon za Daenerys byl když nic jiného tak aspoň poutavý. Kupodivu mě také hodně bavily kapitoly sourozenců Greyjoyových. Na druhou stranu mi přišly skoro zbytečné dějové linie Brana a Aryi, ve kterých se skoro nic nedělo, v Branově případě od samého začátku. Koho jsem v tomhle díle ze srdce začala nenávidět, byl Ramsay Sníh.

Píseň ledu a ohně je bezesporu jedna z nejlepších sérií vůbec. Myslím, že než vyjde šestý díl, stihnu těch pět dílů přečíst ještě jednou. :)

Kelderek
17.08.2016

Děj se už dost liší od seriálu. Příliš mnoho dějových linií však kupodivu mluví v neprospěch tohoto dílu. Princ Tristan z rodu Martelů, plus mladý Targaryen... Už se mi to začalo trochu motat...

ppospisl
17.08.2016

Ač jsem Tanec dočetl již před mnoha měsíci, tak jsem si chtěl hodnocení trošku rozležet v hlavě. Všechny knihy jsem četl po sobě po několik měsíců a tak (i díky nadměrným povinnostem) v posledním měsíci, kdy jsem četl Tanec, jsem byl už nějak vyšťaven, takže už teď vím, že Tanec si minimálně ještě jednou přečtu. Narozdíl od Hostiny svými POV kapitolami od Tance očekáváte větší spád událostí a dějových zvratů, což může u většiny čtenářů vyvolat "mehh" pocit při dočtení knihy. Tanec bohužel není tak skvěle a strhujícně vystavěná kniha jako Bouře, spíše bych ji přirovnal k 2.dílu, a to je ten kámen úrazu. Jsou zde totiž skvělé kapitoly prokládané nudnějšími (např.Jon a Daenerys v Tanci = jako Catlyn a Daenerys ve Střetu), ale na rozdíl od druhého dílu, jsou tu ještě "super nudné" kapitoly. Ty sice můžu spočítat na prstech jedné ruky, ale přesto narušují čtenářův zážitek tj. hlavně Quentynovi kapitoly. Na druhou stranu jsou tu kapitoly které jsou úžasné. První 2/3 Tyrionových kapitol, všechny Branovi a Griffovi kapitoly, dále také Rudá kněžka a Asha Greyjoy. Tyhle jsou dokonce možná jedny z nejlepších z celé série,ale bohužel jsou prokládány protáhlými kapitolami dříve zmíněných. Co je také nevídaně podařené je závěr knihy. Už v minulých dvou dílech se laťka stále zvyšovala, ale to co Martin předvedl v posledních 100 stranách Tance je o infarkt :-).
Celkově však Tanec hodnotím pod Hostinou a Bouří,což je moje oblíbená dvojice ale neřekl bych, že je znatelně horší než první a druhý díl. Každopádně se už těším na 2.pokus a hlavně na WofW.

Oblíbené kapitoly: Bran, Jaime, Barristan, Asha

lenka4434
10.08.2016

Tanec s draky je vleklý a nudný.. Jenže jako vždy Martin něco nakousne a člověk má chuť číst dál.. Ale tedy smekám, napsat 1115 stran textu, kde se toho moc nestane.. Daenerys se jen tak plácá, v Královo přístavišti je nuda.. Nejnapínavější pasáž je asi ta, kde Cersei prochází davem, jinak je to směť postranních příběhů, které ztrácí na atraktivitě díky tomu, že základní linka se pořád vleče...
Jenže díky posledním pár kapitolám si stejně Vichry přečtu.

Ishmael
07.07.2016

Po prozatimním závěru musím před G.R.R. Martinem smeknout. Jeho smysl pro detail a schopnost provázat neskutečná kvanta informací do ucelené knihy/série mi přijde nadlidský. Ano, mám oblíbenější fantasy knihy (možná protože tato ještě není hotova), ale jako celek Píseň ledu a ohně nemá konkurenci.

A teď už jen čekat a čekat. Zima přišla, ale na Vichry si asi ještě chvilku počkáme. :-)

jana1976
17.06.2016

Chci Vichry zimy, chci Vichry... už se nemůžu dočkat!!!! Autor je prostě bůůůh.

lenamor
09.06.2016

Nejhorší na této knize je, že budu muset čekat minimálně dva roky na pokračování a přemýšlet, co si Martin vymyslí za strhující pokračování. Perfektní kniha

miska98
19.05.2016

Co na to říct a neopakovat tisíckrát opakované... Prostě jedním slovem paráda!

Yorika
12.05.2016

To byl tedy tanec! Toto bych si po přečtení této knihy ráda řekla.Jsem však trochu rozpačitá.Ten příběh pomalu ztrácí šťávu.Předlouhá kniha,které by neškodilo trochu ,,očesat" stránky.Autor se utápí v popisu věcí, pro děj ne až tak důležitých a zabíjí tak linii příběhu.Některé postavy baví více jiné bohužel méně.Především zamrzí linka Tyriona,jehož příběh už nemá takové grády jako dřív.I když je Martinův bájný svět stále fascinující, není už to taková pecka jako v prvních knihách série.Je to pochopitelné.Vše se časem okouká.

eliska2669
03.05.2016

Já to TAK MILUJI.

Marda
19.04.2016

Čím více George Martin rozvádí příběh do stran, tím menší mám zájem o hlavní dějovou linii. Další díl bude muset mít vysoké reference, abych vůbec pokračoval ve čtení.

Kopta
24.03.2016

Prolog: Nic moc nepřines. Spíš ho chcete mít z krku co nejdřív a už se k tomu moc nevracet. Jon: Jeho kapitoly nejsou k nahození, ale chybí tomu ta šťáva. Jedna z těch lepších linek, ale pořád v některých částech zanedbatelná. Bran: Konečně nalezne svůj cíl. I když se čísti s ním zdají být nudné, mne upřímně řečeno v celku dost bavili. Bran má u mě plusové body. Davos: S ním moc času nestrávíme, a přitom jeho linka má tak skvělý potenciál. Davos jede! Theon: Po dlouhé době také uvidíme jak se daří našemu vykastrovanému příteli. nějakou dobu jsme s ním nebyli a on se nám to snaží vynahradit. A daří se mu to. Aša: Další přírůstek do Grejyoyovic rodiny. Aša nám má rozhodně co říct. Melisandra: Lehce fanatičtější část. Moc si z ní už nepamatuju. Asi dobrá Daenerys: To asi moc komentáře nepotřebuje. Už od druhé knížky je její linka nudná. A táhne se to a táhne dál a dál. Čekám na zlepšení v šestce. Tyrion: Ten malej hajzlík se nám vrátil. Nějak vás kupředu žene fakt, že čtete o Tyrionovi, ale pak si uvědomíte, že to není taková pecka jako v jiných knihách. Doufám ve zlepšení. Quentyn: Jeho začátek je stejný jako konec. Příjemně překvapující, nemastný neslaný, ale v tom dobrém slova smyslu. Selmy: Tohle byla jeba. Barristan mne opravdu skvěle překvapil. Jeho linka je z Essosu asi nejzáživnější, nejakčnější a nejlépe se čte. Začínám mít toho rytíře rád víc než jindy. Arya: Už si skoro nic nepamatuju. Myslím, že mne nijak nepotěšila ani nezklamala. Hotah: Asi tak nějak stejný případ. Bohužel. Jaime: Je škoda, že jsme s ním dostali je jednu tajemnou kapitolu, byla jedna z nejlepších. Cersei: Ve srovnání se seriálem nám to asi nedalo nic nového. Není to k zahození. Epilog: Strhující. Milionkrát lepší než prolog. Krásně to vykresluje děj, hezky se to čte a hlavně... neuvěřitelně navnazuje na další díl.

Michaela01
02.03.2016

Série Písně ledu a ohně je mojí nejoblíbenější.Příběhy postav jsou dokonale promyšlené a knihy se mi četly rychle.Jsou sice opravdu dlouhé,ale bez toho by prostě nebyly tím čím jsou :-)
Nějaké části jsou možná až zbytečně moc natahované,ale dá se to překousnout.Jen by mě zajímalo,kdy konečně proboha vyjde další díl :D