Bouře mečů

Z pěti uchazečů o trůn je jeden mrtvý, další upadli v nemilost, a boj, v němž jsou bez skrupulí uzavírána nová spojenectví a rušena stará, zuří nemilosrdně dál. Moc rodu Lannisterů hrozivě sílí, avšak Tyrion trpí stále většími ústrky od své intrikánské sestry, krutého otce i zkaženého sadistického synovce. Robb Stark je nucen br...celý text

Robb Stark je nucen bránit mladé království proti zuřivosti Greyjoyů, kteří si chtějí Sever zabrat pro sebe. Divocí vytáhli zpoza Zdi a spolu s nimi nabývají na síle Jiní. O celý kontinent dál se vydává na válečné tažení Daenerys a její draci nebezpečně rostou.Každý podniká odhodlanou výpravu za své vítězství, a všichni dohromady halí svět do temné bouře mečů, která je však pouhou dětskou šarvátkou ve srovnání s válkou mezi silami dobra a zla, jejíž hrozba se blíží... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/90_/90847/boure-mecu-90847.jpg 4.82011

Píseň ledu a ohně (3.)

A Storm of Swords (2000)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Talpress
Více informací...

versusKnihy

První polovina knihy plyne celkem pozvolna, občas někdo zemře, ale nic výjimečného. Ovšem zhruba tak od 600 stránky se George R. R. Martin naprosto zbláznil, a rozpoutal neskutečnou jízdu, která trvá až do úplného konce. Nebudete se nudit ani vteřinu, a každou stránku budete vyhlížet s obavami, jestli se náhodou autor špatně nevyspal, a rozhodl se zabít vaši oblíbenou postavu. Trochu více o knížce jsem se rozepsal na www.mojeknizky.estranky.cz

fvalek

Říkám si, díl od dílu lepší a lepší. Tahle sága stoupá ke hvězdám :D
Asi nejvíc sado maso díl, ale proto jsem to tak baštil. Každý kapitola byla skvělá, moc se mi líbil Oberyn a dokonce i to jak dopadl. A prostě draci, draci, draci!!! :3 Parádní popisy lokací, postav, charakterů, já prostě žasnu, jednou bych chtěl napsat alespoň malou ubohou povídku tak skvěle, jako Martin. Tahle série knih má budoucnost a potenciál (i mimo seriál). Je to prostě úžasné :)

Alaglesia
14.12.2016

Zatím nejlepší díl ze série, kde dostaly prostor do té doby postavy vedlejší. Uchvátil mě příběh Jona a docela jsem si oblíbila Jamieho. Už se nemůžu dočkat, co bude následovat.

cvaldik
13.12.2016

Skvělá kniha plná zvratů a napětí. Doporučuji.

haki34
12.12.2016

ufff.....jaa to zeru !!! dil od dilu vic :)
ani nevim, cim bych zacla....snad jen - Tyrion, tleskam !!! ty hlasky nemaji chybu..zustava jeden z mych nejoblibenejsich...hned za nim Arya Lasička :) spravna holka...jsem zvedava, kam ji vitr jeste zavane...
Tak nejak jsem celou dobu uvazovala, kam se asi podel Barristan Selmy -- a aha ho...jak se vynoril, tak jsem se musela smat, jak to Martin vymyslel :)
Myslim ze Sandor Clegane taky jeste nerekl posledni slovo (podobne jako Theon)- navzdory vsemu ma moje sympatie..
Sansa se nam taky pomalu zacina vybarvovat, coz se mi libi...A tak nejak svoji reputaci napravuje Jaime...a zacinam mu fandit...
Jon, Jon, Jon....toto bude jeste zajimaveeee !!!! podobne jako Bran...
Dalsi vyborna postava je Samwell Tarly...lepsi, nez se na prvni pohled zda byt...ale uprimne, kdo by mu od zacatku nefandil ??? vzdty tady se zadna postava neobjevi jen tak ;)
Cat a Robb Starkovi...co dodat...necekala jsem to takhle, takhle tedy ne...ale zas mi az tak nestihli prirust k srdci...

Proste..spousta postav, ktere se objevuji a mizi...spousta, ktera si najde k vam cestu...a ma vam co rict (treba Brienne z Tarthu...myslim ze taky pohla miskami vah)...svet se toci..zacina jit do tuheho, a misto horke pudy pod nohami jde mraz od severu....
Autor to snad ani nemohl napsat lepe :D jsem zvedavaa co nas jeste ceka !!! a chci to vedet :D uz aby tady byly ty dalsiiiii knizky !!!!
p.s. nepamatuju, kdyy jssem se naposledy takhle namotala....:D presne jak pise whiolet - nejim, nespim a ctu (jelikoz maroduju, tak mam cas a prostor, jinak nevim nevim :D)....ale...ted uz fakt musim jit dat deckam obed :D

whiolet
29.11.2016

Výborné fantasy, na které musíte mít trochu více času a nebo začnete zanedbávat školu, práci, koníčky či rodinu :D

markulka
26.11.2016

Úžasná kniha! Určitě patří mezi ty náročnější na čtení, ale vážně to stojí za to. Trošku mi vadily zdlouhavé popisné pasáže, ale dalo se to překousnout. Autor se nebojí odstraňovat jednu kladnou postavu za druhou a úplně hatí moje předpoklady pro další vývoj situace :D Musím souhlasit s některými předchozími komentáři, že série je díl od dílu lepší. Jsem zvědavá, jestli toto pravidlo bude platit i o dalších dílech :-)

Miliarda
17.11.2016

Myslel jsem si, že laťku nastavenou v 2. díle již nejde překonat, avšak autor to znovu dokázal. Množství nečekaných zvratů a smrtí hlavních postav je až neuvěřitelné, což je stěžejním kladem celé knihy. Pro mě osobně asi nejlepší kniha celé série.

KateChatt
26.10.2016

Úžasná kniha, jen mi vadili některé postavy (Sansa, Daenerys, Stannis, Arya).

Eremites
24.10.2016

Tak to byl nářez....Pro mne zatím z celé série nejakčnější, nejdramatičtější s šílenými zvraty a s největší "redukcí" mých oblíbených hrdinů.

oasismanik
16.10.2016

Asi najlepšia kniha všetkých čias, čítal som to na gauči, čítal som to v posteli, v autobuse, cez prestávku v práci, ráno, večer, v noci, celé dni a noci, hodiny a hodiny som nevnímal nič iné, keby sa okolo mňa vrtí sto nahých žien, ani by som sa na ne nepozrel. Neveríte? Uveríte...

PetrzOlomouce
13.10.2016

Tahle série mě neskutečně baví. Bouře mečů zatím nejlepší. Doufal jsem, že ta kniha neskončí a dlouho se to dařilo :-D Tolik krásných, probělých nocí se s tou knihou se prostě vyplatí.

asanita
01.10.2016

Co jen dodat? Asi to že Bouře mečů je dějově mnohem, mnohem akčnější než Hra o trůny či Střet králů. Ze začátku se kniha zdá taková nemastná, neslaná, všechny postavy jsou na tom tak nějak dobře a daří se jim. Pak to ale přijde. Stane se zde spoustu klíčových událostí a nemálo postav (včetně těch důležitých) zemře. Tak to ale u George R. R. Martina bývá, že? Gradující děj ještě doplňovalo to, že si postavy opravdu neoddechly, i když bych to konečně některým přála (například Arye). Čtivost knihy podtrhuje také to, že se mi jí podařilo přečíst za pro mě neuvěřitelné dva měsíce, což se o předchozích půl roku čtených knihách opravdu říct nedá.

Ani nevím, kterou z postav bych měla nějak vyzdvihnout, protože všechny byly skvělé. Pokud bych to ale měla nějak zúžit, tak mezi mé favority budou určitě patřit: Jon (protože: "Ty nic nevíš, Jone Sněhu."), Tyrion, Arya, Sansa a Daenerys v Zálivu otrokářů se svým "drakaris". :-) Přibyly také kapitoly z pohledu Samwella Tarlyho a Jeimeho, který je spolu s Brienne úplně skvělý. Ukazuje se navíc, že některé vedlejší postavy mohou být pro děj velmi důležité třeba Barristan Selmy, Sandor Clegane, Berik Dondarrion a nebo Malíček. Pobyt Dornů a Tyrellů v Králově přístavišti také velmi zpestří situaci.

Konečná kapitola s Lysou Arryn úplně šokovala a epilog s Catelyn nakonec podtrhl celou brilantnost a promyšlenost knihy. :-D

NAMEKA
27.09.2016

Zase hukot..

kotasbk
26.09.2016

Konečně je to za mnou! Paráda, pecka, fantazie!

kotasbk
09.09.2016

Rychlým tempem se blížím ke konci a už se sakra těším na další díl! Zatím nejlepší díl z celé ságy, co kapitola to nějaký zvrat.

pajaroh
31.08.2016

Prozatím nejlepší díl ze série.

Mr.Elmo
04.08.2016

Jediné co mě štve na čtení této sérii je, že jsem začala moc pozdě a o největších zvratech díky médiím už vím. :D Ze začátku se to pravda trochu táhlo a já četla knihu jen doma a do školy na přednášky nosila tenčí. Od půlky ale začínala nabírat větší obrátky a pak už mi kniha tak těžká nepřipadala na tahání do města, abych si ji četla, když někde čekám. V městské se na mě smáli především různí důchodci, kteří si určitě mysleli že jsem buď blázen, když táhnu 1200 stránkovou knihu, nebo si mysleli, že čtu bibli (když kniha byla černá, bez obalu).

Tilikum
28.07.2016

Prostě velká paráda! Martin to prostě umí! Sice jsem viděl seriál a nemohlo mě překvapit, jak dopadne krvavá svatba, přesto jsem to prožíval hodně těžce. Vše, co bych chtěl vychválit, už vychváleno bylo, takže se spokojím s konstatováním, že Bouři mečů všem doporučuju. I těm, kteří viděli neméně skvělý seriál.

Kyta
12.06.2016

Obsahuje SPOILERY!

První dva díly byly úžasné, ale tento byl geniální!
G. R. R. Martin se díky prologu snažil najet na tu správnou notu knihy a ukázat, že v tomto díle už půjde opravdu o hodně a že to nebude nic lehkovážného. Povedlo se mu to - na konci prologu jsem zůstala s otevřenou pusou koukat na ona poslední slova a při tom mi běhal mráz po zádech. Tomuhle tedy říkám pořádný začátek!
Na Bouři mečů není nic, co bych mohla nějak negativně hodnotit nebo kritizovat. Jak jsem již předtím napsala - už při prvních stránkách mi bylo jasné, že třetí díl této fantastické ságy bude něco výjimečného (nehledě na to, že je Bouře mečů z celé série nejvíc vychvalovaná a nejlépe hodnocena). Dílo se vyvedlo také po stránce jazyka - nebylo zde tolik zbytečných a složitých pasáží, které se v Bouři mečů četly spíš se zájmem než z povinnosti, jak to mohlo být např. u Střetu králů.
Není zrovna lehké udržet si pozornost nad vším, co se ve knize děje, ale kdo se do té bouře ponoří, ten v tom nebude mít problém. Mě kniha bavila od začátku do konce. Když si autor myslel, že se děj potřebuje trochu okořenit, přidal tam pár zvratů, díky kterým se celý děj převrátil vzhůru nohama (třeba smrti 3 králů), přestože jsem si říkala, že není možné, aby šlo zamíchat kartami ještě víc. Nemůžu jinak než obdivovat autora za všechnu tu propracovanost a promyšlenost děje - věci, které se staly už v prvním díle, se vysvětlily nebo přiblížily až tady (pokus o zabití Brana, osud Barristana,...). Akorát mě trochu zklamalo, že autor ve třetím díle nepřiblížil osudy Theona Greyjoye ani Rickona s Ošou.
Autor zde ukázal, že i takové postavy, které se v předešlých dílech zdály zcela bezvýznamné, můžou sehrát velkou roli (viz např. Sam, Sandor Clegane, ser Barristan Selmy nebo Malíček). Velmi mě potěšilo, že do "vyprávěcích" postav přibyl také Jaime, kterého jsem si ve spojení s Brienne velmi oblíbila.

Geniální dílo. Nelze ohodnotit jinak než 5*!

chmelda22
28.05.2016

To byla zase řežba :D Po skvělém Střetu králů jsem upřímně nečekala, že přijde ještě něco lepšího, ale George opět dokázal, že je opravdovým mistrem svého řemesla. Co se neskutečně povedlo byl především prolog, který jsem přečetla jedním dechem a při třetím zatroubení mi běhal mráz po zádech :) Velice se mi taky líbila spojení Jamieho a Brienne nebo Aryi a Sandora. Závěrečné překvapení s Catelyn bylo už jen třešničkou na tomhle zatraceně dobrém dortu ! :) Tleskám a těším se na další díl.

Arya26
16.05.2016

No co dodat G. R. R. Martin ..... ze všech třech knížek co jsem od něj zatím četla byla Bouře mečů nejlepší. Spoilery - oživení Catelyn, Jon lord velitel, Arya pluje do Braavosu, ..... a hlavně mrtvý Joffrey co víc si přát :D :D

Rup
10.05.2016

Tak nevím. Četl jsem telefonní seznam, výpis z matriky nebo záznam jateční zvěře. Vím však zcela bezpečně, že jsem nečetl fantasy. Slova, slova, slova. Kde jinému stačí jeden dva odstavce, zde nestačí několik kapitol. Devadesát procent textu je zbytečného. Jiráskovo Temno je proti tomu akční thriller. A síly zla se blíží a blíží jak rychlíky Českých drah. S bídou jedna hvězda. Na další díly už nemám sil.

Exit-50
25.04.2016

Skvělé , skvělé , skvělé

Dindi
02.04.2016

Klobouk dolů...

miska98
11.03.2016

Dokonalé, geniální. Více slov není třeba. Jen tak dál, protože NOC JE TEMNÁ A PLNÁ HRŮZ!

Luineth
03.03.2016

Narozdíl od předchozího dílu je Bouře mečů perfektně čtivá. Úžasný, mnohdy až zarážející, spád událostí, George přesně ví, jak udržet čtenáře pozorného a napnutého.

LotusFlower
20.02.2016

Za mě zatím nejlepší díl nejlepší fantasy ságy... Nicméně věřím, že Martin tenhle masterpiece v posledních dvou dílech ještě překoná.

ppospisl
16.02.2016

Zatím nejlepší část ságy (četl jsem 4) a to bez debat. Tu představu co Martin stavěl pro čtenáře ve Hře a Střetu se bortí jako domeček z karet a další a další postavy i zápletky se objevují hloubější a lepší. Všechno do sebe začíná zapadat a čtenář se už totálně potápí do nemilosrdného světa Západozemí. Jen prvni třetina knihy se nese v poklidnějším duchu po lehkém vyvrcholení ve Střetu, ale od 2/3 se pouští do prudké jízdy bez brzd a volantu :). Bouře mečů dala i skvělý podklad pro HBO, kde zatím 3 a 4.řada seriálu byla nejlepší. Sever, Říční krajiny, Záliv otroků...všechno geniální zápletky které trhají naše představy na hadry, a vzápětí tápeme v neznámu kamže to naše oblíbené postavy i celé Království směřuje...do tmy, do zimy nebo do ohně?
Nejoblíbenější postavy: Jaime, Jon, Samwell,Daenerys,Tyrion

berry1009
10.02.2016

Mistrovské dílo. Geniální. Autor vytvořil svět, který je natolik skutečný a vše do sebe pasuje. To nejlepší z celé série, a asi tomu i zůstane.