Svět ledu a ohně

Tato nádherně ilustrovaná kniha – obsahující více jak 170 barevných maleb vytvořených speciálně pro ni – nabízí vyčerpávající vylíčení historie Sedmi království, včetně všech dějinných zvratů, vzrušujících bitev, hořkého soupeření a odvážných povstání, které předcházely událostem Písně ledu a ohně a televizního hitu HBO Hra o trůny. George R. R. Martin se o její psaní podělil s Eliou M. Garcíou, jr. a Lindou Antonssonovou, zakladateli vyhlášené fanouškovské stránky Westeros.org a pravděpodobně jedinými lidmi, kteří znají svět Západozemí stejně dobře jako jeho vizionářský stvořitel. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225492/pisen-ledu-a-ohne-svet-ledu-a-ohne-LSI-225492.jpg 4.7134

Píseň ledu a ohně

The World of Ice & Fire: The Untold History of Westeros and the Game of Thrones (2014)

Literatura světová, Fantasy, Encyklopedie, vzdělání
Vydáno:, Talpress
Více informací...

Vikina333

Krásné kresby, avšak méně záživné popisky...

Cvrčekk

Výborná kniha, skvěle zpracovaná, krásné ilustrace, co víc si přát...:)

fvalek

Velmi dobře vypracovaná kniha, která skvěle vypravuje historii "Světa ledu a ohně". Ačkoli je to velmi úsporné vydání. Vůbec by mi nevadilo, kdyby byla ještě o pár desítek stran tlustší. Z hlediska toho, že je psána z pohledu mistrů v Citadele, tak je skutečně omezena jen na jim známá témata. Tím pádem ale nelze odsuzovat knihu, spíše tento styl psaní. Rád bych aby jednou vyšlo i komplexnější vydání. Tam by ale zase na druhou stranu hrozilo, že místo výpravného podání jako je zde, bude převažovat spíše encyklopedický styl. Jak bylo zmíněno níže, tato kniha je spíše taková "relikvie" pro věrné fanoušky. Oproti jiným publikacím čerpajících ze Hry o trůny je velmi povedená a vzhledem k tomu, že je historická, tak je i dokončená. Rychle zmíním třeba "Vznešené rody Západozemí", což je podle mě otřesně pitomá kniha, který by možná měla nějakou váhu, kdyby byla napsána až po ukončení knih a seriálu. Otřesnější je snad už jen ten cestovní průvodce Západozemí a teď ta nová "Hra o trůny ve světě podnikání" aneb ať v podnikání nedopadnete jako Robb Stark... pitomost. To už jsem ale odbočil. Tato kniha je velmi dobrá a společně s celou ságou by jistě neměla věrnému fanouškovi chybět... považuji ji za jakýsi prequel.

Padla Hvezda
06.10.2016

Je toho málo a štve mě překlad. I tak se mi ale líbí, i když na wiki se toho dá najít mnohem, mnohem, víc. Taky mě štvou nekorespondující překlady jmen a názvů. Třeba takový Bloodraven má u nás hned tři překlady jmena, mám takový dojem. (U mě vede Krvevran. :))
Pro fanoušky asi nutná relikvie, i když to všechno už dávno ví. :) Třeba se jednou dočkámé něčeho kompletnějšího.

ElenRiannon
19.09.2016

Nádherně zpracovaná kniha o světě ledu a ohně. Výborné doplnění informací, které se nevešly do knih. Pro fanoušky určitě vřele doporučuji. Moc se mi na knize také líbí ilustrace. Jen mi trošku vadí, že kniha je dost těžká a nedá se držt, když si chcete číst v postel :D, ale to je jen malý detail, který knize nijak neubírá na její kráse :)

Insignitka
08.09.2016

Hezky ucelené a zpracované

Natynababina
21.04.2016

Nejvíc dokonalá knížka. Kdyby takhle vypadaly učebnice dějepisu/zeměpisu tak je ze mě specialistka :D Nádherně ilustrovaná, příběhy, popisy a informace jsou naprosto omračující. Skutečně úchvatná kniha :)

Shashlick
01.03.2016

Kniha je to opravdu monstrźní a celková stylizace do kroniky psané mistrem Citadely dává všemu to správné vyznění. Opravdu si připadáte, že procházíte historii světa, kde musíte opatrně rozlišovat mezi fakty a bájemi. Svět Písně ledu a ohně je opravdu propracovaný, i když se vlastně jedná jen o malou část světa - stejně jako to muselo být v Evropě v dobách středověku.
Několik věcí mi však čtení kazilo. Hlavně to byla doslova odfláknutá redakce - snad na každé stránce naleznete minimálně jeden překlep, nebo dokonce gramatickou chybu. Další nesrovnalosti jsou v překladu některých místopisných názvů. Dokonce v knize najdeme jak Tumbleton River, tak Rejdivý proud. Dále pak nevím, proč se v celé knize používají jako jednotka délky stopy a v poslední kapitole najednou metry, které v tomto světě určitě nemají místo. Bohužel tyhle věci pro mě byly tak rušivé, že musím kvůli nim snížit hodnocení o hvězdičku.

A mezi předky rodu Tully jsou Elmo a Kermit - to jako vážně?

Jass
01.01.2016

Stále jsem v procesu čtení, ale prostě se musím vyjádřit už teď... V polovině jsem si musela dát pauzu, protože můj mozek přestával zvládat pojímat všechny ty informace, opravdu obdivuji podrobnou propracovanost tohoto světa. Martin sám říkal, že necítí potřebu, navštívit ve své knize, všechna místa na mapě, tímto nám to ale umožnil a já jsem nadšená všemi podrobnostmi. Ke knize jsem přistupovala s řadou otázek, z nichž většina zůstala nezodpovězena, to mě ale jen utvrdilo v tom, že jich dost bude důležitých, protože některé ty díry v textu jako by na mě zíraly. Mrzelo mě, že tam není trochu víc o Severu a rodu Starků, o Robertově rebélii a Harrenovském turnaji, ovšem bohatě mi to vynahrazuje podrobně popsaná historie rodu Targarienů (nejvíc mě asi zaujal Aegon dobyvatel a Aegon III.) a osvětlení toho, jak to vlastně bylo s těmi Andali a Rhoyny. Další věc, která mi přišla naprosto skvělá, je skutečnost, že kniha do jisté míry působí, jako by ji psal někdo jiný, Martin se osvobozuje od způsobu, jakým o zmiňovaných charakterech psal ve svých knihách a dívá se na ně z nového úhlu. Ilustrace jsou samozřejmě taky skvělé, i když ženské portréty často působí jako panenka Barbie. Co mě ale skutečně naštvalo je překlad, nechápu, proč to překládali tři lidé, z nichž ani jeden nepřekládal z předcházejících knih Písně ani jednu. Když jsem viděla, že Egga přeložili jako Vejce, měla jsem pocit, že mi právě vypálili oči z důlků. To samé platí u Shierry Seastar, u které se najednou rozhodli, že její jméno také přeloží, nechápu, že si jedno nakladatelství nemůže jména sjednotit (vždyť přece argo to s Rytířem sedmi království zvládlo bez problémů....). Také se tam objevují faktické chyby u těch ale už těžko říct jestli jsou chybou překladatele, nebo spisovatele...

Benjiki
30.12.2015

Ten pocit, když žerete učebnici neexistujícího dějepisu, jehož naprostá znalost vám jen zabírá místo v hlavě a v životě je vám úplně na nic. Must have.

DominikV
21.12.2015

Sere Martine, jste magor, abyste věděl. Něco tak úžasného, dechberoucího, kulervoucího a dokonalého jsem snad nikdy ani nečetl. Nemám slov. Tuto ságu nejspíš nemá ani cenu komentovat, protože nejen že nezná hranice, ale v literárním světě nemá obdoby.

Dejw
17.12.2015

Když znáte historii fiktivního světa líp než svýho vlastního.

Lenka.Vílka
19.09.2015

Knihu lze hodnotit dvěma způsoby:

1. Jako dokonale zpracovanou učebnici dějepisu, zatímco ctu kapitulu jedné (vymyšlené) etapy lidstva. Co kdyby takhle vypadala každá učebnice dějepisu? To by mě bavilo učení hned o trochu víc.
2. Jako knihu, kterou beru jako povinnost, protože jsem fanda.

Na obojí lze pouze maximum.

Kolem a kolem, naprosto dokonalé provedeni, zpracování, ale...pravdou je, že bych knihu za ty prachy prostě nekoupila. Měla jsem knihu pujcenou (víc než jednou bych určitě nečetla), protože na mě všechny tyhle "věci kolem" působí jako prostředek k dalšímu vydelani peněz. To beru. Kdybych měla jakýkoliv talent, tak taky triskam dokud to jde, abych na stáří měla klid a nohy v suchu. Ale (ale toho prvního ale)...sakra, bylo to tak dokonalý, že veškeré přemýšlení šlo stranou. Jenom já a kniha. A to je hlavní...

Greene
23.08.2015

Jako jo, je to obsáhlé a ty ilustrace jsou naprosto dokonalé. Na mě to však dojem neudělalo. Možná až vyjde další díl ASOIF, tak si v této knize budu hledat další inforamce, ale jinak mě to, bohužel, nezaujalo.

PierRe Vesper
29.07.2015

Zakoupeno ve slevě za 600,- Chcete-li vědět kde, napište mi do zpráv. Cenu bych nemohl chtít lepší a obsah je prostě hustodémonsky krutopřísnej.

Remi BeLo
18.07.2015

Naprostá povinnost pro všechny fandy Písně ledu a ohně!

fantasak
17.07.2015

Naprosto jsem si ji zamiloval... Po tom co jsem dočetl Tanec s draky jsem si zakoupil za pěkných 899,- tuto knihu. Je to pěkná cena, jelikož počet obrázků a textu mě poměrně překvapil. Čekal jsem pár slov ke každé etapě dějin a ono h....o. Textu je hromada a alespoň (pokud náš drahý Martin nevydá Vichry zimy až v roce 2024) mám co dělat.

kiddlinka
24.06.2015

Mistr Yandel (!!) si zjevně zapomněl před psaním ukout článek třeťáčkovské gramatiky a stylistiky (krátký úryvek z textu: "Pak pak pak pak, pak pak, ale pak pak, přičemž pak pak pak. Pak? Však pak."). Ts, ts, král Tommen nebude potěšen. Proč překlady čehokoli spojeného s Písní ledu a ohně neomylně vypadají, jako by je smolil Hodor sjetý makovým mlékem? V Talpressu by si od "překladatelů" měli vyžádat zpátky každý halíř, který do tohohle jejich jazykového patvaru vrazili, a pak se pořádně zamyslet nad tím, co všechno jsou ochotni pustit pod svým jménem do tisku.

-Endy-
19.06.2015

Oh Bože! Jaká suprkalifragelistikexpialidózní snůška imaginární historie, jejíž znalost vám v reálném životě bude totálně k h...u :-D To prostě chcete!!!

Sakulnikov
17.06.2015

Dobrá historická práce o nehistorickém světě. Příběh začíná mít širší souvislosti.

galiana
04.05.2015

Naprosto senzační kniha pro všechny milovníky knih G. R. R. Martina. Nemá chybu. Nádherná vazba, skvělé ilustrace, čtivý text a především spousta nových informací!

pp77
30.04.2015

Vzhledem k pořizovací ceně knihy jsem s její koupí dlouho váhala. Nakonec jsem neodolala a nelituji. Kniha je nádherně zpracovaná, plná informací a je doplněna překrásnými ilustracemi. Rozhodně nesmí chybět v knihovně žádného fanouška světa ledu a ohně.

Babouš
02.02.2015

Překrásná kniha o Západozemí a dalších zemích známého světa, v níž autor - mistr z Citadely - popisuje nejenom dějiny, ale také města, přírodní divy, roztodivnou zvěř i obyčeje. Od zbraní horských kmenů po náboženství Ašaje ve Stínu, od květin Vysoké zahrady po lidožravé domorodce záhadného světadílu Sothoryos.

Pokud jste fanoušci knih či seriálu, tahle kniha je must have. Ilustrace jsou nádherné a dávají nahlédnout i na města a hrady, které v seriálu ještě vidět nebyly. Jenom mě trochu mrzí absence nějaké bližší mapy celého světa nebo alespoň Svobodných měst.

Athelstan
29.01.2015

Když jsem viděl počet stran a poté tu cenu, docela jsem se toho lekl (neznal jsem rozměry knihy). Jakákoliv nerozhodnost ohledně koupě padla ve chvíli, kdy jsem knihu vzal do ruky a prolistoval. Jelikož jsem fanda knižní série a i seriálu, tak tohle v mé knihovně rozhodně chybět nesmí. Nádherné ilustrace, spousta informací...doporučuji

Air15
28.01.2015

Více jak 300 stran přecpaných k prasknutí informacemi o světě Písně ledu a ohně. První polovina popisuje historii světa od Dětí lesa, osídlování Západozemí, přes podrobný popis vlády Targaryenských králů až po jejich sesazení. Druhá část je v podstatě cestopis, který zahrnuje snad všechny země a národy o kterých v románech padla zmínka. Příjemně mě překvapilo, jak velké množství informací kniha obsahuje. Navíc jak poutavě jsou podávány, i když je text stylizován do podoby kroniky. K tomu jsou zde navíc krásné ilustrace (ať už jako menší černobílé kresby nebo velké celostránkové malby), mapy a rodokmeny. Je opravdu radost si v tomto „průvodci“ listovat, člověk má hned chuť znovu začít číst Hru o trůny.