Bouře mečů

Bouře mečů https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90847/bmid_boure-mecu-WJg-90847.jpeg 5 3525 273

Z pěti uchazečů o trůn je jeden mrtvý, další upadli v nemilost, a boj, v němž jsou bez skrupulí uzavírána nová spojenectví a rušena stará, zuří nemilosrdně dál. Moc rodu Lannisterů hrozivě sílí, avšak Tyrion trpí stále většími ústrky od své intrikánské sestry, krutého otce i zkaženého sadistického synovce. Robb Stark je nucen bránit mladé království proti zuřivosti Greyjoyů, kteří si chtějí Sever zabrat pro sebe. Divocí vytáhli zpoza Zdi a spolu s nimi nabývají na síle Jiní. O celý kontinent dál se vydává na válečné tažení Daenerys a její draci nebezpečně rostou. Každý podniká odhodlanou výpravu za své vítězství, a všichni dohromady halí svět do temné bouře mečů, která je však pouhou dětskou šarvátkou ve srovnání s válkou mezi silami dobra a zla, jejíž hrozba se blíží…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

A Storm of Swords , 2000

666Jitka
30.05.2020 5 z 5

Celou sérii Píseň ledu a ohně jsem četla jedním dechem. Neuvěřitelně realistické postavy, dokonalý popis jednotlivých míst jako by to ani nebyla fikce, děj plný překvapivých zvratů a neustálé napětí, jak bude sága pokračovat. Zajímalo by mě jestli se autor dostane k napsání posledního dílu, který by vůbec nemusel skončit tak, jako seriál !?

Anette99
03.05.2020 5 z 5

Stále velmi čtivé, nezalekla jsem se ani 1100 stran. Akorát tady už byly určité věci, co v seriálu byly trochu jinak a nebo vůbec. Ale to mi nevadilo a zítra se hned vrhnu do čtvrté části :)

fénix56
27.04.2020 5 z 5

Další díl Písně ledu a ohně a další lahůdka. Přestože jsem si už zvykla, že pan Martin nechává zemřít všechny bez rozdílu, ať už je to padouch nebo hrdina (i když ty hrdiny častěji), Rudá svatba byla nářez....
Začíná se objevovat čím dál více rozdílů mezi knihou a seriálem, Nevadí mi to, líbí se mi knihy i seriál. Ale samozřejmě jsou knihy více propracované. Obdivuju pana Martina, jak do sebe všechno zapadá jako puzzle. Na nějaký sebemenší detail naváže o několik dílů později a všechno to sedí. A asi nejvíc hodnotím vykreslení jednotlivých charakterů. I u těch největších sket jde pochopit, proč se chovají, tak jak se chovají. Ale samozřejmě to nejde tolerovat.

burilltomas
26.04.2020 5 z 5

Hltam a hltam- uzasne. Mnohem lepsi nez druhy dil:)

1.Agness
21.04.2020 5 z 5

Tuším (možná spíš tajně doufám), že tenhle díl byl nejdelší. Nevím, jestli to je délkou knihy, nebo slabšími částmi v první polovině, ale fakt je, že mě kniha zhruba v půlce vyčerpala, potřebovala jsem si odpočinout od jejího světa a dát si pauzu. Během čtení jsem si nedělala žádné poznámky a už si vše nepamatuju přesně, ale mám pocit, že první polovina, možná až 3/4 byly plné politického pletichaření a děj tak rychle neubíhá. Na druhou stranu závěr pěkně odsýpá a jedna akce následuje druhou. Takže za mě trochu nevyvážené. Zvlášť v té první půlce bylo dost kapitol, na kterých jsem se vždycky zasekla (Davos), v té druhé části, tuším, převažovali moji oblíbenci. Nicméně i přesto, že jsem tuto část ještě viděla v seriálu, jsem četla s napětím a s větším pochopením k pohnutkám postav. Charakteristiku zvládá autor opravdu bravurně, postavy se stále vyvíjí a my jsme schopní vlastně pochopit činy každého z nich. Samozřejmě jsem zvědavá, co přijde dál...

Natyna3
15.04.2020 5 z 5

Propracované, nabité dějem i zvraty, které jsem opravdu nečekala. Každý díl se mi zdá o ještě o něco lepší, než ten předchozí. Při četbě jsem si uvědomila, že vážně prožívám strach a napětí, co bude dál... Skutečnost, že takovou bichli přečtu asi za 2 týdny u mě svědčí o velké čtivosti a celkové kvalitě.

KubaHanzelin
14.04.2020 5 z 5

Když se ohlédnu na předchozí dva svazky, tak mi skoro přišly jako prolog k tomuto, protože kolik tentokrát padlo hlav, to by neznalec seriálu asi ani nečekal:)
Každopádně, pořád krásně a poutavě napsané, prošpikované těmi nejmenšími detaily, že ani špalek, který má přes 1000 stran nenudí a hluchých míst má naprosté minimum..
Král je mrtev, ať žije král!

Haloon
24.03.2020 5 z 5

Čtivé, propracované do nejmenších detailů, svět který včetně politiky a historie vidím přímo před očima.
Jestli má Tolkien nějakou nebezpečnou konkurenci, pak Martin stoji hned v první řadě.

engelbert
21.03.2020 4 z 5

Tuším, že příběh už nemůže uspokojivě skončit bez použití nějaké formy magie. Uvidíme.

Guarnere
12.03.2020 5 z 5

Knihu jsem četla opravdu dlouho, ale ne proto, že by nebyla čtivá. To byla a velmi, jen má opravdu hodně stránek. Člověk sice díky seriálu v hrubých obrysech ví, co se stane, ale při čtení nakonec zjistí, že spousta věcí se stala jinak (odchod Aryy od Ohaře, manželka Robba atd. atd.) a navíc se dozví spoustu podrobností nejen v ději, ale i o postavách.
A to je to, co Martinovi zatím funguje naprosto dokonale. Charaktery postav jsou dokonale propracované a navíc naprosto uvěřitelné. Byla jsem stejně unavená jako Sansa, když jí sdělili, že si vezme Roberta, a taky stejně ztracená jako Arya, když si uvědomila, že nemá žádnou smečku.
A tak jediné, co mi vadilo, ale to je můj osobní problém, bylo až příliš často opakované "Nevíš nic, Jone Sněhu".

Pauvka
12.02.2020 4 z 5

Hru o truny zeru, ale prelouskat tento dil mi dal zabrat. Ale ten konec?! To jsem fakt necekala. Serial je taky dobry, ale co si budem? Kniha je proste kniha. Brzy snad dalsi dil :)

Dija
04.02.2020 5 z 5

Velkými událostmi doslova nacpaný díl! Neskutečné, co všechno se tam stalo. Skvělé byly obě svatby, dějová linka kolem Tyriona. A takový epilog? Zůstala jsem koukat s otevřenou pusou a jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál. Přečtení celé knihy mi trvalo docela dlouho, spíše jsem si ji dávkovala a při tom četla další knihy. Přece jen taky ta váha není úplně na nošení v kabelce a čtení ve vlaku :)

Katt15
18.01.2020 5 z 5

hltám a hltám, jediné fantasy, které mě nadchlo. chlouba moji knihovny!

Taj-ka
04.01.2020 4 z 5

Nechci počítat o kolik hodin mě tahle bichle psaná "na toaleťáku" připravila. Ale byly to hodiny, co stály za to. Velmi jsem ocenila, že narozdíl od minulého dílu, nekoukala z každé stránky nahota nebo brutalita a žaludek se mi obracel jen minimálně.

michal0396
30.12.2019 3 z 5

Tenhle kousek patří u většiny k těm oblíbeným. Pro mě je to slabší kousek ze série. Opravdu hrozně nečtivé, nebo jak to říci.

Jessybelle
21.12.2019 5 z 5

Vtáhla mě do jiného světa, jsem ráda, že moji oblíbenci pokračují v cestě ... Už teď se těším na další pokračování. Jen jednu malou nevýhodu má tato kniha, je trochu těžká...????

martinkaLLL
20.11.2019 4 z 5

No jako fakt dobrý. Já myslela, že tyto knihy tlustý se budou strašně táhnout, ale to se tak dobře čte. A vždy když se to začne nudně táhnout, tak se stane něco nečekaného. Za mne opravdu hodně povedené.

Placi
28.08.2019 5 z 5

Třetí část Písně ledu a ohně zběsilým tempem, i když se to tak nemusí jevit, dále rozvíjí epický příběh boje o trůn, moc, slávu, ale také o holý život.

SPOILER!

V Králově přístavišti se otěží pevně ujímá Tywin Lannister, který rázným způsobem řeší rozepře svých dětí, ale také frackovské rozmary svého královského vnuka. Jedním z klíčových bodů děje se stane svatba z donucení mezi Tyrionem a Sansou.

Mladičký král Severu Robb Stark zatím pomalu ztrácí vlastní království. To je celkem paradoxní, protože na bitevním poli sbírá jeden úspěch za druhým. Nakonec mu zlomí vaz diplomatická neobratnost a jeho smysl pro čestnost, kterou zdědil po otci. I když samozřejmě hlavní příčinou jeho pádu je podlá zrada.

Arya a Bran jsou oba hnáni osudem po všech čertech. Bran hledá cestu za Zeď, aby nalezl Tříokou vránu a Arya je vláčena svými vězniteli, až nakonec prchne Ohařovi a vydá se do Essosu.

Jedna vražedná svatba by samozřejmě byla málo, proto jsme v Králově přístavišti svědky další. Z vraždy je neoprávněně obviněn Tyrion. Nakonec se mu podaří prchnout a cestou zavraždí svého otce.

Baeliš se svými intrikami přesouvá na Orlí hnízdo, kde si vezme vdovu Lysu. Žárlivá Lysa se bojí, že o Petyra přijde a Sansa, která sem prchne po příhodě v hlavním městě, se ocitá v ohrožení. Také zde to končí dramatickou smrtí a Petyr se náhle stává pánem na Orlím hnízdu.

Jon se snaží zachránit bratry v přísaze a s nimi i celých Sedm království. Vše nakonec rozetne Stannis Baratheon a Jon je dokonce zvolen velitelem Hlídky.

Daenerys mezitím dobývá otrokářská města. Vládnutí však není vůbec snadné a každý čin nese následky.

Nejvíc mě dostal epilog s mrtvou paní, která zasévá smrt a pomstu do řad Freyů, Lannisterů a Boltonů.

Mocní hráli o trůny, králové se střetli a přehnala se bouře mečů. Nyní následuje velká hostina pro nenasytné vrány.

ismar2330
12.06.2019 5 z 5

Co dodat....kniha je úžasná stejně jako všechny knihy ze ságy Písně. Smrtí tu bylo nepočítaně od Rudé svatby, okamžiku kdy všem spadla brada k smrti Joffryho. Tyrionův soud a ten jeho proslov jsou taky úžasný. Doporučuji.

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Ta nová paperbacková vydání jsou skvostná :) Tohle je bez debaty nejlepší díl z celé série, alespoň zatím, kdy je jich vydaných všehovšudy pět. Pokud jste si zatím nedokázali oblíbit svět Západozemí, tady mu podlehnete. Budete s postavy prožívat jejich příběhy, budete proklínat autora za to, že vám zabije vašeho miláčka, a zlomyslně se usmívat, když pošle do věčných lovišť ty, kterým vůbec nefandíte. Za dlouhých zimních večerů budete přemýšlet nad tím, co měl k sakru znamenat ten záhadný konec, a proč tento skvost vyškrtli ze seriálu, a budete mít pocit, že slyšíte výt zlovlky, i když bydlíte na sídlišti uprostřed Prahy.