Střet králů

Čas zešílel. Deset let dlouhé léto pokoje a hojnosti se blíží ke konci, a jako zuřivá bestie se neodvratně blíží krutá, mrazivá zima. Dva mocní muži – král Robert Baratheon a lord Eddard Stark – kteří třímali žezlo moci v časech nuceného míru, jsou mrtví. Zatímco oblohu protíná znamení zkázy – kometa barvy krve a plamene – o moc nad rozdělenou říší bojuje šest frakcí. Eddarův syn Robb byl korunován za Krále severu. Na jihu vládne domnělý následník trůnu Joffrey Baratheon, oběť intrik dvořanů v Králově přístavišti. O trůn usilují také dva Robertovi bratři a ke starému způsobu dobývání se rovněž vrací v nemilost upadlý rod Železných mužů. V bitvě o světadíl riskuje svou existenci i exilová královna, Matka draků. A na severu se muži Noční hlídky vydávají do krutých končin za Zeď, aby se vypořádali s divokými a Jinými, co tam přebývají. Na pozadí krvesmilstva a bratrovraždy, alchymie a válek lze cenu slávy měřit jen krví. A chuť vítězství mohou poznat pouze muži a ženy z té nejtvrdší oceli... a s tím nejtvrdším srdcem. Protože – když se střetnou králové – chvěje se celá říše. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/79_/79149/stret-kralu-pisen-ledu-a-ohne-79149.jpg 4.72088

Píseň ledu a ohně (2.)

A Clash of Kings (1998)

Romány, Sci-fi a fantasy
Vydáno:, Talpress
Více informací...

Hellrampage
předevčírem

Kvalitne napísaná kniha. Keďže to písal G.R.R.Martin, viete, že sa to bude výborne čítať. Osobne to bol pre mňa horší diel než prvý, tých zvratov tam nie je až tak veľa, no postáv teda veľa pomrelo a som zvedavý, s kým bude Martin ťahať sériu (ale je tam ešte veľa dobrých postáv: Rob, Bran, Tyrion, Catelyn). Teším sa na ďalší diel, no musím si dať od série pauzu, pretože ma nebavila až tak, ako som očakával. Aj tak mám čas, kým Martin dopíše ďalšie knihy, takže sa nemusím ponáhľať... 90%

Alaglesia
14.12.2016

Další díl Hry o trůny za mnou a já se nemůžu dočkat pokračování. Zaujala mě především dějová linie, kolem Zdi, že je zeď v ohrožení a hlavně osud Jona. Jsem zvědavá na další osud Brana a Aryi. Zítra asi naběhnu do knihkupectví pro další díl. Hodnotím 100%, protože v dnešní době mnoho zdařilých knih už nevychází.

haki34
08.12.2016

Druhy diel za mnou a vrham sa na treti !!! Vo volnych chvilach premyslam o osudoch postav, hyckam si tu atmosferu v sebe a snivaju sa mi divne sny !!! Martin je proste majster pera,,...a zabava graduje..

Pretoze Arya aj Tyrion a Jon patria k mojim oblubenym, ocenila som mnozstvo priestoru , ktore dostali...
Ano, tiez by ma zaujimalo, kto bol tajomny braavosan Jaqen H'ghar ???

Theon by po tomto diele mal dostat privlastok Tragicky... Vyfarbil sa sice, ale svojim cinom a predstieranim smrti Brana a Rickona im vlastne umoznil prezit...a paci sa mi ako sa dej zamotava zelenymi snami , vlcimi snami, a celkovo, mladi Starkovia a ich zlovlci - neda sa im nefandit !! (Vcetne bastarda Jona Sneha)

Som zvedava , ako sa do deja este zapoji Lysa Arryn ....
Zaujimave, zaujimave, zaujimave motanie nitiek osudov...
Tyrion ma dostal svojim vypadom, a teda tesim sa ze v tomto diele prezila drviva vacsina hlavnych hrdinov (bez jeho hlasok, ktore ma nutili smiat sa miestami aj nahlas, by to nebolo ono !!!!)
Danyina chvila este urcite pride !!! Graduje magia , Melissandra a jej tiene - teda pekne nechutne !! Ohne alchymistov su proti tomu nudne ...
No proste, rozbehlo sa to paradne a tajim dych, co bude dalej !!!

A hned po docitani som o 22:30 otvorila treti diel ;)

whiolet
29.11.2016

Druhý díl lepší než první....

Miliarda
17.11.2016

George Martin nasadil prvním dílem laťku vysoko, avšak v druhém díle ji ještě překonává. Neskutečným způsobem zapracoval na postavě Tyriona, jehož dějová linka stojí vysoko nad všemi ostatními a skvostné "vyvrcholení" v podobě boje o Královo přístaviště dává knize punc dokonalosti.

AllyKumari
11.11.2016

Po prvním díle, kde se mi moc nelíbil překlad, jsem přešla na originální angličtinu, a musím říct, že jsem ráda. Nebo se mi možná druhý díl líbil více než první, protože se všechno slušně "rozjelo". Osm set a něco stránek jsem zvládla asi tak za týden a klidně bych hned četla dál.

KateChatt
08.10.2016

Ještě lepší než první díl (podle mě).

Atalera
12.09.2016

Už vím, že musím přečíst všechny díly, to se jinak nedá.
Kniha se mi líbila, občas mi připadalo, že se děj vleče, ale jinak slušné dílo.

Insignitka
01.09.2016

Ještě lepší než první díl. Fantasy vládne dnešní literatuře.

versusKnihy
10.08.2016

Nutno řici, že George R. R. Martin je naprostý mistr co se týká psychologie postav, nikdo se nechová jenom špatně (když nepočítáme bastarda Joffreyho). všichni se chovají podle jejich zájmu, které jsou pro další rody samozřejmě naprosto zvrácené a nebezpečné. Každý si tedy najde svoji oblíbenou postavu, které bude fandit a bude naprosto pohrdat jinými kteří si vybrali postavu z jiného rodu.

Drobnou nevýhodou může být až přehršel postav, takže po pár stránkách už si nebudete pamatovat kdo za koho kope, jaká postava přinesla jehličíčko další a kdo koho vlastně chce zabít. Jenže nemusíte zoufat, když knihu otočíte (což je díky skoro 950 stránkám docela náročný proces) tak tam najdete takový jmenný rejstřík, kde u každého rodu najdete kdo kam patří.

Nebudu ani vypisovat děj, který je tak náročný a komplikovaný, že jen jeho krátká sinopse by vydala na další knihu. Garantuji však, že při troše přemýšlení se nebude ztrácet a události zde popsané vás naprosto vtáhnou a nedokáže přestat číst. Budete doslava žít v tomto kraji, kde vládnou Lannisterové, kde Starkové se je snaží svrhnout, kde matka draků Daenerys spřádá plány jak získat železný trůn a kde za zdí na severu se dějí opravdu divné věci.

Tato "bichle" plná mordů, sexu, orálního sexu a dalších všemožných sexů vás naprosto pohltí - to vám garantuji!

Moje další "recenze" knih zde: www.mojeknizky.estranky.cz

asanita
31.07.2016

Po dočtení Střetu králů zjistíte, že Hra o trůny byla oproti tomuto akcí napěchovanému pokračování pouze nepatrný rozjezd. Nyní se už s tak dobře známými postavy setkáváme znovu (a přibude samozřejmě i pár nových) a sledujeme, jak se dále jejich příběh vyvíjí. Ve všech koutech Západozemí události gradují a postavy vyprávějící příběh se spolu málokdy potkávají. Přeci jen tolik králů v říši dokáže vytvořit na rozpadajícím se kontinentu opravdu pořádný zmatek.

Trvalo mi než jsem se po krátké pauze mezi prvním a druhým dílem opět zorientovala v ději, ale když se mi to konečně podařilo, tak to bylo opět skvělé. Mrzí mě, že byl v knize dán tak malý prostor Daenerys, ale i těch několik málo kapitol s ní rozhodně naplnilo má očekávání a doufám, že v Bouři mečů bude mít zase o něco více prostoru (ona opravdu může hrát postupem času velkou roli). Ze slabé by se daly považovat kapitoly s Catelyn, která pořád řešila to samé. Nejlepší postavy pro mě ale nadále byly čím dál tím více Tyrion, Arya, Sansa a Jon. Davos byl také celkem fajn.

Konec knihy se dá považovat za strhující - zvlášť vyvrcholení na Zimohradu a v Králově přístavišti. Mám dojem, že jsem přišla na to, kdo se chopí vlády. Podle mě je to jasné. Každopádně by nebylo špatné knihu o pár (desítek) stran zkrátit tím způsobem, že by byly vynechány zdlouhavé popisy brnění, loďstva a snů. To byla občas dost nuda.

Další díly budou ale rozhodně zajímavé a postavy by měly nejen ubývat, protože - jak řekl Tyrion Lannister:

„Bohové jednou rukou dávají a druhou berou."

...a u George R. R. Martina to platí dvojnásob.

Tumbik
26.07.2016

Perfektně napsaná kniha, ostatně jako první díl. G. R. R. Martin je spisovatelský mistr té nejvyšší kvality :).

Jeanie
01.07.2016

Tahle série je návyková. Perfektně propracované postavy, sice převládají ty záporné, ale tím spíš je příběh tak napínavý.

Taj-ka
15.06.2016

Brutalni, dechberouci a smerem ke konci gradujici. Pocitam, ze takova bude cela serie

markulka
15.06.2016

Rozhodně kniha na úrovni. Autor má skvělou slovní zásobu a fantazii, kterou by mohl rozdávat a stále by jí měl víc než dost... Líbilo se mi, že se nebojí během příběhu zabít třikrát více kladných postav, než záporných. xD Jsem zvědavá, jaké překvapení na mne bude čekat v dalším díle!

pedi
01.06.2016

Dočetla jsem a nejde nečíst dál.Už jen čekám až bude v knihovně vrácená Bouře mečů.Pane spisovateli díky.

kotasbk
25.05.2016

Jedině co mohu napsat je: "Zhebni, Ramsay!"

kristyna4414
29.04.2016

Zbožňuju způsob jakým dokáže G.R.R.Martin vykreslit charaktery postav.
Nejoblíbenější postavy: Jon, Tyrion, Littlefinger

Joges
25.04.2016

Ti, kteří propadli námětu a oblíbili si některé postavy, ví, že jsou lapeni a nuceni pokračovat v díle G. R. R. Martina za každou cenu. Hlavní dějová linka je opět výborna, zvraty jsou neočekávané, postavy rovněž nezklamou, ale některé odbočky, ty mě teda vážně nenadchly. Některé sny, vize, pocity a úvahy jsou únavné, klidně bych je vynechal a knihu tak zkrátil. Jinak nemám co vytknout. Střet králů se za mně vyšvihl na nějakých 90%.

Kyta
03.04.2016

Stejně dokonalé jako první díl; troufám si říct, že i o chlup lepší. Děj nemá chybu. Jediné, co mi vadilo, byly ty sáhodlouhé popisy všeho možného (obzvlášť loďstva - to pro mě bylo utrpením). Ale na druhou stranu myslím, že to k Martinovi a jeho Hrám o trůny zkrátka patří. Některé kapitoly mi tam přišly zbytečné a některé by chtěly o několik stran zkrátit.

Ve Střetu králů dochází k mnoha osudným zvratům a o nedostatek děje zde není nouze. Je to dost náročné čtení, každou chvíli musíte být v pozoru, jelikož se na každé straně děje něco důležitého, takže pro mě nebylo těžké knihu odložit. Líbí se mi, že nám autor své nadpřirozeno předkládá po kouskách; v prvním díle ho moc nebylo a tady se to už začíná stupňovat (Dům neumírajících, magie...). Kapitoly některých hrdinů mě bavily a jiné ne - ostatně stejně jako v předchozím díle. To je podle toho, které postavy vám sednou a které ne. Zde skoro každá druhá kapitola patřila Tyrionovi (dění v Králově přístavišti ovšem není žádná nuda). Nejlepší kapitoly pro mě měli Jon, Arya a Sansa. Čekala jsem, že Dany a její draci zde dostanou víc prostoru, takže byla jsem zklamaná, když se to neudálo, jelikož Daenerys patří k mým nejoblíbenějším postavám. Rozhodně mi její dějová linie nepřipadá zbytečná, právě naopak! Považuji to spíš (zatím) za takové zpestření.

Celou knihu i příběh v Západozemí jsem si na sto procent užila. Je to dokonalá série! Jsem moc zvědavá na 3. díl - tu slavnou a vychvalovanou Bouři mečů. :)

Rup
30.03.2016

Když jsem knihu otvíral, věděl jsem, že se jedná o pohádku, ale že mě má uspávat, to jsem vskutku netušil. Už sice vím jak je každá, i ta sebebezvýznamnější osoba do poslední tkaničky oděna, ale v úžas mě to nepřivádí. Pakliže by se o první části prvního dílu dalo vzhledem k Tolkienovi, Lewisovi, ba i k Rowlingové, říct: „dohnat a předehnat“, k druhé části téhož dílu: „alespoň dohnat“, pak tady lze jen lakonicky prohlásit: „hlavně neztratit stopu“. Neskutečně jsem se nudil a zde uváděné oslavné komentáře jsou mimo mé chápaní.

Ishmael
29.03.2016

Přestože má Střet králů spoustu silných momentů, první díl mi přišel vyváženější. Některé dějové linky jsem měl bohužel chuť přeskakovat a myslím si, že by jim prospělo výrazné zkrácení (Arya, Jon) nebo úplná absence (Dany).

Milhaus
04.03.2016

Už jsem se ztrácel ve všech těch postavách, ale jinak boží!

ppospisl
16.02.2016

V druhé části této fantastické ságy začína děj po událostech v Králově přístavišti a na Východě gradovat. Hodně se mi líbí zapojení POV kapitol Theona a i Davose - v kterých je skvěle vyobrazena ta přízemnost běžných obyvatel Západozemí a zároveň klíčová role Stannise. K nejlepším kapitolám, tentokrát ještě přesvědčivěji, patří Tyrion a Jon, naopak Daenerys zde dle mého sehrává nejslabší roli z dosavadních knih co jsem četl, až na Dům neumírajících a závěr. Celkově je tato kniha výstavbou pro 3.část ve které dochází k největším zlomům!
Nejoblíbenější postavy: Jon, Bran, Theon, Tyrion

JEJJ
16.02.2016

Kniha je stále hodně čtivá, ale jak přibývá postav (na druhou stranu je pravda, že jich také dost zemřelo) děj je stále zamotanější. U některých postav jsem doufala, že v jejich příběhu dojde k většímu posunu, například u Daenerys. Tam se děj moc nepohnul.

premacech
30.01.2016

Kniha drzi latku pomerne vysoko, i kdyz se dej zacina lehce zamotavat, zneprehlednovat. I tak je velmi ctiva, 90%

Majkrofon
21.01.2016

Súboj kráľov síce mierne zaostáva za prvou časťou a mestami je zbytočne zdlhávy, boli pasáže, ktoré sa mi ťažšie čítali, ale inak tak isto skvelý zážitok, škoda že Daenerys nebolo viacej.

chmelda22
06.01.2016

Za mě tedy mnohem lepší než první díl. Nejlepší kapitoly tentokrát patřily Arye a Sanse, naopak celé dění kolem Cibulového rytíře (především zdlouhavé popisy loďstva) bylo vyložené utrpení. Závěr na Zimohradu byl ovšem velkolepý. Už jen krůček k dokonalosti, věřím, že Bouře mečů to dokáže.

Richardson
15.12.2015

Já nevím, něco fantasy literatury jsem se v dřívějších letech načetl, a tak když jsem dostal doporučení ke čtení Hry o trůny od lidí nejrůznějšího zaměření (vášnivým čtenářem fantasy počínaje a majitelem doktorátu konče), rozhodl jsem se, že to také zkusím. Z prvního dílu jsem měl smíšené pocity, ncméně jsem jej ne a ne odložit a nějak jsem ho přečetl. S druhým díle už to bylo trochu horší, během jeho čtení jsem si odskočil i k jiným knihám... Celkově vzato - ano, určitě je to pěkné a zábavné čtení, nicméně se asi nikdy nezařadí k velkým fanouškům ságy. Na druhou stranu je pravda, že nevylučuji, že sáhnu časem po dalším dílu.

Thekingofdisco
14.12.2015

Ve srovnání s ostatními díly série je pro mě tento díl nejslabší. Oproti většině čtenářů nemám rád Tyriona a Jona. A zrovna v tomto díle mi přišlo, že každá druhá kapitola patřila Tyrionovi. Ikdyž ale Skřeta, jako postavu, nemám rád, dění v Králově přístavišti mě po většinu času bavilo.
Do hry vstupují nové postavy, podíváme se na Železné ostrovy a za Zeď. Na scéně se objevuje jedna z mých favoritek, Melisandra. Konec však nasadí tempo a vy se musíte okamžite vrhnout na to nejlepší, co série nabízí, tedy třetí díl.