Hra o trůny

První kniha série Píseň ledu a ohně. Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy... Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se ...celý text

První kniha série Píseň ledu a ohně.

Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy...
Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn.
A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. Zima přichází!

Druhé vydání úvodní části fantasy eposu Písně ledu a ohně, vázané v jednom svazku. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71567/pisen-ledu-a-ohne-hra-o-truny-EMe-71567.jpg 4.83294
Série:

Píseň ledu a ohně (1.)

Originální název:

A Game of Thrones (1996)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Talpress
Více informací...
Nahrávám...

Komentáře (412)

Přidat komentář
HolkyKK
27. března

Už se těším na další knížku.

PeťkaW.
22. března

Jedna z mála knih, u kterých jsem viděla první seriál. Díky tomu odpadlo takové to klasické těšení se na to, co bude dál, protože seriál byl zpracovaný opravdu velmi, velmi dobře a věrně a člověk tak věděl, co bude následovat. Na druhou stranu jsem byla opravdu ráda, že si díky němu můžu přiřadit k některým jménům obličeje, protože čtenáře hned zpočátku zavalí příval lordů, serů a jejich historie a myslím, že bez toho, aniž bych viděla seriál, bych se asi občas mezi jmény dost ztrácela. Nicméně kniha je to opravdu čtivá. Navzdory rozsáhlosti nenudí. Přechody mezi jednotlivými postavami a jejich liniemi jsou nenásilné a hezky na sebe navazují, což se málokdy podaří. Postavy, prostředí i historie světa jsou výborně propracované a ději nic nechybí - zvraty, láska, boj, dobro, zlo, smrt... Těším se na další pokračování.

Ewilka
25. února

I když jsem viděla jako první seriál, kniha se mi velmi líbila.

Bella1
18. února

Perfektní! Moc se mi líbila!

natkaf
18. února

Skvělá kniha. Vzhledem k tomu, že seriál neznám, v postavách jsem se na začátku trochu ztrácela, ale po pár kapitolách už jsem se lehko orientovala. Příběh je chytlavý, napínavý a překvapivý, neskutečně krutý, surový a mrazivý. Některé postavy zbožňuju (Tyriona, Aryu nebo Daenerys) a jiné přímo nesnáším (hlavně Sansu). Líbí se mi, že se s tím autor nemaže a zabije spoustu občas i výrazných hrdinů. S chutí se vrhám na další díly i seriál.

Tesssay
17. února

Jelikož jsem před čtením knihy viděla seriál, neměla jsem problém se v příběhu zorientovat a kniha mi spíše příjemně vyplnila "hluchá" místa ve zfilmované verzi. Naprosto chápu, proč je 4. nejlépe hodnocenou knihou zde...za mě deset hvězdiček a rovnou se vrhám na další díl ;-)

jana6585
06. února

Trošku náročnější čtení, na které musí mít člověk klid. Musíte si zde spojovat souvislosti mezi jednotlivými postavami, jelikož není psaná jako příběh,ale pohled jednotlivých hlavních postav. Kniha se mi jinak líbí.

fvalek
31. ledna

Když jsem ji dostal do ruky, byla to nejtlustší kniha v mém životě... Když jsem dočetl pátý díl, musel jsem se smát jak mi najednou přijde maličká. :) Parádní rozjezd knižní ságy. Podle někoho možná nudný, ale podle mě nikoli. Dá se říci, že je to klasické historické fantasy. Další díly už mají navíc i magii a draky a jsou mnohem víc boží, ale nějak přeci musíte začít ne? Hodně se mi líbila. Seriál se ještě v první sérii docela drží knihy, ale musím podotknout, že jelikož se mi poštěstilo číst knihu dříve než seriál, tak jsem měl maličko velkolepější představy. Kniha prostě fantastická, Martin má nepřekonatelný styl psaní a hlavně popisy. Moc dobrá :)

Anet1994
25. ledna

Super! Jsem velký fanoušek seriálu a kniha mě nezklamala :-) naopak jsem překvapená jak přesně se seriál a kniha shodují, což se stává málokdy :-)

Msourkova
18. ledna

Asi jsem na psaní komentáře příliš ovlivněna seriálem. I tak se mi ale první díl ságy líbil, pevně kopíruje první sérii seriálu, a možná proto jsem si udělení páté hvězdy rozmyslela. Myslím, že mě filmové zpracování zaujalo víc (tvůrcům se vážně podařilo natočit seriál tak, aby se divák těšil na další díly), i když to možná způsobilo jen to, že jsem jako první nečetla samotnou knihu. Jsem zvědavá na další díly, které už se se seriálem tolik shodovat nemají.

Hellrampage
16. ledna

Dlho, veľmi dlho som túto sériu odkladal, pretože bola (a stále je) nedokončená a ja nerád čítam nedokončené série, pretože sa mi nechce čakať veľa rokov na to, kým sa autorovi podarí dôstojne ukončiť sériu. Dlho som sa vyvaroval aj seriálu, ktorý na mňa vyskakoval z každého rohu. No už som si povedal, že je krucinál na čase, aby som takúto epickú ságu začal čítať, keďže sa v mojej knižnici povaľujú všetky časti, ktoré vyšli v českom jednozväzkovom pevnom vydaní (novému slovenskému vydaniu nedôverujem) a vždy, keď som rozmýšľal, akú fantasy knížku si prečítam, pokukovala tam na mňa táto obria sága. Nuž, prvý diel mám za sebou, poďme na pocity.

Prvý diel je takým "tichom pred búrkou". Čítate a čítate, stalo sa toho dosť, no tušíte, že toho príde v ďalších knihách ešte oveľa viac, vo väčšom merítku, že bude zomierať oveľa viac postáv a ľudí a havrany a vrany si budú pochutnávať na množstvách mŕtvol. Martin píše oveľa OVEĽA jednoduchšie než Erikson, no zatiaľ o lóru toho veľa nepovedal (ale to príde) - stavia svoj svet skôr na postavách. Kapitoly sú väčšinou desať strán dlhé, príbeh je dynamický, stále musíte čítať ďalej, pretože sa chcete dozvedieť, ako to s tou a tou postavou bude ďalej vypadať. V tejto sérií naozaj nie je nikdy isté, či postava prežije. Martin zabíja svoje postavy ako na bežiacom páse, neexistuje tu žiadny ultimátny, nesmrteľný hrdina, ktorý všetkých prežije.

Zabudnite na všetky typické klasické stredoveké fantasy typu Feist (Trhlinové války), Flewelling (Tamir Veliká), či Turtledove (a jeho séria Bouřlivé věky). Keď si porovnáte týchto autorov s Martinom, je to ako porovnávať najlacnejšie krabičkové víno z Tesca a zrelé víno priamo zo slnečných francúzskych viníc.

Spoiler: Ťažko povedať, kde sa to všetko posralo. Či u Catelyn v hostinci alebo neskôr u Eddarda v paláci, kde sa to ešte dalo zachrániť. Alebo ešte skôr v Zimohrade? No keď sa tie sračky začali nabaľovať, už sa nedali zastaviť. Nadával som ako pohan, hlavne na Cersei a Jaimieho a bolo mi ľúto všetkých zabitích (Ned...). Obľúbil som si Tyriona, Johna a Aryu, Sansa je zatiaľ tupá a dúfam, že otvorí oči. Z Malíčka a Varysa mám zmiešané pocity, uvidíme, čo prinesie pokračovanie. A Joffrey? Toho by som mučil až do jeho dôchodku, parchanta malého. Koniec spoilera.

Som spokojný. Koniec prvej časti u mňa budí očakávanie a netrpezlivosť, hneď teraz by som naskočil na druhý diel, ktorý je ešte dlhší a určite krvavejší. Knihu som čítal v spojení s pozeraním seriálu, takže som mal veľmi dobrý prehľad, ako postavy vypadajú (aj keď seriál chyboval v detailoch, Robb a ani John mi nepripadali ako -násťročný, ale chápem, prečo ich vek na obrazovke zmenili - ako aj niektoré detaily a scény). No nič, tento komentár som neplánovane pretiahol, teraz si idem pozrieť posledné tri časti z prvej série seriálu a hor sa na druhý diel tejto epickej ságy!

Suou
11. ledna

Teraz neviem či som začal skôr pozerať seriál alebo čítať knihu. :D
Super drama, postavy ma vedeli dostať, a bolo mi strašne ľúto keď niekto zomrel.
Postáv tam bolo neúrekom, ako keby autor nemal život. Musel som sa spoliehať na zoznam vzadu ... to asi znamená, že som najprv čítal knihu a až potom seriál. :D
Skvelo vyobrazil skazenosť ľudí a ako pre korunu ľudia urobia všetko.
Moje obľúbené postavy boli Arya, Daenys, John, Tyrion a Cersei :D. Prvá záporná postava, ktorá mi prirástla k srdcu.
ODPORÚČAM!
Moje hodnotenie: 5z5

Acamar
09. ledna

Seriál neznám, ale kniha se mi líbila, přes velký počet stran a postav pro mne po celý čas velmi čtivá. Obdiv autorově představivosti. Spíš než jako fantasy na mne kniha působila jako historická literatura o reálných šlechtických rodech a jejich politických bojích o vládu. Oblíbené postavy - prakticky žádná z kapitol/postav mne nenudila. Ne že bych tomu propadla natolik, že bych hned potřebovala číst další díly, ale určitě se k nim plánuji časem dostat.

Arven2001
07. ledna

Perfektní

SlamLenka
07. ledna

Nejprve jsem viděla seriál, teprve pak jsem se dala do četby. Trochu jsem se toho bála, ale jsem nadšená! Výborná výpověď, mistrovské popisy lokalit i emocí jednotlivých hrdinů, prostě máte pocit, že tam s nimi všemi jste - se Starky, s Lannistery i se všemi ostatními. Úžasné zpracování vás dokonale vcucne, takže máte pocit, že jste si dali jen jednu kapitolku, ale hle, už skoro dočítáte. Těším se na další knihu, dám se do toho co nejdříve!
Jinak čtené knížky si zásadně tahám všude s sebou v batůžku, abych mohla číst kdykoli a kdekoli. Tahle mi dala zabrat, ale když jsem si koupila ty další, tak jsem zjistila, že si budu muset koupit radši krosnu... Tohle počtení za to ale stojí, to mi věřte!

Kopretina
04. ledna

Autor je mistr slova, děje a napětí. Myslela jsem, že bude obšírně popisovat krajinu nebo myšlenkové pochody, když je kniha tak rozsáhlá, ale vše bylo tak akorát. Dost mě kniha pohltila, což nehodnotím moc pozitivně, neboť ke konci jsem byla nemocná a v noci měla kruté sny, které souvisely s dějem. Sám autor na poslední stránce knihy říká: Kniha tohoto rozsahu má hodně svých ďáblů a kterýkoli z nich vás může kousnout, nedáte-li si pozor. Takže si dávám pohov od tohoto žánru.

Sisssi
01. ledna

Sice si ráda přečtu i další díly, ale očekávala jsem mnohem víc. Myslím, že třeba Tolkienův fikční svět je daleko promyšlenější a propracovanější. Zklamalo mne příliš mnoho laciných efektů (krev a sex), postrádám hlubší prokreslení postav a dětské charaktery jsou bohužel dost nepovedené. Pro ty, kdo mají rádi tajemno, spletité rodinné vztahy, spory o vládu a nečekané zvraty, bych doporučila knihy o skutečných dějinách středověkého světa, ktetý byl mnohem zajímavější a barvitější než tento vymyšlený.

HermionaKnihom
23.12.2016

Knihu jsem si přečetla asi až po půl roce doporučování od kamarádů a kamarádek. Očekávala jsem hlavně erotiku a násilí, protože tak o tom lidi mluví, ale byla jsem příjemně překvapená. Hra o trůny mě prostě pohltila a učarovala mi ve všech směrech. Akorát ta její váha... :-)

AltaMari
16.12.2016

Hra o trůny mě uchvátila, ač fantasy není můj oblíbený žánr. Líbil se mi drsný svět, kde je možné cokoliv, ale všechno dává smysl, děj plyne jako divoká řeka a vy napjatě čekáte, co se vynoří za další zatáčkou. Děj mě úplně pohltil.... ale i trochu vyčerpal (dost se tam umírá, takže je lepší se na žádného hrdinu či hrdinku moc neupínat), nevím, zda se pustím do dalšího dílu...

Storm.b
10.12.2016

Hodnoceno ze zpětného pohledu na celou sérii se mi na prvním dílu (ostatně i na druhém a lehce ještě i na třetím) líbí skvostně vystavěný svět s náznakem stovky možných zápletek, který mě úplně pohltil. Desítky postav s pozoruhodným osudem, jejichž životní cesty se proplétají těmi nejneočekávanějšími způsoby - a vy jen žasnete. Bohužel od třetího dílu a dál je to všechno mnohdy až nesmyslně zapletené, překomplikované a přeplácané a už to autorovi tolik nežerete ;) Ale právě proto miluju první díly, pro tu nepřeplácanost a zároveň přesto i pro tu propletenost - vše je zkrátka tak akorát vyvážené.

Co se samotného prvního dílu týče, působí místy až detektivně. Spolu s Nedem Starkem a jeho ženou pátráme, kdo je vrah a to nás přivádí na stopu spiknutí... Autor si s námi pěkně zahrává, střídá úhel pohledu mezi množstvím postav a přitom nás stále zahlcuje postavami novými, z nichž některé se mohou v ději jen mihnout a svést nás na špatnou stopu. Brilantní :) Jediné negativum, na které si přes svou čtenářskou euforii ze čtení tohoto skvostu vzpomínám, je jakýsi fatalismus. Kladné postavy se tolik snaží, vynakládají ohromné úsilí, aby změnily události k lepšímu, ale stejně se jim nakonec něco postaví do cesty a všechno vyjde vniveč. A zlo bují dál. Dalo by se to nazvat DIABOLUS EX MACHINA.

Janeee
09.12.2016

No nevím, co si mám o knize myslet... Tento žánr mě nikdy moc nelákal, ale rozhodla jsem se zkusit přečíst si tuto jedinečnou knihu, o které se všude píše.. Chvílemi jsem měla pocit, že je to fakt dobré a chvílemi jsem se ztrácela ve velkém množství postav. No věřím, že má kniha obrovské množství spokojených čtenářů, kteří tento styl vyhledávají... Já se vrátím k mým oblíbeným thrillerům atd... :-) :-)

pomiko
05.12.2016

docela těžké čtení, ale rozhodně doporučuji :)

whiolet
29.11.2016

Než se zorientujete trvá to, není to lehké,ale pak....pak to stojí za to, výborné fantasy

Čerstvýnátěr
28.11.2016odpad!

Nelíbílo

haki34
27.11.2016

Zpocatku jsem se bala do serie dat - matli me sice skvele recenze, ale taky anotace zdanlive chaotickeho spletence desitek jmen... Sice milovnik fantasy, ale rikala jsem si ze v tomto se neda vyznat ...,
A ted mam diky nemocenske opet dost casu na cteni, laskava kolegyne serii zapujcila a uz jsem namotana !!! Sezrala jsem to Martinovi i s navijakem...
Asi 5 dni cisteho casu ( bo jsem v te dobe precetla jeste prvniho Hartla a Vysmatou kozu ..) a vrham se napjate na druhy dil !!! Nemuzu se dockat dalsiho vyvoje, protoze zfilmovane podobe jsem se doposud take vyhybala ;)
Ja ty jeho hrdiny primo miluju !!! Souhlasim se Simi28 - nejvic asi Arya Stark, Jon Snih, ( cela Starkovic familie je fajn, jen Sansa typicka pubertacka na proliskani, a Ned - ve hre o truny bohuzel duveroval a byl moc kladny a pravdomluvny ....)
zajimavy je Tyrion Lannister ( zato zbytek jeho familie je teda pekne nechutny , Borgiove hadra) a taky se radim mezi fanousky Daenerys !!!!
Cekam co se vyvrbi ze Sandora Clegana alias Ohare... A co si myslet o Varysovi ??? Jak asi dopadne ??? A jak to dopadne se zlovlky ?? Co Nymeria ?? Zasahne jeste do deje ???
A pozor, zima se blizi....

markyticka
20.11.2016

Chvilku mi trvalo zorientovat se v mnoha jménech, ale kniha mne bavila od začátku do konce.

Miliarda
17.11.2016

Úvod do epického světa stvořeného geniální myslí George Martina poskytuje seznámení s hlavními postavami, které si čtenář okamžitě zamiluje nebo začne nenávidět. První díl skvostné série se povedl na výbornou a nešlo od něj odtrhnout oči, jasných 5 hvězd,

martinkaLLL
02.11.2016

Trvalo mi než jsem se začetla a zorientovala. Pak už to šlo jak po másla. Napínavé, zajímavé a tak akorát dlouhé.

miloslava1386
02.11.2016

Moc se mi líbila a začala jsem číst Střet králů.

lulu28501
14.10.2016

Kniha se mi líbila.
Jen mi bylo líto nějakých postav který zemřeli a byli v mé oblibě s dalšími které naštěstí nezemřeli.
Nenávidím Lannistery,Carsei,Joffreyho a další kteří byli v jejich blízkosti.
Hrozně mě zajmá co se stalo Ariou nějak sem to nepochopila u ní.
Deanarys mi bylo líto co vše si musela vytrpět.
Nejspíš si přečtu další díl.