Pár nápadů na vylepšení webu


Marthas
Marthas 06.05.2017 v 20:52

To tenax: To já nechápu taky a už od tý doby, co se zbytečně šťouralo ve zprávách.
Jo, já se orientuju už takhle špatně, tak jen mi to stěžte.-)))

elfos
elfos 06.05.2017 v 22:26

Pro Eicherika 15:36:36: Ano, tak to jsme mysleli každý něco jiného (elfos přímo stránku vydání knihy, kdy se občas stane, že obálka překrývá text anotace).. a máš pravdu, mně se to u těch komentářů nepřekrývá.
Asi to fakt bude tím prohlížečem. IE vůbec nepoužívám, není moc bezpečný.

reader.007
reader.007 07.05.2017 v 04:44

koka: kapitoly jsem zmínila hlavně kvůli téhle knize:
http://www.databazeknih.cz/knihy/tajemstvi-oranzove-kocky-26223
kde je každá z kapitol dílem jiného autora.
To, že by někdo vkládal kapitoly které jsou jen očíslované mě fakt nenapadlo, i když tady se může stát ledacos, zvlášť když někdo honí body opravdu urputně :-))

Koka
Koka 07.05.2017 v 08:20

aha, už chápu. Ale to je jistě jen ojedinělý případ.
Je to opravdu informace literaturu dehonestující se na knižním webu dočíst, že "Antonius a Kleopatra je POVÍDKA z knihy Tragédie II." - viz:
http://www.databazeknih.cz/povidky/antonius-a-kleopatra-13969

reader.007
reader.007 07.05.2017 v 14:14

koka: na druhou stranu jediná možnost jak uvést, kde všude hra vyšla

siena
siena 07.05.2017 v 14:20

reader.007, bohužel...


reader.007
reader.007 07.05.2017 v 14:22

siena: já to neberu nijak tragicky a v praxi sekci "povídky" používám tak, jak jsem uvedla výše. Pořádek je pro mne důležitější než nějaké slovíčkaření v titulku

Koka
Koka 07.05.2017 v 14:29

reader.007 - vždyť ano, já to také tak používám a vím, že třeba Tři sestry nejsou povídka. Ale pořád (asi hloupě, já vím) myslím na ty děti a studenty, kteří chodí na DK a třeba i opravdu ze zájmem (nebo z potřeby) hladejí informace o literatuře - co jim dá takové "informace", že všechna dílčí díla v jedné knize jsou povídky, že rozdělení literatury dle geografické a jazykové provenience (česká / slovenská / zahraniční) - to jsou prý žánry. Atd.
Je opravdu asi divné, že se tím trápím já, ale divím se hlavně tomu, že už dávno neprotestuvjí učitelé češtiny a literatury. Myslím, že alespoň pět, možná sedm osob z těch tisíců českých a slovenských učitelů DK navštěvuje :=) Od nich bych čekala, že se ozvou.

siena
siena 07.05.2017 v 14:35

No, tragédie to opravdu není, ale Koka má pravdu.
Takže, nyní je tu v profilu autora např., když už jsem s tou divadelní hrou začala, drama Divoká kachna (http://www.databazeknih.cz/knihy/divoka-kachna-44145) jako drama a povídka http://www.databazeknih.cz/povidky/divoka-kachna-2686...to úplně jako pořádek nevypadá:) A jak to píšu, napadlo mě, že v případě L. Pirandella by to bylo o to půvabnější, že některé své hry psal na základě povídek, které mají stejný název...Ale uvědomuji si, že to mnoho lidí nezajímá, že si zase jen někteří chvilku poklábosíme...a DK půjde dál:)

Text příspěvku byl upraven 07.05.17 v 14:39

tenax
tenax 07.05.2017 v 14:50

Ale dámy, vždyť tady už dlouho nejde primárně o shromažďování seriózních informací o knihách a autorech, ale o prostor k hádankám, diskotékám a nezávaznému žvanění, doprovázenému co největším počtem kliknutí.
A těch pár nás, co to ještě vnímáme jinak, jsme jen potížisté a remcalové, kteří nechápou, že všechny změny jsou jen pro naše dobro...:-(
Vím, je to možná nespravedlivá nadsázka, ale na mě to tak občas púsobí.

Naias
Naias 07.05.2017 v 15:52

Čo sa týka tých „poviedok“, teda kníh, ktoré vyšli v jednom zväzku, možno by to mohlo byť tak, ako to majú na pitavale https://www.pitaval.cz/kniha/9621 Knihy môžu byť zvlášť, aj dohromady. A aj keď vyšli v jednom zväzku, je možné ohodnotiť každú zvlášť.
Na DK to nejde http://www.databazeknih.cz/knihy/cierne-rozlucky-62164
ale na pitavale hej https://www.pitaval.cz//kniha/3074-cierne-rozlucky

siena
siena 07.05.2017 v 16:16

tenaxi, tvrdá slova, nadsázka, ale víceméně si občas myslím totéž...

Text příspěvku byl upraven 07.05.17 v 18:31

Eicherik
Eicherik 07.05.2017 v 16:16

Informace pro ty, kdo mají problémy s překrýváním textu obrázky, třeba z důvodu, že používají prohlížeč INTERNET EXPLORER a nejsou zdatní "ajťáci" jako já.
V počítači můžete mít nainstalováno prohlížečů kolik chcete a tudíž pro stránky DK můžete použít jiný, který máte v PC nainstalovaný. :-)

Eicherik
Eicherik 07.05.2017 v 16:20

Teď jsem na Google Chrome a funguje to. :-)

LordSnape
LordSnape 07.05.2017 v 16:54

To je pravda. Pitaval a Legie od Knedleho to má řešené fakt dobře. :-)

LordSnape
LordSnape 08.05.2017 v 15:53

Nebylo by možné přidat do žánrů, když jdou nastavit tři rozdílné, i "romantický" nebo "romantika" či něco podobného. Protože si troufám jako muž sdělit, že ne vše, co je trochu i více romantické, je automaticky čtení jen "pro ženy" či "pro dívky", což je kolikrát zavádějící...

Osobně mě k tomuto sporu přivedla parody kniha Pýcha, předsudek a zombie. Je to horor, ale zároveň i romantika a není to díky přídavku primárně jen pro ženy.

Text příspěvku byl upraven 08.05.17 v 16:14

kapr
kapr 08.05.2017 v 16:13

Při pročítání komentářů jednotlivých uživatelů zpravidla pročítám postupně za sebou komentáře jednoho konkrétního uživatele. Při tom se zobrazuje obálka, název knihy a komentář. Autor knihy je utajen do okamžiku kdy název knihy rozkliknete. Přiznávám se, že ne každý název doopravdy rozkliknu, zvláště, když dotyčný uživatel má uloženy stovky komentářů. Protože se mi v tom špatně orientuje, hodně jsem o tom přemýšlel. Předpokládám, že se tam to jméno autora časem objeví. Přesto u vlastních komentářů přistupuji k tomu, že po jeho dopsání vložím nad jeho první řádku křestní jméno a příjmení autora, které od vlastního komentáře následně ještě jednou prázdnou řádkou oddělím.

tenax
tenax 08.05.2017 v 16:47

kapr - To není špatný nápad, asi ho začnu taky uplatňovat, a ještě bych občas doplnil o které vydání se jedná. Někdy totiž knihy, které mají více vydání a liší se vazbou, obálkou, překladem, ilustracemi apod. mohou mít naprosto odlišné hodnocení, právě v závislosti na konkrétním vydání.
Už jsem tady kdysi psal, že je škoda, že se komentář nezobrazuje u příslušného vydání. Tenkrát to bylo v souvislosti se Setonovou knihou Moji známí z divočiny, kde se vydání v SNDK (ed. Karavana - sešit., brožov.) liší zařazením některých povídek, přesto jsou považovány za dvě vydání téhož. A takových případů bude určitě mnohem víc (zejména překlady a ilustrátoři).
Chápu, že z uživatelského hlediska by rozdělení k jednotlivým vydáním bylo značně nepraktické, ale minimálně zmínka v komentáři, které vydání se hodnotí, je velmi užitečné.
Díky za inspiraci.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.05.2017 v 17:33

Kapr- možná proto ( v reakci na hanka_bohmova v příspěvku nade mnou) je dobře, že "přečtené" a "komentáře" nejsou sloučené. U každé kategorie se zobrazuje něco jiného. Když víš, podle čeho hodláš hledat, vybereš příslušnou kategorii. Já si to přebrala tak, že to je proto, aby nedošlo k zbytečnému zavalení informacemi na jednom místě. Takže když si projdeš, u jaké kategorie jsou jaké informace, hledání bude snazší. Holt si to musíš prostudovat. Já taky dřív nevěděla, že lze měnit obálky a moje přečtená vydání ze začátků na DK neodpovídají tomu, co jsem měla v ruce. S tím ale zvládnu žít, přestože teď už vím a hlídám si to proto.
Zbytečné přijde psát do komentáře specifikaka knihy, ale když to někomu dělá dobře kvůli přehlednosti na svém profilu, ať si dělá co chce. Ale to by to potom museli dělat všichni. A já bych z rolování byla otrávená už po třech komentářích...

LordSnape
LordSnape 08.05.2017 v 17:39

Dřív ty komentáře v přečtených nebyly a taky jsme to přežili. Osobně jsem pořád zastáncem toho, že by v přečtených měl být prostě jen výpis bez těch komentů. To, co navrhuje kolega kapr je jen další guláš, do už tak docela hutné polívky... Nechme to raději takhle, páč už teď musíme rollovat jako blázni...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.05.2017 v 17:49

No a když nevím, tak se zeptám! Vždy je možnost napsat uživateli kvůli knize, než vymýšlet stále nové věci, které by to nejspíš akorát zkomplikovali.

Naias
Naias 08.05.2017 v 17:59

LordSnape, pochybujem, že kapr myslí komentáre v přečtených, komentáre sú predsa aj v komentáře – knihy. A tam by sa meno autora aj vyhľadávanie fakt hodilo. Mne to chýba už veľmi dlho.

Hanka, a čo keď má niekto niekoľko stoviek komentárov ku knihám a v prečítaných ani jednu knihu? Čo mi je potom platný ten uvedený autor v přečtených?

Naias
Naias 08.05.2017 v 18:05

Tak napríklad tu: http://www.databazeknih.cz/komentare-knihy/hto-428
Ak chcem zistiť autora mne neznámych kníh, musím všetky rozkliknúť. A ak som zvedavá na komentáre ku knihám od nejakého konkrétneho autora, musím prejsť všetkých 473 komentárov, na čo – priznám sa bez mučenia – nemám trpezlivosť.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.05.2017 v 18:13

Naias: kapr napsal: pročítám postupně za sebou komentáře jednoho konkrétního uživatele
Já z toho pochopila, že je na profilu, ne u knihy.
Kdyby v rámci vložení komentáře byl formulář na vyplnění (povinně? Aby to mělo efekt, ale to by ubylo třeba komentářů a jenom by se hodnotilo...hádám), který by se ukázal u komentáře po kliknutí (jako se třeba řeší zneviditelne spoilery v článcích) a nebylo by to vidět bez toho, tak ok. Ale je mi jasné, že tohle vkládání informací je z přítomného hlediska podstatné jenom u některých knih (ty starší, co já nečtu, ale chápeme, o čem je řeč). Třeba u současné bestsellerove literatury (víte, co tím myslím) mi to přijde zbytečné (tohle bych řešila až o dvacet let později) a nechci být negativní a že to DK nepřeju (přeju!), kdo ví, co v té době s touhle stránkou bude. Prostě u některých knih je to blbost. U jiných třeba ne, ale řešit to tím, že se to napíše do komentáře je divný.

Naias
Naias 08.05.2017 v 18:21

Isteže je v profile a nie u knihy, to by netvrdil, že nevidí autora. Úprimne povediac, nerozumiem ti. Kto chce nejaký formulár? Ja by som chcela (a predpokladám, že aj kapr), aby sa v komentároch v profile užívateľa zobrazoval autor, tak, ako sa zobrazuje v prečítaných v profile užívateľa. Mimochodom, u bestselerovej literatúry je to nie je zbytočné, lebo sú tu ľudia (ja), ktorí sa o najnovšie bestselery nestarajú a neorientujú sa v nich.



Vložit příspěvek