Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Marthas
Marthas 08.05.2017 v 19:53

To kniga47: Můžeš to náhlásit buď ve vlákně Prosím o opravu se skopírovanými linky a pár slovy a nebo u knihy dáš "upravit/ doplnit údaje", vyjede ti taková lištička, když na to položíš myš a tam klikněš na nahlásit chybu, kde můžeš nahlásit duplicitu/sem nepatřící knihu/ a jiné ( to hojně využívám já, a lze přes to nahlásit skoro cokoliv.-))

Text příspěvku byl upraven 08.05.17 v 19:56

Eicherik
Eicherik 08.05.2017 v 19:55

denib: rozumím, "štítek" by se přidal do "pokročilého vyhledávání".

Kniga47
Kniga47 08.05.2017 v 19:56

to Marthas diky, jsem ti v tom nova, to zkusim, u Vernea jsme pripsala aspon spravneho autora :)

siena
siena 08.05.2017 v 20:02

Ještě k vyhledávaní štítků přes vyhledávač. Dokáže najít jen, když se zadá přesně...stačí, že je štítek v množném čísle...

Marthas
Marthas 08.05.2017 v 20:13

To Kniga47: Tady ti házím hyperlink na Prosím o opravu http://www.databazeknih.cz/diskuze/chyby-na-webu-6/prosim-o-opravu-146/str-33#new, klikni na něj. Budeš ve vlákně, kde se to hlásí, pak už stačí mít zkopčený odkazy na knihy a ty přes ctrl+c a ctrl+v vložíš do komentu. Připojíš pár slov zveřejníš a čekáš.
Nejlepší bude, když si ten link rovnou dole dáš do sledovaných a nebo vlastně ani nemusíš, pokud do něj něco napíšeš automaticky se ti jako sledovaný označí sám.))

denib
denib 08.05.2017 v 20:14

Eicherik: To byl jen příklad. Takových kombinací je víc. Třeba bych si chtěla vyhledat poesii od českých autorů a takových příkladů by dalo najít hodně. V DB obecně je vyhledávání jednoduché, takže by podle mě nemělo být těžké umožnit kombinace různých parametrů.


LordSnape
LordSnape 09.05.2017 v 20:56

Je fajn, že jsou teď ty série v záložce u profilu autora, ale proč jsou pořád ještě k vidění i vpravo nahoře pod tlačítkem "upravit / doplnit údaje"? Není to trochu zbytečný?

Marthas
Marthas 09.05.2017 v 21:01

To LordSnape: Mě se to zase fajn nezdá. Nevím, jak ty, ale já jsem zvyklá na to původní umístění a zase si zvykat, že to mám hledat někde jinde se mi vůbec nechce... Ale předpokládám, že Dan nechává nějaký čas na to, abychom se adaptovali na jeho "šachy".
Aha, tak vlastně ne duplicita ale triplicita ohledně těch sérií, tak to už mi fakt hlava nebere.

Text příspěvku byl upraven 09.05.17 v 21:04

Koka
Koka 09.05.2017 v 21:25

Je tady již 129 stránek plných "nápadů na vylepšení webu". A mě se v posledním roce zdá, že tento web je čím dál horší a že každé jedno vylepšení je zaplaceno třemi zhoršeními.
Jen já to tak vidím?

Marthas
Marthas 09.05.2017 v 21:39

To Koka: A nebo jsme jen přehnaně kritičtí, a stále více si troufáme otvírat pusu.-)) Tedy kritizovat.
Chceš si udělat přehled obou táborů, ti pro Danielsona a ti ...
A nebo co tou otázkou přesně sleduješ? Já jen jestli se mám zase připravit na zítřejší salvu příspěvků.-))

PS: Těch 129 stran se dá vzít i pozitivně, znamená to čistě teoreticky, že by se ze dne na den nemělo stát, že tahle diskuze zmizí z povrchu DK jako nevyužívaná.

Text příspěvku byl upraven 09.05.17 v 21:45

eraserhead
eraserhead 09.05.2017 v 21:40

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eldar80
Eldar80 09.05.2017 v 21:41

Koka - vnímám to stejně. Z mého pohledu se použitelnost zhoršuje. Třeba dnes zmizely zatržítka u knih pro sledování diskuse a komentářů a byly "uklizeny" každé do své záložky. Takže když nyní najedu na profil knihy, musím klikat navíc na diskusi, zda i tam mám zatržítko zapnuté.
U knih mne zajímá počet stran, takže prakticky pořád klikám na "více informací". :(

Koka
Koka 09.05.2017 v 21:49

Marthas, ten můj příspěvek - to není ani anketa, ani provokace. To byl jen takový povzdech. Kolem sedmé jsem zapnula PC, našla si zde 102 upozornění, z toho jenom jedno jediné bylo ke knize, jejichž komentování sleduji, a rovných sto se točilo kolem vylepšení, upřesnění, duplicit. Tolik chytrých hlav, tolik úsilí a nasazení - dobrovolného i profesionálního! A přesto: když mám u sledované knihy jenom jeden nový příspěvek, tak ta jednička je tak vyšisovaná, vybledlá, nečitelná, jako knížka dvacet let zapomenutá ve výloze zrušeného obchodu. Já vážně, opravdu a upřimně - nechápu ty kejkle s písmem, rozvržením rubrik atd. atd., tedy úpravy formální, namísto obsahových.

Marthas
Marthas 09.05.2017 v 21:50

To Koka: Tak to asi nejsi sama.-/

R.E.M.
R.E.M. 10.05.2017 v 16:29

Bylo by skvělé, kdyby se vyřešil problém smazání části dat při vkládání knih. To znamená, když si později všimnu, že ještě mohu doplnit třeba autora obálky, tak po vložení zjistím, že zmizelo mnou vložené ISBN, počet stránek apod. Pokud bych mezi tím ukládala, tak je problém v tom, že se znovu do knihy nedostanu, protože systém čeká na schválení úprav.
Upozorňuji na to už poněkolikáté a pořád je to stejné. :(

denib
denib 10.05.2017 v 16:35

R.E.M. Zrovna dneska jsem se nad tím taky vztekala :-(

siena
siena 13.05.2017 v 08:55

Ještě k diskuzi nad štítky...Teď jsem si všimla nového vylepšení, o kterém se v Novinky na webu nepíše. Štítky, jejich přidání, jsou schované v "základní údaje knihy". Kdybyste někdo náhodou chtěl nějaký přidat a marně hledal...

Text příspěvku byl upraven 13.05.17 v 09:02

Dan
Dan 13.05.2017 v 09:11

to R.E.M.: Včera byly přepracovány štítky, které jdou nyní již přidat rovnou v úpravě knihy a není na ně potřeba chodit na samostatnou stránku, která by právě přepsala tyto úpravy.

R.E.M.
R.E.M. 13.05.2017 v 10:23

Dan: Ty údaje ISBN, anotace, počet stránek, rok vydání apod. se smazaly, když jsem vjela do "menu" přidat autora obálky, přidat ilustrátora. U přidání štítků se mi problém neobjevoval.

Koka
Koka 13.05.2017 v 10:35

R.E.M. - myslím, že Dan reagoval na příspěvek "siena" a jenom si spletl její přezdívku s autorkou následujícího příspěvku.
K tomu problému již vložených údajů, které se ztratí, jen co "šáhneme" do některých jiných vyplňovaných rubrik, se už tady hodně psalo, alo zbytečně. Změnit by se to snad dalo tím, že ty "konstantní" rubriky, vyplňované volbou již vloženého údaje, z čísleníku, by se i graficky nabízely jako první, a tak by se nestalo, že mi zmizí celá dlouhá anotace jen proto, že na konci formuláře doplňuji překladatele.

Dan
Dan 13.05.2017 v 10:46

to R.E.M.: To se mýlíte :-) , protože u štítků to bylo naprosto stejné jako u ilustrátorů i autorů obálky. Proto jsem to včera přepracoval, že štítky se vkládají nově rovnou v onom formuláři, nepřeskakuje to na jinou stránku a ostatní úpravy tak již nemohou zmizet. Ještě musím promyslet ty zbývající, tam to bude náročnější...

R.E.M.
R.E.M. 13.05.2017 v 10:55

Dan: Určitě je fajn, že se to změnilo. Ale mě osobně mizení dat při přidávání štítků netrápilo :-). To jsem pohodlně systém obešla, aniž bych při opomenutí štítku promrhala svou práci. Ale když doplňuji ilustrátora nebo autora obálky ve chvíli, kdy už jsem pracně vyplnila anotaci, rok vydání atd. tak se dostanu do neřešitelné situace. Buď ztratím část dat anebo musím počkat na schválení moderátorem (a nezapomenout, co a kde jsem chtěla doplnit) anebo nad autorem obálky, ilustrátorem mávnout rukou. V tomto případě systém oblafnout neumím. :)

siena
siena 13.05.2017 v 12:13

Dane, je hezké, že štítky mizet nebudou s vyplněním dalších informací ke knize, ale řekla bych, že většina štítků se přidává ke knihám již vloženým. Takže je to opět klikání navíc, i když díky alespoň za zveřejnění této změny v "novinky na webu". Souhlasím s R.E.M., že zrovna ony tím hlavním problémem při vkládání nebyly. Nevím, ale zdá se mi, že slovo štítek se tu stalo skoro slovem nežádoucím, neb přímý odkaz tu na něj teď již není. Na druhou stranu, alespoň ta černá skvrna zmizela z očí, bude pracnější pracovat na jejím zvětšování, jestli si mohu dovolit menší zarýpání:)

Text příspěvku byl upraven 13.05.17 v 12:17

siena
siena 13.05.2017 v 12:33

A ještě, po dočtení celého příspěvku Koka. Vydělení těchto rubrik by stačilo...

Dan
Dan 13.05.2017 v 12:40

Překladatele, ilustrátory a autory obálek pravděpodobně nepůjde snadno začlenit do editovacího formuláře, takže se nabízí možnost je přesunout do pravého sloupce, podobně jako je editace sérií, edicí atd. Tím se docílí i toho, že si editor nevymaže své úpravy anotace apod.



Vložit příspěvek