Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


LordSnape
LordSnape 08.05.2017 v 18:29

@Naias Jestli to chápu dobře, tak bychom potom mohli rovnou obě sekce sloučit. I když chápu, že existují lidé, co nedávají knihy do přečtených a jen komentují. Takhle se pak ale obě položky jen stírají. Já stále jsem pro, aby to bylo buď teda se jmény autorů i u komentů, ale v přečtených nechat jen ten seznam bez komentářů, které mě v sekci přečtených nezajímají.

Text příspěvku byl upraven 08.05.17 v 18:29

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.05.2017 v 18:31

Naias: myslela jsem to tak, že každý o podobné informace nestojí u každé knihy, jenom u nějakých. Když to budu chtít, kliknu, zobrazí se mi info o konkrétním vydání, které měl člověk, který vkládal komentář v ruce. Takhle to pomůže všem. Těm, co o to informaci stojí, i těm co o ní nestojí a nebaví ke zbytečně rolovat kvůli něčemu, co nepotřebují. To by se mohlo vyplňovat při vkládání komentáře a myšleno to bylo tak, že by onu informaci viděl po kliknutí na nějakou značku u komentáře jenom ten, kdo o to stojí...ale to je na těch, co se o to tady starají technicky, jestli něco takového bude. Mě současny stav nevadí, jenom dodávám.
Zmínila jsem bestsellery (současné) z toho důvodu, že ty mají vydani stejně jenom dvě: tištěné a elektronické. A jestli budou mit jiná, je to otázka času (pokud nepočítám třeba dotisk nebo filmové vydání). To nebyl útok na kategorii knih...

LordSnape
LordSnape 08.05.2017 v 18:33

+ chci žánr Romantický a posouvací šipky u oblíbených autorů a doporučených knih.

Marthas
Marthas 08.05.2017 v 18:38

To LordSnape: Já bych toho chtěla, ale momentálně má Dan štěstí a já smolíka, protože si vůbec nepamatuju, jaký věci jsem sem už nadhazovala.-/

kapr
kapr 08.05.2017 v 18:38

Kniha se identifikuje svým názvem, ale i uváděným jménem autora, ať už udává své skutečné jméno, nebo používá pseudonym. Každou knihu napsal nejméně jeden autor. Naopak celá řada autorů napsala více než jednu knihu. Někteří z nich jich dokonce napsali přímo spoustu. Proto nám obvykle spíše něco řekne uváděné jméno, nežli název knihy. Z tohoto důvodu jakákoliv informace provázená pouze názvem knihy beze jména autora je značně ochuzená.
U autorů, kteří mají všední, běžné příjmení, nás často zaujme, když mají atypické, dobře zapamatovatelné křestní jméno. Zvláště v těchto případech je potom přínosem zobrazení celého jména a příjmení, na rozdíl od pouhé iniciály.
Seznam přečtených knih je ve své podstatě pouze jediný. Bylo by výhodou, kdyby bylo možné si vybrat jak jej chceme zobrazit. Zda všechny přečtené, nebo pouze ty, které uživatel ohodnotil, nebo dokonce jen ty, ke kterým napsal nějaký komentář. Jedná se v podstatě o tři druhy zobrazení téhož seznamu, téže databáze.
Přitom základní údaje, název knihy a celé jméno autora by měly být zobrazeny stejně ať už si vybereme kteroukoliv z těchto tří voleb.
Ještě bych uvítal, kdyby na DK v případě pseudonymu, bylo za ním vždy uvedeno i jeho skutečné jméno. (Pochopitelně v případech, kdy je známo.)
Doplňuji, na některých stránkách je možné určité dodatkové informace zobrazit až po najetí myší na příslušné pole. To k tomu rolování, kterého je tady opravdu hodně.

Text příspěvku byl upraven 08.05.17 v 18:47

siena
siena 08.05.2017 v 18:48

Jestli se budou rozšiřovat zdejší Kategorie, navrhovala bych další - Esej...mám pocit, že dříve v žánrech byl.
Je tu jako štítek, takže jsem zatím pořešila. Existuje tu i štítek "romance", LordeS:)

Text příspěvku byl upraven 08.05.17 v 18:55


Marthas
Marthas 08.05.2017 v 18:49

To kapr: Já většinou nepoznám název knihy a někdy ani mě známého autora dle jména, ale vždy a spolehlivě to poznám podle obálky, takže taky smolík.-)

Marthas
Marthas 08.05.2017 v 18:59

A já bych prosila, aby se vrátila kategorie, historický román, když tu můžeme mít zdraví a zdravotnictví zvlášť, nechápu, proč by historický román měl být spolu s literaturou faktu a neměl mít svůj vlastní foch, koneckonců kategorií je tu spousta, ale vždy se najde něco, co se nedá přiřadit skoro do ničeho.
Historický román už tu taky byl.-) Viď, sieno.-)

siena
siena 08.05.2017 v 19:06

Marthas, byl:) Alespoň je tu štítek, "historické romány". V tomto případě je mi spíše "líto" těch, kteří hledají literaturu naučnou a musejí se proklikat nejen historickými romány, ale i romancemi. Ty jsem chtěla také nějak vydělit, ale "historická romance" jako štítek mi neprošla, zůstala jen "romance".

Marthas
Marthas 08.05.2017 v 19:15

to siena: No vidíš, je tu spousta prostoru pro Danovo realizaci změn a "užitečných" a ne "zbytečných" hrátek s grafikou.-)
Může programovat jako divej, i kdyby vyřizoval jen Lordovy požadavky přednostně a pak se do toho pustil po pořadě, anebo nějakou anketku, pro jakou změnu hlasujem nejvíce, něco jako Kniha roku ale jmenovalo by se to Změna roku.-)))

Text příspěvku byl upraven 08.05.17 v 19:16

siena
siena 08.05.2017 v 19:18

Když nás bude víc a budeme se připomínat...to by bylo, aby nebylo:)

denib
denib 08.05.2017 v 19:21

K tomu poslednímu se musím přidat. Zařazení některých "historických" románů do kategorie Historie mi připadá vyloženě jako zvěrstvo ...

Marthas
Marthas 08.05.2017 v 19:23

No, to je právě ten problém, že já si svý návrhy nearchivovala mimo dk, takže nemám přehled, oč jsem už žádala, chtělo by to udělat si v tom pořádek a výpisky z mých skoro 1 700 komentářů, sice většina z nich je do herních vláken, ale i tak to dohledat by mohla bejt facha, já bych byla zaměstnaná a furt neryla a všichni by z toho měli užitek.-))

siena
siena 08.05.2017 v 19:25

denib, ale co vkladatelům zbývá...však ony i ty některé naučné bývají zvěrstem, bohužel.

denib
denib 08.05.2017 v 19:28

siena: Já vím :-( Proto se také přimlouvám za kategorii historický román.

LordSnape
LordSnape 08.05.2017 v 19:30

@siena Ano, ale štítek není stěžejní jako žánr. Když to na sebe navazovalo, tak to bylo ok, ale teď, když je možnost žánry různě mixovat v třech kombinacích, tak bych to uvítal. Na štítky každý uživatel nekouká a nepraští tě hned do očí, když uvidíš profil knihy. Nevím, proč by každá romance měla být nutně označena jako "pro ženy". A ty eseje jsou vlastně taky žádoucí. To je pravda. :-)

Historické romány tu také přeci byly, tak proč teď zas nejsou? Máme být převážně web informativní a ne matoucí.

Text příspěvku byl upraven 08.05.17 v 19:32

R.E.M.
R.E.M. 08.05.2017 v 19:31

Citelně mi chybí v kategoriích Přírodní vědy.
O rozdělení Historie a Historické ho románu už jsem taky psala. Vůbec ty kategorie (tu pod žánry) bych zpřehlednila.

Vyhovuje mi, když u Přečtených knih vidím, ke které knize jsem vložila komentář a ke které ne. Tato změna mě tehdy potěšila.

Text příspěvku byl upraven 08.05.17 v 19:35

Marthas
Marthas 08.05.2017 v 19:37

To LordSnape: Hezkej souhrn, a teď se ještě pomodleme, u "Velký klávesnice", aby Dan "prozřel" a nejen to akceptoval ale i realizoval.

LordSnape
LordSnape 08.05.2017 v 19:37

No a další. Myslím si, že pro Dana to není problém přidat dodatečně. Ostatně jsme takto přidávali i jedno občanství, páč autora nešlo zařadit. Pocházel z Bhútánu.

siena
siena 08.05.2017 v 19:39

denib, s tím souvisí další možné vylepšení, kdyby se dalo vyhledávat dle více kritérií. Také už takový evergreen tohoto vlákna:) Možná by byly tím vzány na milost i zdejší štítky:)

denib
denib 08.05.2017 v 19:42

Ano, to vyhledání podle různých kombinací mi taky chybí. Ale musím se pochlubit, že od té doby, co jsem zaznamenala diskuze kolem štítků, tak už je hojně doplňuji :-) Já si jich totiž původně opravdu skoro ani nevšimla ...

Kniga47
Kniga47 08.05.2017 v 19:45

Nebylo by mozne pri uprave uz existujicich knih napsat upozorneni pro toho kdo upravy schvaluje? Treba dnes jsme narazila na dve knihy, jenda o Jacku Keruacovi a druha o Verneovi, u obou nejak ten kdo knihu zadaval, ze jsou autory te knihy. Coz je blbost, kniha pojednava o nich, neni od nich. Ale neni na to jak upozornit, ze je autor spatne!

Eicherik
Eicherik 08.05.2017 v 19:46

siena, denib: ale štítky to vyhledávat umí. Ve výsledku hledání jsou pod OSTATNÍ.

siena
siena 08.05.2017 v 19:47

denib, "bodejť" byste si všimla, když byly odsunuty pod Seznamy. Bývaly tu na titulní stránce...A nenechte se odradit od přidávání. Věřím, že i jejich dnešní velcí skeptici a kritici jednou ocení:)

Text příspěvku byl upraven 08.05.17 v 19:52

denib
denib 08.05.2017 v 19:52

Eicherik - Mluvíme o tom, že bychom rádi vyhledávali podle více parametrů najednou. Např. žánr Historie a štítek Afrika.



Vložit příspěvek