Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Eicherik
Eicherik 06.05.2017 v 15:53

To je. :-)

denib
denib 06.05.2017 v 15:56

Není to formátem obálky, ani uživatelem. Když se podívám na komentáře v Google Chrome, jsou OK. Když v Internet Exploreru, překrývají se. Nová úprava prostě není kompatibilní s každým prohlížečem, což by mělo být opraveno.

siena
siena 06.05.2017 v 16:01

denib, ano mám, já nemoderní a nechodící s dobou, IE. Jestli bude napraveno, proto mnoho nenadělám, nenaděláme. Spíš se vracíme na začátek poslední debaty, k čemu jsou dobré tyto hrátky s formátem písma, řádkováním, s kterými vlastně není spokojen skoro nikdo...

tenax
tenax 06.05.2017 v 16:02

Tak jsem právě zjistil, že to překrývání mám také a vidím ho i u ostatních:
http://www.databazeknih.cz/komentare-knihy/tenax-40651

Už mě to pomalu (vlastně rychle) začíná ...píp.. Tady se poslední dobou pořád experimentuje s tvarem avatarů, fontem, sytostí a velikostí písma, přesouváním jednotlivých položek z místa na místo (série, web autorů), ale kašle se na vylepšování toho, co bylo původním smyslem tohoto webu - shromažďování seriózních informací o knihách a autorech. Jako příklad bych uvedl nesmysly v žánrech (odkdy je literatura česká/slovenská/světová žánrem?) nebo výše zmíněné vkládání společných vydání románů/her.

A měnit prohlížeč jen kvůli DK nehodlám.

Eicherik
Eicherik 06.05.2017 v 16:08

Tady se musím tvůrců stránek zastat. Přicházejí s novými úpravami, ale když se vyskytnou problémy, tak je řeší. Takže nepochybuju, že i tento vyřeší.

denib
denib 06.05.2017 v 16:09

Já jsem tedy jen řadový uživatel, ale nemyslím, že by někdo po nás chtěl, abychom měnili prohlížeč. Ani nemyslím, že IE je zastaralý - používá ho většina lidí. Prostě jen změny nebyly dobře otestované. Předpokládám, že to opraví, když už víme, čím to je.


denib
denib 06.05.2017 v 16:10

Eicherik: souhlas, napsala jsem to dřív, než jsem si přečetla tvůj komentář :-)

tenax
tenax 06.05.2017 v 16:14

Já bych ovšem oponoval - byly ty současné změny vůbec nutné? A nebyly jiné změny naopak žádoucí a neuskutečněné?

siena
siena 06.05.2017 v 16:44

Ano, tenax, byly nutné? Aniž bych si samozřejmě osobovala právo někomu říkat, co má nebo nemá dělat, to bych si samozřejmě vůbec nedovolila, napadlo mne, kolik času se strávilo nad touto úpravou a kolik času by stálo upravit nějaký nápad, který už proběhl tímto vláknem, či jiným, a který by souvisel s funkcí, kterou bych od nějaké databáze očekávala. Chápu, že i "zrakový" vjem je důležitý, že záleží i na designu. Ovšem i ten by měl být funkční, ale podle zdejších reakcí, tomu tak není. Alespoň ne pro ty, co se k té poslední úpravě vyjádřili. A ten zmiňovaný překryv je marginálie, horší je ta celková špatná čitelnost...

Text příspěvku byl upraven 06.05.17 v 17:44

siena
siena 06.05.2017 v 16:46

LordeS, čekala jsem. Však já vím...:)

tenax
tenax 06.05.2017 v 16:48

LordSnape - IE ještě nikdy mému počítači neublížil, zato některé změny na DK už mi párkrát pěkně pocuchaly nervy :-)

LordSnape
LordSnape 06.05.2017 v 16:50

Jééé, smazalo se mi to. No nic. Mozilla je stabilní a nikdy neměla problémy se zobrazením. Používám ji strašně let. IE sice v poslední době srovnal celkem rychlost, ale to nic nemění na tom, že je strašně děravý, nestabilní a snadno napadnutelný skrze útočné stránky, spywary i hackery, což souvisí i s tím, že v některých případech zobrazuje špatně některé typy webů. Jinak je to ale každýho věc. Akorát v případě IE s tímhle musíte počítat, to je celé. Navíc když si nainstaluješ nový prohlížeč, vše ze starého si krásně můžete převézt.

Text příspěvku byl upraven 06.05.17 v 16:51

denib
denib 06.05.2017 v 16:52

LordSnape: To máš pravdu, ale nemění to nic na tom, že dobrý web by měl fungovat pro všechny prohlížeče, resp. alespoň pro ty hojně užívané.

LordSnape
LordSnape 06.05.2017 v 16:58

@denib Já tomu rozumím, ale někdy je to právě sám IE, co dělá právě tu neplechu, ať už se snažíš sebevíc. Všechny prohlížeče jsou v pohodě, ale právě tenhle potřebuje kolikrát při úpravě webu "něco navíc", co se dozvíš většinou až poté, až se to skutečně projeví, jestli mi rozumíš. Nemůžete se tomu tedy divit. Tím nechci obhajovat některé kotrmelce tady.

denib
denib 06.05.2017 v 17:01

LordSnape: Chápu a souhlasím. Asi to chce prostě jen víc testovat, než se změny nasadí :-)

kapr
kapr 06.05.2017 v 17:13

Stručně, překryvy jsem v minulosti míval, teď celkem zmizely. Zatím jsem je aktivně nevyhledával, ale podívám se po nich. V minulosti jsem měl problémy s tím, že když jsem chtěl "přidat do mých knih", tak mi ta nabídka pod tím mizela tak, že jsem nemohl zaškrtnout vůbec nic. Tato chyba se projevovala na DK nejméně ještě na jednom dalším místě. To se projevovalo ve Firefoxu i v Chromiu. Tehdy jsem to vyřešil prohlížečem Arora, kde to fungovalo v pořádku. Teď se to zlepšilo, vypadá to v Chromiu snad už stabilní, a i ve Firefoxu to někdy funguje. V hluboké minulosti, na předchozím počítači jsem používal především Operu, a předpokládám, že se k ní vrátím, respektive pravděpodobně spíše k jejímu nástupci k Vivaldimu. Jak se DK chová pod Edge netuším, pod Windows jsem už nejméně od vánoc nic nedělal. K určitému zlepšení tedy na DK po této stránce zřejmě dochází. Ještě dodávám, že DK sleduji pod operačním systémem Ubuntu - Linux.
Na druhé straně na stránky DK se pravidelně dívám pod velikostí 200%, a ještě mám vedle notebooku připravenu lupu jako poslední pomoc. Problémy mám zvláště s kontrastem, s různými šedými texty. Faktem je, že na jiných stránkách mi černý text na tmavočervené ploše a naopak, a to samé v kombinaci bílé a bleděmodré představuje prakticky neřešitelný problém.
Nemožnost něco přečíst, rozluštit, se snažím překonávat tím, že písmo zvětším. Občas to pomáhá.

siena
siena 06.05.2017 v 17:14

Tedy, jestli je to tak, že můj nainstalovaný prohlížeč by měl být brzdou ve vývoji DK, tak opět opakuji, že ten zmiňovaný překryv je pro mne marginálie...ať alespoň toto nemám na svědomí...:)

R.E.M.
R.E.M. 06.05.2017 v 19:08

Původně jaem si myslela, že to deb.... šedé písmo je tak hrozné jen na mobilech. Ale stejná téměř nečitelná hrůza to je i na PC, a to jsem si písmo zvětšila.

Jinak souhlasím s tenaxem (Dan to asi vidí jinak), že jsou tu desítky důležitější věci ke změnám než měnit písmo - typ, sytost a odstín barvy.

siena
siena 06.05.2017 v 19:10

...teď se musím chytit za nos...Koukla jsem na Novinky na webu a tam se píše, že probíhají postupné úpravy. Odvolávám, co jsem hanlivého k designu napsala (dnes v 16:44:30) a slibuji, že příště nejdříve rozkliknu, počkám a až pak budu psát...:)

Text příspěvku byl upraven 06.05.17 v 19:12

R.E.M.
R.E.M. 06.05.2017 v 19:15

... probíhají postupné úpravy... tak já budu optimisticky čekat a těšit se, že se třeba rozšíří možnost třídit knihy podle více kritérií i ve vlastních seznamech, v seznamech budou u knih vždy i celá jména autorů, vylepší se export, vylepší se kategorie (místo žánrů)...

Tak teď jsem si přečetla Novinky na webu a zjistila, že postupně probíhají úpravy velikosti písma. - A já se tak těšila. Jdu ze žalu večeřet. :)

Text příspěvku byl upraven 06.05.17 v 19:18

siena
siena 06.05.2017 v 19:19

Zrovna jsem chtěla napsat, R.E.M.,že Váš optimismus je zase moc velký...proto ta poznámka o designu...:) Dobrou chuť...

Text příspěvku byl upraven 06.05.17 v 19:21

R.E.M.
R.E.M. 06.05.2017 v 19:56

Siena: Díky.

Opravdu, občas mám nemístný optimismus :-)).

Text příspěvku byl upraven 06.05.17 v 20:53

Marthas
Marthas 06.05.2017 v 20:25

Teprve teď po shlédnutí novinek na webu jsem konečně zjistila, že se nehejbalo pouze se zobrazením sekce Upozornění ale i s jinými věcmi, jestli vám to taky uteklo, kopíruju to sem
03. května
Detail autora - odkaz na autorův oficiální web přesunut ze záložek za rok narození, díky nově uvolněnému místu vytvořena záložka Série.

V sekci Upozornění sloučeny položky "Diskuze u knih" a "Komentáře u knih" pod jednu společnou "Knihy".

PS: Nechápu, proč byla utvořena nová záložka série, to nestačilo to původní zobrazení sérií, teď jsou tyto údaje uváděny jakoby dvojmo - na dvou místech. Už nekomentuju, že odkaz na autorův web byl přesunut za rok narození.

tenax
tenax 06.05.2017 v 20:42

Marthas - ano, taky jsem to zaregistroval. A právě proto nechápu, proč je nutné za každou cenu měnit něco, co bez problémů fungovalo, na co jsme si zvykli a co mělo logiku, a naopak nahrazovat to samoúčelnými kosmetickými úpravami a něčím, co působí problémy, nutnost nové orientace v rozložení informací a záložek na stránkách a obecné snížení čitelnosti.
A to vůbec nemluvím o odskakování řádek kvůli pomalému načítání horní reklamy.

Kniga47
Kniga47 06.05.2017 v 20:50

Co nejaky plugin pro blogy a stranky uzivatelu? :) tak jak ma konkurence? neplanuje se? :)



Vložit příspěvek