Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


peanut_reads
peanut_reads 04.05.2017 v 18:17

Velmi často se setkávám s problémem, že z knihy, která obsahuje třeba dva romány (ne povídky), přečtu pouze jeden, jelikož jsem druhý už kdysi četl. Nemůžu přece ohodnotit knihu celkově, ale ani ten daný román. Docela by se mi hodilo, kdyby i knihy, které zrovna neobsahují povídky, bylo možno hodnotit jednotlivé příběhy - jak je tomu u povídek. U knih je možnost "Přidat povídku", ale ne třeba možnost rozdělit je na více románů...

siena
siena 04.05.2017 v 19:40

peanut_reads, to nejsou jen romány, ale i divadelní hry. Není to tak dlouho, co jsme tu o té možnosti vybrat si, zda-li se vloží povídka, román či hra, mluvili. Bohužel jen mezi uživateli, nikdo kompetentní se k tomu nevyjádřil. Zatím se to řeší tak, a zase bohužel, že se román vloží jako povídka...A nebo, když existuje vydání románu jako samostatné knihy, přidala jsem hodnocení k němu, s osobní poznámkou.

Text příspěvku byl upraven 04.05.17 v 19:48

denib
denib 04.05.2017 v 21:12

peanut_reads, siena: Opět se připojuji k prosbě o možnost ohodnotit každý román/hru zvlášť, i když jsou v jednom "balení". A rovnou mám dotaz - mám tedy zatím tyto romány vkládat jako povídky? Je to správně? Nebo to pak někdo ohlásí jako chybu?

knedlik
knedlik 04.05.2017 v 21:48

Taky myslím. Každopádně máte spoooustu prostoru v komentáři vyjádřit se k jednotlivým částem/ románům/ hrám...

siena
siena 05.05.2017 v 14:27

knedlík, ano, spoooustu prostoru tu zajisté je, ale o ty komentáře mi ani tak nešlo. Při vkládání prvního svazku vydávaných divadelních her Pirandella (http://www.databazeknih.cz/knihy/hry-i-338984) jsem zjistila, že nemám, kam ty jednotlivé hry vlastně vložit. Dala jsem je do anotace s tím, že tu některé prostě nebudou v systému, protože jsou vydány prvně. Proto jsem si dovolila zmíněný návrh nadnést. A proto jsem také na komentář peanut_reads, reagovala.

denib, nikdo nic nenahlásí, nemusíte se bát. Důkazem je profil H. Ibsena
http://www.databazeknih.cz/autori/henrik-ibsen-990

Text příspěvku byl upraven 05.05.17 v 14:56

denib
denib 05.05.2017 v 14:43

siena: děkuji


siena
siena 05.05.2017 v 14:55

denib, není zač. Není to řešení dobré, ale kam vložit, které romány/hry, ve svazku sebraném, se v tom, kterém vydání nachází?!? Snad potom do anotace uvést...
Snad někdo přijde s nějakým řešením.

Text příspěvku byl upraven 05.05.17 v 14:59

reader.007
reader.007 05.05.2017 v 22:14

Možná by nebylo od věci nahradit/přejmenovat sekci "povídky" na "obsah" a mít možnost jednotlivé oddíly označit názvem literární formy, jako třeba kapitola, hra, povídka, esej atp.

Koka
Koka 05.05.2017 v 22:45

Možná bych to až na úroveň kapitol nehnala :=), ale jinak souhlasím s reader.007 i s předchozími návrhy. Rozhodně by bylo dobré s tím už něco dělat, neboť povídky by neměly být upřednostňované před dramaty, jednotlivými romány, novelami a pod. (klasický případ - viz oblíbená řada kriminálek 3x ... ) Jenomže kde se to zastaví? Pamatuji, že tady byl jednou už vysloven nápad, aby i sbírky poesie byly "rozparcelovány" na jednotlivé básně, a aby se tak čtenář mohl vyjadřovat k dílčím textům, ne k celé sbírce.
Považuji za vhodné to řešit i z toho důvodu, že - jak jsem náhdoně zjistila - mám třeba několik děl, zejména detektivek, i v sólo-vydání, a také včleněné do nějakého omnibusu. Kolikrát o té duplicitě ani nevím!

LordSnape
LordSnape 06.05.2017 v 13:18

Jé, proč je to písmo v diskuzích najednou tak velké? Vždyť pro ty, co hůře vidí je zde možnost CTRL + přeci. V mobilu či tabletu to jde také zvětšit. Nebylo nutno to zavádět plošně. Teď musím já zase zmenšovat, abych nesrolloval jak divý. A když to zmenším, celý web je hrozně mrňavý, až na text v diskuzích, Hmmm, hm.

Text příspěvku byl upraven 06.05.17 v 13:21

Marthas
Marthas 06.05.2017 v 13:26

To LordSnape: Ale všechno stejně není tak dobře vidět, jsou místa, která mají být asi skrita. Stále jsem si nevšimla, že by se v u aktuální diskuse změnil kontrast, tam je to fakt špatně vidět (jméno, datum) a u komentářů to samé (datum).-)
PS: Já sice nevím, jak si na kompu zvětšit písmo, díky za radu, jen to teď asi už nebudu potřebovat.-)

Text příspěvku byl upraven 06.05.17 v 13:26

Eicherik
Eicherik 06.05.2017 v 13:28

Máte taky někdo v KOMENTÁŘÍCH texty, které překrývají obaly knih?

Koka
Koka 06.05.2017 v 13:30

A legrační také je, že když ten příspěvek píši (a tedy bych potřebovala na to pořádně vidět, abych zveřejňovala méně překlepů), tak je to písmo prťavé, malinkaté, nahuštěné. A jen co to odkliknu, hned se to nafoukne, rozestoupí a hlavně - zbledne!
To je už opravdu jenom taková hra, kterou programátor hraje s uživateli - kolik snesou a zda se tím povede ty konzervativní starochy z DK vypudit :=)

Marthas
Marthas 06.05.2017 v 13:32

To Eicherik: Ve svých komentářích ne, ale právě jsem díky tomu zjistila, že zarovnání komentářů už není stejné, ale nenašla jsem v tom žádný systém.

Eicherik
Eicherik 06.05.2017 v 13:35

Marthas: tak to mám asi nějaký nevhodný prohlížeč. :-D

Marthas
Marthas 06.05.2017 v 13:38

To Eicherik: To by mne zajímalo jakej, já mám starouše Operu 10.63 a vidím normálně.

Eicherik
Eicherik 06.05.2017 v 13:44

Marthas: já ani nevím co mám. :-D Jsem typickej uživatel, ale nainstalovat a odinstalovat program umím. :-D

Marthas
Marthas 06.05.2017 v 13:47

To Eicherik: To já mám někdy problém s instalací i odinstalováním, ale v sekci nápověda mám takový pěkný název O aplikaci a tam to píšou.-))
Já jen, že jsem se chtěla danému prohlížeči vyhnout, nic víc.

siena
siena 06.05.2017 v 15:21

Eicherik, také mám překryv...jen jsem myslela, že jsem sama:) Nevím, ale řekla bych, že došlo ke zvětšení obálky?!?

elfos
elfos 06.05.2017 v 15:27

Pokud vám u některé knihy obálka překrývá text, tak to prosím nahlašte (kde), ať se na to můžeme podívat a případně opravit. Už jsem to párkrát viděla a bylo to tím, že obálka byla vložena v nesprávném formátu. Stačilo upravit formát obálky a vložit ji znovu (jako jpeg, např.), a bylo to v pořádku. Díky.

siena
siena 06.05.2017 v 15:30

Ještě se vrátím k debatě nad vkládáním románů/her.

reader.007, tvůj návrh s Obsahem a následným zařazením, by byl elegantním řešením problému. Jak píše Koka, žádoucí by také bylo, aby byla možnost propojit i se stávajícím samostatným vydáním. Stejně jako je to teď u povídek, kde se vždy objeví v jakých sbírkách povídek, konkrétní vyšla. Otázka je, jak Koka píšeš, kde by se to zastavilo, zda-li to je reálné. V každém případě by to chtělo už jasně říct, jak s tím. Ráda bych opravila "povídky" H. Ibsena...

siena
siena 06.05.2017 v 15:32

Já všechny komentáře v profilu mám překryté, včetně komentářů k autorům, takže to s pravděpodobností blížící se jistotě, nebude formátem obálky...

Text příspěvku byl upraven 07.05.17 v 08:32

Eicherik
Eicherik 06.05.2017 v 15:34

siena: mám to stejně.

Eicherik
Eicherik 06.05.2017 v 15:36

elfos: tady:
http://www.databazeknih.cz/komentare-knihy/eicherik-34810
ale vidím to jen já a siena. :-D

siena
siena 06.05.2017 v 15:51

Ale je zase hezké vědět, že v tom člověk není sám:)



Vložit příspěvek