Zuzana Kopecká

česká, 1963

Nahrávám...

Životopis

Zuzana Kopecká, celým jménem Zuzana Richterová - Kopecká se narodila 11.srpna 1963 v Brně.

Vystudovala Střední pedagogickou školu ve Znojmě a několik let působila jako učitelka Mateřské školy. Při výuce používala vlastních ilustrací i textů, díky kterým se stala vyhledávanou mezi kolegyněmi.

Tak vznikl nápad, vydat ,,Básničky od srdíčka", určené jak pro výuku, tak i pro potěšení v kruhu rodinném. Kniha se setkala s nebývalým ohlasem a v současné době má za sebou již 13 vydání. Další díla na sebe nenechala dlouho čekat. Jmenujme neméně úspěšné: ,,Hádanky od srdíčka, České básničky a říkadla, Dětskou Abecedu, Veselá čísla, Veselé básničky, Veselé básničky II., Abecedu od srdíčka, Dětskou kuchařku" a nejnovější ,,Špalíček pohádek."

Veškerá díla jsou psána záměrně jednoduchým, dětem srozumitelným jazykem. V současné době pracuje Zuzana Kopecká na volném pokračování své prvotiny ,,Básničky od srdíčka II." Mimo knih je rovněž autorkou časopisu ,,Dětské křížovky s omalovánkami Míša." Jedná se o měsíčník, který letos vychází sedmým rokem. Dále se na trhu můžete setkat i s výrobky jako například: dětský nástěnný metr, pexesa, omalovánky aj. Autorka se věnuje i charitativním akcím, zúčastňuje se autogramiád, rozhovorů v rádiích, hostovala v Tv, ale nejraději tvoří v kruhu rodinném, odkud čerpá lásku bližních a tu pak předává ve své tvorbě dál nejpotřebnějším a nejvěrnějším - dětem.

Zdroj životopisu: www.zuzanakopecka.com

Populární autoři:

George Gamow

1904 - 1968