Tom Stone

americká

Nahrávám...

Životopis

Tom Stone působil v mnoha oblastech jako spisovatel, autor cestopisů, historik a scenárista. Zároveň byl velmi úspěšným ředitelem divadla, osvětlovačem a režisérem.
Po absolvování na Yale v roce 1958 působil deset let jako asistent režie a asistent ředitele pro Jeroma Robbinse a Herolda Prince. Podílel se na představeních She Loves Me, Funny Girl, Fiddler on the Roof a Kabaret, stejně jako na Robbinsově Americkém divadelním experimentu.
Potom se rozhodl vzdát celé své kariéry a odjel na léto do Řecka, kde chtěl psát. Následujících dvaadvacet let strávil převážně na ostrově Pátmos a na Krétě a poblíž kontinentálního hlavního města severního Řecka, Soluně, kde učil angličtinu na americké přípravce Anatolia College.
Během svého pobytu v Řecku publikoval svou první novelu Armstrong a několik dalších knížek a článků o životě v zahraničí. Patří k nim The Essentials Greek Handbook, Greece: An Illustrated History, Patmos a Tom Stone’s Greek Food and Drink Book.
Stone nyní žije v jižní Kalifornii, kde píše svou druhou novelu a trpělivě čeká na to, až bude jeden z jeho šesti scénářů zpracován jako film. S Daniellou, v Řecku úspěšnou malířkou, se rozvedli, ale vše proběhlo v mimořádně přátelském ovzduší. Jejich dvě děti zatím vyrostly a začaly studovat na univerzitě. Ale všichni čtyři dodnes tvoří rodinu.

Zdroj životopisu: www.bbart.cz

Populární autoři:

Charles Bukowski

1920 - 1994