Tess Warwick

americká

Nahrávám...

Životopis

Tess Warwick je americká spisovatelka, která se narodila se v Chicagu v zajímavé rodině. Její otec byl známým antropologem a matka restaurátorkou obrazů. Ještě nyní ráda vzpomíná na hodiny, které strávila jak v přírodopisných muzejích, tak v obrazárnách. Zejména mezi obrazy se jí líbilo již odmalička, protože si ráda představovala životní příběhy lidí, které měla před sebou na plátnech. U obrazů i knížek dokázala snít celé hodiny, a tím se také lišila od většiny svých vrstevníků, kteří se nejraději proháněli po hřištích.
Četba a snění bylo také její nejdůležitější přípravou pro dráhu úspěšné spisovatelky. Svůj první román vydala však poměrně pozdě, až ve dvaceti sedmi letech, kdy se doma zotavovala po operaci. V díle se jí podařilo spojit obě své velké lásky, romantiku a historii.
V současné době žije Tess Warwick na slunné Floridě. Obývá krásnou vilku utopenou v zeleni, v níž bydlí společně s početnou rodinou: manželem, dvěma syny a dvěma velkými psy. Je znalcem historických předmětů, ale srdce ji stále láká k psaní.


Populární autoři:

Charles Darwin

1809 - 1882
Jules Verne

1828 - 1905
Karel Čapek

1890 - 1938