Koupit knihy

Tereza Hladíková

česká, 1998


Nahrávám...

Životopis

Copywriterka, spisovatelka, minimalistka a bývalá ajťačka. Milovnice pizzy a Plzně, toho českého zlatavého moku, vegetariánka a obdivovatelka japonské kultury. Její hudební knihovna je plná metalových balad, emotivních skladeb od Ludvica Einaudiho, kytarových sól Jimiho Hendrixe, rapu a popu z 20. století i nightcorových verzí písní různorodých žánrů.

Narodila se v Úpici, kde ji vzhled města dovedl k vášni čtení městských kronik. Od raného dětství miluje knihy a příběhy. Vždy snila, že se stane spisovatelkou, ale nadšení pro technické obory ji zavedlo na střední průmyslovou školu v Trutnově. Po ukončení studia se chtěla vrátit ke psaní, ale narazila. Během dvou let prostřídala úřad práce, kancelářskou práci ve státní správě a nakonec i vysněnou ajťařinu.

Na začátku roku 2019 si splnila jeden ze svých životních snů a postavila se na vlastní nohy jako copywriterka. Během studií a neúspěšného hledání ideální práce pokračovala ve psaní příběhů. Plno jich nedokončila, některé si jen vysnila. Na konci roku 2020 však vydala svou první knihu Ideální cíl. Vyšla v tištěné i elektronické verzi.

Tereza se celý život potýká s nezdolným optimismem, je flegmatik a řadu věcí zlehčuje. Bere život na lehkou váhu a miluje černý humor. Kdybyste ji potkali na ulici, nejspíš si vás ani nevšimne, protože má hlavu v oblacích.(zdroj životopisu: terkahladikova.eu)

Přidat ocenění

Ocenění

U autora není zatím žádné literární ocenění.