Stephen Booth

anglická, 1952

Nahrávám...

Životopis

Stephen Booth věřil, že zůstane žurnalistou až do konce života. To by ale nepřišly na svět jeho skvělé detektivky…
Autor začal svou kariéru novináře ještě ve školním časopise. Vystudoval Birminghamskou polytechnickou, pak zkusil v Manchesteru pedagogiku, ale po krátké praxi na střední škole si to rychle rozmyslel. Vrátil se k žurnalistice a pracoval a přispíval do široké řady různých magazínů a novin. Byl editor, poradce, redaktor i tajemník, to vše celkem 25 let.
Vždy ho však přitahovaly kriminální příběhy, a průlom v jeho životě nastal roku 1999, kdy poslal do soutěže svou detektivku a vyhrál první cenu. Roku 2001 pustil novinařinu k vodě a od té doby píše už jen své detektivní romány, které mu vynesly mnohá ocenění.
Jeho knihy se odehrávají ve venkovském prostředí Peak Districtu, mají zvláštní tíživou atmosféru a získávají si čím dál víc čtenářů po celém světě. Hlavními postavami zatím sedmidílné série jsou policejní detektivové Ben Cooper a Diane Freyová.

Autor je kromě literární scény znám také v oblasti chovatelství – konkrétně koz. Nejenže tři tato zvířata vlastní, ale je také předsedou mnoha klubů, porotcem na výstavách a autorem faktografické publikace o svém oblíbeném plemeni, toggenburgských kozách.

Nyní žije se svou ženou v Nottinghamshire s kozami a kočkami, na podzim 2007 mu vyjde v pořadí už osmá kniha, a stále pracuje na dalších…

Zdroj životopisu: http://detektivky.bestfoto.info

Populární autoři:

Karel Čapek

1890 - 1938