Ronald Kessler

americká, 1943

Nahrávám...

Životopis

Ronald Kessler započal svoji novinářskou kariéru v roce 1964 v listu Worcester Telegram, potom působil tři roky jako reportér a redaktor v deníku Boston Herald, v roce 1968 nastoupil v newyorské redakci Wall Street Journalu a v letech 1970 -1985 pracoval jako investigativní reportér, později jako redaktor ve službách Washington Postu.
Je autorem celé řady knih, zabývajících se především politikou a otázkami bezpečnosti, i když jako první vydal v roce 1985 knihu o pojišťovnictví The Life Insurance Game (Ve světě životních pojistek). Pak už následovaly knihy Story of Adnan Khashoggi (Příběh Adnana Kašogiho) o prominentním světovém obchodníku se zbraněmi, Spy vs. Spy (Špioni proti špionům) o protišpionážním programu FBI, obsahující první rozhovor s českým špionem Karlem Koecherem, jenž pronikl do řad příslušníků CIA, a celá řada dalších titulů o CIA, FBI, špionáži a kontrašpionáži, ale také o Bílém domě, o rodině Kennedyových a o americkém Kongresu. Zatím posledním Kesslerovým dílem je A Matter of Character: Inside the White House of George W. Bush (Otázka charakteru: Bílý dům za vlády George W. Bushe), kompletní životopis nynějšího prezidenta Spojených států a náhled do způsobu práce jeho podřízených.
Kessler získal celkem šestnáct novinářských cen, žije v Potomaku ve státě Maryland se svou ženou Pamelou, autorkou knihy Undercover Washington: Touring the Sites Where Infamous Spies Lived, Worked and Loved (Washington pod pokličkou: Procházka po bydlištích slavných špionů). Jeho dcera Rachel pracuje v reklamní agentuře a syn Greg je výtvarník. Oba žijí v New Yorku.

Zdroj životopisu: www.bbart.cz