Raymond Buckland

anglická, 1934

Nahrávám...

Životopis

Raymond Buckland je dnes pravděpodobně nejznámějším zasvěcencem Geralda Gardnera.
Jestliže je Gardner považován za "otce" čarodějského kultu Wicca v celosvětovém měřítku, je Buckland považován za otce a průkopníka Wiccy v USA. Byl to totiž právě on, kdo v roce 1964 zavedl Gardnerovské čarodějnictví v Americe a kdo zde později rozšířil i svoji vlastní tradici čarodějnictví známou jako Seax-Wica.

Buckland se narodil v Londýně 31. srpna 1934. Jeho rodiče byli Stanley Thomas Buckland a Eileen Lizzie Wells . Jako dítě byl Buckland vychován v Anglikánské církvi, ale neměl o náboženství žádný zvláštní zájem. Když mu bylo 12 let, podnítil v něm jeho strýček George , praktikující spiritista, jeho celoživotní zájem o všechno okultní. Buckland byl vášnivým čtenářem, a tak začal číst všechno, co mu přišlo pod ruku o alternativních náboženstvích. Nejvíce ho zajímali témata jako: Duchové, ESP, Magie, Voodoo a čarodějnictví.
V roce 1951 se rodina Bucklandových přestěhovala zpět do Londýna a Raymond zde studoval nejprve na Kings College School ve Wimbledonu a poté získal doktorát z antropologie v Brantridge College v Sussexu.
Po odchodu z akademie působil jako zpravodaj pro strojírenské firmy.V roce 1955 se oženil se svojí první ženou Rosemary Moss. Měli spolu dva syny a Roberta a Regnaulda. V roce 1957 nastoupil ke Královské letecké společnosti (RAF), ale pobyl v ní pouze krátce. V roce 1959 z RAF odešel a působil dva roky v Londýně jako manažer maloobchodu u vydavatelské firmy.V té době se naučil hrát na pozoun a vstoupil do Dixieland jazzové kapely, se kterou ve svém volném čase, po večerech a o víkendech, hrál v Jazzovém Clubu Piccadilly, Baker Street Jazzovém Clubu Baker Street a dalších.
V únoru 1962 se Buckland s rodinou přistěhoval do Spojených států a usadil se v Brentwood na Long Island v New Yorku. Následujících deset let pracoval u společnosti British Airways (tehdy známé jako BOAC), která mu umožnila cestovat po světě. Buckland měl stále zájem o spiritismus a okultní vědy, ale byl stále bez náboženství a cítil, že mu něco chybí. Krátce po svém příjezdu do Států získal dvě knihy, které značně ovlivnili jeho další život a názory. Těmito knihami byly : Čarodějnický kult v západní Evropě od Margaret A. Murrayové (1921), a Čarodějství dnes od Geralda B. Gardnera (1954).
Do přečtení těchto dvou knih Buckland nikdy nevnímal čarodějnictví jako náboženství, ale teď si uvědomil, že našel to, co hledal, staré, a přitom zároveň nové náboženství nesoucí název Wicca. Toužil získat více informací a tak kontaktoval Geralda Gardnera na ostrově Man. Oba muži si pak začali často psát a telefonovat a rozvinulo se u nich hluboké přátelství. Buckland se pak stal jakýmsi Gardnerovým mluvčím ve Spojených státech.
V roce 1963 odletěl Buckland a jeho manželka Rosemary zpět do Velké Británie, kde se setkávají s Gardnerem a velekněžkou Monique Wilsonovou a jsou jimi zasvěceni. Při obřadu přijal Buckland magické jméno "Robata" a Rosemary "Lady Rowen".Toto bylo první a jediné fyzické setkání Bucklanda s Gardnerem, který v roce 1964 umírá na srdeční infarkt.
V témže roce zakládají Ray a Rosemery první Gardnerovský coven, který se postupně rozrůstá a štěpí a pomalu, ale jistě šíří po celé Americe. Nejprve pracoval v utajení a tisk neznal jeho adresu, nakonec ji ale získala a zveřejnila novinářka Lisa Hoffmanová a od té chvíle je na Bucklanda upřena pozornost jako na vrchní autoritu v oblasti čarodějství v USA.
Buckland, který se inspiroval Gardnerovým muzeem čarodějnictví a magie na ostrově Man, začal sbírat artefakty a kousky pro své vlastní muzeum. Nazval je prvním muzeem čarodějnictví a magie ve Spojených státech a oficiálně ho otevřel pro veřejnost v roce 1968.
Jeho sbírka se postupně rozrostla natolik, že musela být v roce 1973 přemístěna do starého viktoriánského domu v Bay Shore.
Svou první knihu o čarodějnictví Buckland zveřejnil v roce 1969. Poté, co napsal svou druhou knihu "Čarodějství staré a moderní", stalo se psaní Bucklandovi vášní, které věnuje stále více času. Od roku 1973 už napíše Buckland v průměru jednu knihu za rok.
Po rozpadu svého manželství s Rosemery se Buckland přestěhoval do Weirs Beach v New Hampshire, kde dál pokračoval v psaní.V roce 1974 se oženil podruhé. Jeho ženou se stala Joan Helen Taylorová. V tuto dobu se rozhodl opustit Gardnerovskou tradici, protože cítil, že už nenaplňuje jeho náboženské potřeby. V gardnerovském čarodějnictví se mu nelíbili elitářské tendence a tak vymyslel a založil novou tradici kterou nazývá Seax-Wica. Nové rituály Buckland zveřejnil v knize: The Tree: Complete Book of Saxon Witchcraft (1974). Strom: Kompletní kniha Saského čarodějnictví (1974). Today the Seax-Wica tradition is practiced worldwide. Dnes je Seax-Wica praktikována po celém světě.
Od začátku roku 1980 se on a jeho druhá žena Joan odcizují, až se nakonec v roce 1982 rozvedou. O rok později se oženil se svou třetí a současnou manželkou Tarou Cochranovou z Clevelandu. Pár let žili v Charlottesville ve Virgini. Zde Buckland založil také Seax-Wicca korespondenční kurz, do kterého se brzy zapsalo více než 1000 studentů z celého světa.
Potom se přestěhovali do San Diega v Kalifornii a Buckland sem přesunul i svůj korespondenční kurz a vytvořil vydavatelství s názvem Taray Publikace. Během dalších let pokračoval v psaní a vrátil se ke své vášni z mládí k herectví a divadlu. Začal pracovat u divadelního a filmového castingu v San Diegu. Během tohoto období se stal blízkým přítelem charakterního herce Johna Carradine.
Pracoval také pro Orson Welles, jako technický poradce pro film "černá magie". Buckland si zahrál i drobné role, jako například šíleného psychiatra v kultovní filmu Mutanti v ráji.
V roce 1992 po více než čtvrt století práce v čarodějném cechu se Buckland rozhodl odejít do důchodu z aktivní účasti. Jeho rodina se přestěhovala na malý statek v North Central v Ohiu. Příležitostně veřejně vystoupí na různých přednáškách a workshopech, jinak se soustředí na své psaní. Se svou manželkou Tarou praktikují nyní Wiccu jako samotáři.

upravené a krácené

Zdroj životopisu: moje-kniha-stinu.blog.cz