Petra Němcová

česká, 1979

Nahrávám...

Životopis

Petra Němcová, 178 cm vysoká brunetka a světová topmodelka pochází z hornického města Karviná, kde se 24. června 1979 narodila v rodině zedníka a učitelky. Má sestru Olgu, se kterou nyní spolupracuje na svých charitativních projektech.Petra studovala obor oděvnictví a vždy ráda nosila a vytvářela krásné modely. V 16 letech ji kamarádka přihlásila do soutěže budoucích modelek Elite Model Look. Po vítězství se Petře změnil život. Odjela do Milána, kde začala její úspěšná kariéra. Pózovala pro mnoho známých fotografů, mezi její nejznámější zakázky patří titulní strana známého časopisu Sports Illustrated, kde byla hvězdou plavkového speciálu. Petra Němcová byla také jednou z modelek, které si firma Victoria's Secret vybrala pro předvádění svého luxusního spodního prádla. Dále se objevila na titulních stranách mnoha známých magazínů po celém světě.

Petra Němcová byla zasnoubena s anglickým módním fotografem Simonem Atleem, se kterým trávila osudnou dovolenou v Thajsku na konci roku 2004, kdy tuto zemi zasáhlo ničivé zemětřesení a vlna tsunami. Petra z této katastrofy vyvázla s mnoha zraněními, ze kterých se poté dlouho zotavovala, přežila několik dní uvězněna na palmě bez plavek a zraněna. Její snoubenec bohužel takové štěstí neměl a v Thajsku zahynul.

Po svém uzdravení, ovlivněna touto tragickou událostí, napsala biografickou knihu "S láskou, Petra" a založila nadaci Happy Heart Fund, skrz kterou chce pomoci dětem v Asii, které byly nejenom postiženy ničivou vlnou tsunami. Momentálně bylo díky Petře otevřeno v Thajsku několik škol a dětských internátů a Petra pro nadaci velmi ráda pracuje.

Po jejím uzdravení z těžkých zranění následoval slavný modelingový comeback a čtenáři časopisu Sports Illustrated si mohli Petru Němcovou v plavkách na titulní straně vychutnat znovu v roce 2006.

Petra Němcová je obdivována po celém světě nejen pro svoji krásu a úspěch, ale hlavně pro své velké srdce.

Zdroj životopisu: http://maja17.blog.cz/0803/petra-nemcova-zivotopis

Populární autoři:

Bertrice Small

1937 - 2015