Petra Měchurová

česká, 1976

Nahrávám...

Životopis

První český kadeřník, který skutečně dobyl svět. Je pojmem nejen u nás, ale i v zahraničí a to i ve vzdálených krajích. Svoji kariéru odstartovala ihned po studiích na kadeřnické škole, kdy začala neúnavně trénovat a účastnit se kadeřnických mistrovství v Čechách i zahraničí. Hned v úvodu kariéry posbírala díky svému mimořádnému talentu a píli významná ocenění – Mistryně ČR v účesové tvorbě v roce 1997 a 1998. Následovala účast na Mistrovství světa ve Washingtonu a v Soulu, kde hájila české barvy.
V roce 2001 Petra otevřela svůj dnes tak proslulý salon v centru Prahy – Salon Petra Měchurová. Současně započala úzkou a intenzivní spolupráci s profesionální značkou vlasové kosmetiky L´Oréal Professionnel a stala se jejím oficiálním ambasadorem. Tato dlouholetá spolupráce a spojení Petřina talentu se světoznámou značkou vedla k dalšímu rozvoji kariéry a úspěchům doma i v zahraničí.
Petra Měchurová vede odborné semináře zaměřené na barvy a střihy, také styling nebo focení kadeřnických kolekcí. Semináře absolvují kadeřníci v Praze, Brně, Bratislavě, ale i v bulharské Sofii nebo v Londýně. Vystupuje s autorskými vlasovými show v Paříži na známém kadeřnickém festivalu Mondial Coiffure Beauté, v Cannes na světovém kadeřnickém sympoziu, vydává se do všech světových stran a září na kadeřnických festivalech v New Yorku, Buenos Aires, Kyjevě, St.Petersburgu. Jako první český kadeřník vystupuje na prestižní a světové proslulé Alternative Hair Show ve Vídni a Londýně.
Její úspěch potvrzuje velký zájem klientů, ale také úspěchy v prestižních kadeřnických soutěžích. Petra Měchurová je nositelka dvou titulů Mistryně ČR v účesové tvorbě, několika trofejí z prestižní soutěže Czech&Slovak Hairdressing Awards, ve které dosáhla i na titul nejvyšší – ocenění Kadeřník roku, které je uznávané u nás i v zahraničí. K těmto úspěchům přidala i světové ocenění jedinečné pro českého kadeřníka – Grand Trophy AIPP (mezinárodní asociace profesionálního tisku). V této soutěži získala již několik nominací a ocenění, včetně toho nejvyššího, které získala jako první žena-kadeřnice v historii AIPP. Zařadila se mezi legendární světově uznávané kadeřníky.

Zdroj životopisu: Grada

Populární autoři:

Terry Pratchett

1948 - 2015
Karel Čapek

1890 - 1938