Pavel Verner

česká, 1947 - 2009 statistiky

Nahrávám...

Životopis

Absolvoval nejdříve Střední všeobecně vzdělávací škole, maturoval v roce 1965. Poté se stal dopisovatelem ČTK. Od roku 1968 působil v regionálním listu Hlas severu. V roce 1971 z politických důvodů musel novinářskou práci opustit a působil v různých profesích – např. jako knihovník v Aši nebo jako dělník na pile v Západočeských dřevařských závodech, od roku 1981 v Praze jako stavební dělník, mistr, dispečer, noční hlídač. Přitom však vystudoval dálkově Střední průmyslovou školu stavební a v polovině 80. let začal dálková studia na FAMU, která dokončil v roce 1992.
Po revoluci se k novinářské profesi vrátil – působil mj. jako zástupce šéfredaktora Národních listů a časopisu Týden.
Mezi lety 1996 a 2002 zastával funkci místopředsedy Českého centra Mezinárodního PEN klubu.
Člen ČSSD a člen zastupitelstva Prahy 12, kandidát na senátora a vedoucí tiskového oddělení Ministerstva zdravotnictví za ministra Ivana Davida (1998-1999). (O poměrech na ministerstvu zdravotnictví a o ministru I. Davidovi samotném napsal silně skandalizující knihu David a Goliáška, kvůli níž byl – úspěšně – žalován.)
Od roku 2000 do své smrti byl komentátorem deníku Právo; jeho zasvěcené, krásnou češtinou psané komentáře šly vždy do hloubky, nepostrádajíce vtip a nadhled, aniž by se podbízely – to jej činilo jedním z nejoblíbenějších komentátorů (nejen) tohoto listu.
Působil i jako pedagog na fakultě žurnalistiky Univerzity Karlovy.
Byl také frontmanem, houslistou a klavíristou skupiny Madmen.

Zdroj životopisu: wikipedia

Populární autoři: