Paul Doherty

Michael Clynes · Anna Apostolou · Ann Dukthas · C. L. Grace · Paul Harding · Vanessa Alexander pseudonymy

britská, 1946

Nahrávám...

Životopis

Paul Charles Doherty (* 21.9.1946 Middlesborough, Anglie) vystudoval historii v Liverpoolu a Oxfordu, před prací historika však dal přednost profesi učitele. Dnes už je téměř 25 let ředitelem londýnské Trinity Catholic School. Historie je ale dodnes Dohertyho vášní, které dává průchod ve svých knihách.
Doposud psal pod různými pseudonymy, jako například Paul Harding, Michael Clynes, C. L. Grace, Ann Dukthas, nebo také Anna Apostolou. Dnes už píše pouze pod svým jménem, ale zato hodně. Jeho historické romány se odehrávají v různých zemích a v různých dobách, od antiky, přes středověk, od Anglie až třeba k Číně. Oblíbené jsou různé jeho kriminální série, mimo jiné příběhy Hugha Corbetta ze 14. století, nebo Truchlivé záhady bratra Athelstana, a mnoho dalších.

V češtině vychází příběhy ze starého Říma za vlády Konstantina s císařovninou vyzvědačkou Claudií, a především oblíbená řada detektivních románů ze Starého Egypta, kde je hlavní postavou Amerotke, nejvyšší soudce v Síních obojí pravdy.

Kromě beletrie se věnuje také literatuře faktu, napsal například o Izabele, ženě anglického krále Edwarda II. , o Alexandrovi Velikém, nebo také o možné vraždě faraóna Tutanchamóna.

Paul Doherty nyní žije na hranicích Londýna, blízko Epping Forest, se svou ženou a sedmi dětmi.

Populární autoři: