Patricia Nead Elrod

P.N. Elrod pseudonym

americká, 1954

Nahrávám...

Životopis

P.N. "Pat" Elrodová je autorkou dvaceti knih a dvaceti povídek. Docela slušné vzhledem k tomu, že poprvé publikovala v roce 1990. Žije kdesi na jiné planetě, ale udržuje si výhodné občanství v Texasu (prý) kvůli daňovým účelům.

Bydlí se svými psy - Sashou a Megan - a Doktorem Who v životní velikosti, kterého si jednou postavila, když měla dostatek volného času. (Pomineme K-9 v garáži.) Její vlasy zůstávájí skoro celou dobu rezavé až na situce, kdy hoří uzávěrka.

Pat redigovala mnoho antologií a plánuje udělat ještě mnohem víc, když nakladatelská obec zvládá to pracovní zatížení. Její součastné projekty zahrnují Dark Road Rising, novou knihu ze série o upírovi Jacku Flemingovi, a druhou (dosud nepojmenovanou) komedii ze série Myhr. A má tucty dalších projektů ve výrobě!

Mezi psaním románů brousí své scénaristické dovednosti, o čemž říká: "Mám v hlavě několik počátečních nápadů na filmové cénáře, včetně těch pro mé vlastní knihy. Vyprávěcí požadavky pro obrazové médium jsou odlišné, ale pomalu se do toho dostávám. Když píšu, mám sklon ve své hlavně rozběhnout akční film, takže výroba scénářů je pro mě prostě takové rozšíření."

Pat miluje setkávání čtenářů jejích knih a když má čas, tak i hostování na sci-fi conech po celé zemi.

Zdroj životopisu: http://www.deti-noci.cz/view.php?cisloclanku=2007080018

Populární autoři: