Mark Chadbourn

britská, 1960

Nahrávám...

Životopis

Mark Chadbourn se narodil 13. ledna 1960 v hornickém prostředí britského jižního Derbyshiru (East Midlands, England). Vystudoval universitu v Leedsu.

Začal psát pro venkovské noviny, působil jako krimi reportér v Birminghamu, po přestěhování do Londýna pracoval pro národní noviny a televizi Thames TV. Od roku 1992 se stal nezávislým novinářem, psal pro časopisy Empire, Select, You!, Marie Claire a Discovery. Měl pravidelný sloupek v Daily Express a pracoval pro pořad BBC Good Morning. Po opuštění novinářské profese pracoval jako montér v elektrárně, dělník u pásu, čistič toalet a provozovatel nahrávacího studia.

Spisovatelskou kariéru započal vydáním krátké povidky Six Dead Boys in a Very Dark World v Fear magazine oceněnou Best New Author Award. Následně vydává romány (horrory) Underground (1992) a Nocturne (1994). Získal několik nominací a cen British Fantasy Society. Významným fantasy dílem je trilogie Age of Misrule (česky v nakl. Polaris – Věk rozvratu) z let 1999 – 2001 a její volné pokračování Dark Age (2002 – 2005). Mark Chadbourn v současnosti žije v Londýně, ale často odjíždí do Midlandu, který více opovídá jeho požadavkům na životní prostředí.
Mark Chadbourn také píše historické romány (např. Hereward, Pendragon, Dark Age) pod pseudonymem "James Wilde".

Zdroj životopisu: http://www.legie.info, en.wikipedia.org

Populární autoři:

Johanna Lindsey

1952 - 2019
Agatha Christie

1890 - 1976