Koupit knihy

Marjorie Bowen

Joseph Shearing · George R. Preedy · John Winch · Robert Paye · Margaret Campbell pseudonymy

britská, 1885 - 1952


Nahrávám...

Životopis

Britská autorka, vlastním jménem Gabrielle Margaret Vere Campbell, která psala historické romance, nadpřirozené hororové příběhy, populární historii a biografii. Celkem vydala přes 150 svazků. Také psala pod jmény Joseph Shearing, George R. Preedy, John Winch, Robert Paye a Margaret Campbell. Jako Joseph Shearing napsala několik gotických romancí plných děsu a tajemství. Několik jejích knih se dočkalo filmové adaptace.

Její knihy jsou hodně vyhledávány milovníky gotického hororu a dočkaly se i chvály od kritiků. Sally Benson napsala v The New Yorker (1965): "Pan Shearing je důkladný badatel, vynikající spisovatel, pečlivý technik a mistr hrůzy. Neznám nikoho, jako je on."

Otec Bowenové byl alkoholik a brzo rodinu opustil, nakonec byl nalezen mrtvý v jedné Londýnské ulici. Po této události bylo její psaní hlavním zdrojem rodinných příjmů. Vdaná byla dvakrát: poprvé od roku 1912 do roku 1916, za Siciliána jménem Zefferino Emilio Constanzu, který zemřel na tuberkulózu, a poté za Arthura L. Longa. Její první román nesl název The Viper of Milan (1906), poslední, posmrtně vydaný, se jmenoval The Man with the Scales (1954).(zdroj životopisu: wikipedia.org)

Přidat ocenění

Ocenění

U autora není zatím žádné literární ocenění.

Populární autoři:

Johanna Lindsey

1952 - 2019