Lukáš Synek

česká, 1979

Nahrávám...

Životopis

Lukáš Synek je cestovatel, fotograf, molekulární biolog a autor knih.

"Jako nezávislý cestovatel podnikám cesty do zemí blízkých i vzdálených, obvykle se svou manželkou Alenou nebo sám. První exotickou zemí, kam jsme zavítali a rádi se tam vracíme, bylo Turecko. Následovala řada cest po Evropě, Asii, Africe a Americe (včetně lahůdek jako Barma, Jemen, Bolívie nebo Malawi). V roce 2006 jsme projeli celou historickou trasu Hedvábné stezky z Turecka přes Střední Asii až do Číny.
Ve své fotografické tvorbě se zaměřuju především na krajinu, krajinný detail, makrosnímky rostlin a přírodní vzory. Na cestách fotografuju i zátiší a reportážní snímky ze života lidí včetně jejich portrétů.
Vystudoval jsem sedmileté gymnázium v Sedlčanech (1997) a poté molekulární biologii a virologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze (2002). V roce 2007 jsem dokončil doktorské studium molekulární a buněčné biologie rostlin v Ústavu experimentální botaniky AVČR, kde i nadále pracuju v Laboratoři buněčné biologie. Zabývám se komplexem exocyst. Na Přírodovědecké fakultě UK přednáším s kolegy biologii rostlinné buňky.
V roce 2008 jsem vydal cestopis HEDVÁBNOU STEZKOU po stopách dávných karavan. " (Lukáš Synek)

Zdroj životopisu: http://lsynek.sweb.cz/

Populární autoři:

Carl Sagan

1934 - 1996