Koupit knihy

Lucia Klein Svoboda

slovenská, 1979


Nahrávám...

Životopis

Lucia Klein Svoboda vystudovala VŠMU v Bratislavě obor herectví, dále studovala filmovou režii v Norsku a dokončila malý a velký doktorát v sociálních vědách. Kromě toho, že působí na akademické půdě a má na svém kontě několik odborných publikací, je Lucia Klein Svoboda autorkou a herečkou, roky působila ve slovenském legendárním divadle Astorka Korzo, Studiu L+S nebo Slovenském Národním Divadle, v Čechách potom v Brněnském divadle Bolka Polívky. Lucia Klein Svoboda se také věnuje filmovému herectví a hudební tvorbě, jako je například projekt Malá Zoe nebo album Solitéři. PhDr. Klein Svoboda je autorkou scénáře česko-slovenského filmu PIRKO, který se zabývá nelehkým osudem dívek z dětských domovů. Film PIRKO měl světovou premiéru na prestižním festivalu Tallinn Black Nights v listopadu 2016, PhDr. Klein Svoboda tento film i režírovala a produkovala. Její scénář k filmu Jako v ráji byl v roce 2017 na festivalu v Karlových Varech oceněn první cenou Filmové Nadace.

Lucia se narodila v roce 1979 na Slovensku. Její matka Mária Gažiová je docentka psychologie a soudní znalkyně, její otec je švédský hokejista (její nevlastní otec Ladislav Gaži je chemický inženýr). Má nevlastní sestru Ladislavu, která je úspěšná malířka.

V roce 2008 si vzala za manžela producenta Petra Svobodu (syna hudebního skladatele Karla Svobody), se kterým založila filmovou společnost Goodmind a natočila film PIRKO. Seznámili se na natáčení filmu Milenci a vrazi, mají syna Ferdinanda a dceru Gretu. Umí hrát na housle a klavír.(zdroj životopisu: https://cs.wikipedia.org/wiki/Lucia_Klein_Svoboda)

Přidat ocenění

Ocenění

U autora není zatím žádné literární ocenění.

Populární autoři:

Agatha Christie

1890 - 1976