Judy Griffith Gill

kanadská

Nahrávám...

Životopis

Citace: "Po vydání mé knihy - Opředená láskou - se mi dostalo takové té cti, že jsem se stala první kanadskou autorkou nové edice. Od té doby byl můj život velmi rušný. Začali mě zvát na setkání spisovatelů i na setkání se čtenáři, absolvovala jsem nejednu autogramiádu a nejedno veřejné vystoupení. Když jsem byla požádána, abych vystoupila s proslovem k začínajícím autorům, zeptala jsem se, zda si mě s někým nezmýlili. Dodnes si pamatuji, jak jsem už tři dni předem bojovala s trémou. Sama totiž pozorně poslouchám slova zkušenějších kolegů - od počátku své kariéry dodnes. A též ráda odevzdávám své zkušenosti dalším tvůrcům, tedy alespoň část z toho, co jsem získala já.
Často se mě ptají, jak je možné, že dokážu tak mnoho psát. Zda se musím nutit sedět celé dny za počítačem a psát. Ne! Mým největším problémem je odtrhnout se od klávesnice počítače a starat se o tak prozaické věci, jako je vytrhávání plevele na zahradě. Pod vlivem problémů se zahradou mám občas sto chutí napsat příběh o invazi obrovských slimáků...
Svou práci bych nedokázala dělat bez podpory rodiny.
Manžel Bob se už téměř čtvrt století zabývá poradenskou činností v oblasti techniky a ovládá vše, co souvisí s koly, křídly a kýly.
Shannon, která má s Alainem dvě krásné děti, Meghan a Seana, je prvou korektorkou mých prací. Má mladší dcera Tara patří k těm, kteří mě nejvíce povzbuzují. Pracuje ve Vancouveru. Navštěvuje místní knihkupectví a přesvědčuje zákazníky slovy: "Kupte si tuto knihu. Tu napsala moje máma!" A podstrkuje jim pod nos mé příběhy.
K práci mě inspiruje rovněž krása pobřeží oceánu i okolní příroda. Ale nejdůležitější jste pro mne vy, milí čtenáři. Vaše dopisy mi poskytují velmi mnoho podnětů a snažím se odpovídat na každý z nich. Jsem vám za ně vděčna a vynasnažím se psát další knihy ještě po mnoho let."

Zdroj životopisu: kniha Něžný dobyvatel