Joseph Michael Straczynski

americká, 1954

Nahrávám...

Životopis

Joseph Michael Straczynski je oceněný americký spisovatel a producent televizních seriálů. Píše romány, povídky, knihy komiksů a rádiová dramata. Je také divadelní dramatik, žurnalista a autor oblíbené knihy o psaní scénářů. Byl tvůrce, vedoucí producent a hlavní scénárista vědeckofantastických televizních seriálů Babylon 5 a Crusade. Straczynski napsal většinu epizod Babylonu 5, za zmínku stojí nepřerušená řada 59 epizod, obsahující všechny díly 3. a 4. sezóny. Již od roku 1985 se účastní také mnoha internetových komunikačních sítí jako např. Usenet a internetových fór (např. GEnie, CompuServe a America Online), kde reaguje na dotazy fanoušků. Je přítel a spolupracovník autora spekulativního žánru Harlana Ellisona, student a přítel Normana Corwina a upřímný obdivovatel díla Roda Serlinga.

Straczynski vystudoval San Diego State University, kde získal titul bakalář v psychologii a sociologii (dále zde studoval filozofii a literaturu). V době studia na SDSU napsal mnoho článků pro studentské
noviny, které pak byly vtipně nazývané (kvůli počtu jeho článků) „Daily Joe“ (česky
„Pepův deník“). Straczynski v současné době pobývá v oblasti Los Angeles se svojí ženou Kathryn M. Drennanovou, s kterou při psaní spolupracuje.

Straczynského profesionální jméno je J. Michael Straczynski, ačkoli je neformálně oslovován „Joe“. V tisku a částečně také na Usenetu je často nazýván iniciály JMS.

Zdroj životopisu: spisovatele.cz

Populární autoři: