Jaroslav Monte Kvasnica

česká, 1953

Nahrávám...

Životopis

Po studiích na filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně (obor čeština-bulharština) pracoval jako manažer divadel a hudebních skupin, jako dělník při archeologických vykopávkách, jako závozník, horský nosič ve Vysokých Tatrách, dřevorubec, textař a byl zaměstnán jako novinář a reportér v celé řadě deníků a časopisů.Pracoval jako redaktor, scénárista a režisér Cable Plus (je autorem několika desítek scénářů publicistických filmů, které i režíroval) a později jako sportovní redaktor v TV Nova pro jižní Moravu. V roce 1978 vydal v nakladatelství Blok básnickou sbírku - Zátiší s hadem, v roce 2002 v nakladatelství DONA knihu Běh s "vlky" aneb Caniscross - (o canicrossu, ski-jöringu, dog-trekkingu, dog-packingu a pulce).
Zúčastnil se řady horolezeckých expedic a trekingových výprav např. na Kavkaze, Pamíru, v Karpatech, Alpách a Pyrenejích, v Sierra Nevadě, na Sibiři, Kamčatce atd. Kde to situace dovolovala, byli mu na jeho cestách vždy společníky i jeho psi. Kynologií se aktivně zabývá již 48 let.
V posledních deseti letech se naplno věnuje volně publicistické a spisovatelské tvorbě a své celoživotní lásce - vlkům, za kterými putuje se svými aljašskými malamuty ve "vlčích" evropských krajinách. Je duchovnmím otcem projektu Terra luporum (Krajina vlků), která si vytkla za cíl rehabilitovat vlka v očích veřejnosti, spolupracuje s "vlčími hlídkami" hnutí DUHA a se správou Chráněné krajinné oblasti Beskydy na mapování výskytu velkých šelem a je rovněž členem CWFA.
Je kmenovým autorem časopisů Pes přítel člověka, Dobrodruh a Svět psů, jeho reportáže, odborné a publicistické články a eseje najdeme v časopisech Fauna, Psí sporty, v (někdejším) časopise Dog trail, History revue, Lidé a země (i ve sloven.verzi) Outdoor, Koktejl, Příroda, na internetovém portálu iDnes atd. Rovněž publikuje ve slovenském časopise Život so psom, v Kynologické revue a v americkém časopise Sled Dog Sport.
V současné době pracuje na knize o dog-trekkingu (kynologickém sportu, který sám vytvořil) a na poetické knize o "básníku dřeva" - sochaři Zdeňku Macháčkovi a o krajině v okolí Svratky.

Zdroj životopisu: Krajina s vlky-Rapsodie šedých stínů

Populární autoři:

Jules Verne

1828 - 1905