Jan Kunze

česká, 1976

Nahrávám...

Životopis

Básník, textař, zpěvák, performer, dramaturg a činorodý organizátor kulturního života. Jeho úspěšná první sbírka Hičhaikum (2004) je souborem hravých i snivých textů ovlivněných autorovými prožitky, náladami a cestami; zřetelně se v nich odráží také zenová inspirace a „čarodějnický“ vliv knih Carlose Castanedy. Sbírka vyšla celkem ve třech vydáních a dočkala se působivého hudebně-recitačního ztvárnění, které autor představil v rámci řady autorských čtení, básnických dílen i několika dramatických a hudebních festivalů.

V roce 2007 vyšlo pod názvem Po tmě chuť bibliofilské vydání tří jeho novějších básní v grafické úpravě Lenky Sýkorové. Svou druhou řadovou sbírku autor vydal o rok později pod názvem Dekadent dezert.

Jan Kunze publikoval v časopisech Host, Protimluv a ve sbornících Od słowa ke slovu (2003), Opava City / Poezie v otevřeném prostoru (2004) a Míň než všechno neberu (2006). Výběr z jeho básní zazněl v rozhlasovém pořadu Zelené peří a několikrát i v „živé“ verzi tohoto pořadu v brněnské Huse na provázku.

Jako herec a zpěvák spolupracoval na divadelních představeních Čarodějnice z Babí hůry a Ngoa-É, které se hrály v Divadle Antonína Dvořáka v Ostravě a na festivalu Janáčkovy Hukvaldy. Příležitostně také vystupuje s multimediálním projektem Hubitel.

Absolvoval Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu v Ostravě, zpěv studoval na tamní Lidové konzervatoři. Jako zpěvák a textař působil v alt-rockové skupině Luza (1995-2003), v současnosti vystupuje jako frontman skupiny KOFE-IN, kombinující elektroniku s postupy alternativního rocku. V dubnu 2009 vyšla pod hlavičkou PERPLEX records debutová deska skupiny, kterou si můžete objednat v našem online obchodě.

Zdroj životopisu: www.perplex.cz