Koupit knihy

Galla Macků

česká, 1952


Nahrávám...

Životopis

Galla Macků je sólistka Hudebního divadla v Karlíně.

Od r. 1968 studovala na pražské konzervatoři operní zpěv, který rozšířila o operní režii a operetní specializaci. Debutovala v liberecké opeře.

Přesto ji r.1975 zlákala opereta a muzikál a přijala angažmá do HD Karlín. Její první velké role byly Rose Marie (v operetě Rudolfa Frimla) a Manon Lescaut (v muzikálu Jindřicha Brabce).

Následují další role - Eliza Doolittlová v My Fair Lady, Irena Molloyová v Hello, Dolly!, titulní role v Mam`zelle Nitouche aj.

Z operetních rolí Valencienne a Hana Glavari v Lehárově Veselé vdově, Helena a také Vanda v Nedbalově Polské krvi, Sylva Varescu v Kálmánově Čardášové princezně, titulní role v Kalmánově Hraběnce Marici, aj.

Navíc svůj činoherní talent uplatnila v roli paní Říhové v českém muzikálu Má férová Josefína a své všestranné schopnosti v roli české subrety Mařenky Zieglerové v muzikálu Jiřího Bednáře Superhvězda Mařenka (podle A. Branalda, HDK 1996).

Je dvojnásobnou držitelkou Ceny literárního fondu za Manon Lescaut a za Eurydiku v rockovém muzikálu A. Zurbina Orfeus a Eurydika. Podílela se na vzpomínkové knize s názvem Z operety do operety (1996).

Účastnila se gramofonových a rozhlasových nahrávek a televizních inscenací (např. Manon Lescaut).

Natočila prestižní snímek z Kálmánovy Čardášové princezny pro maďarskou televizi. Zúčastnila se zvukové nahrávky scén z Kálmánových operet v nastudování dirigenta Františka Drse. V klasickém muzikálu Za zvuků hudby hraje Abatyši (HD Karlín, 2002).

V současné době hraje v HD Karlíně v roli paní Ofky v muzikále Noc na Karlštejně,provozuje koncertní činnost a také působí jako pedagog na Vyšší odborné škole herecké a Konzervatoři v Praze.(zdroj životopisu: http://www.osobnosti.cz/)

Přidat ocenění

Ocenění

U autora není zatím žádné literární ocenění.