Derren Brown

britská, 1971

Nahrávám...

Životopis

Celým jménem Derren Victor Brown se narodil 27. února 1971 v jižní části Londýna, Croydonu. Navštěvoval Whitgiftskou školu, kde jeho otec učil plavání. Později studoval práva a germanistiku v anglické škole Bristolu. Tam poprvé navštívil představení hypnotizéra Martina S. Taylora, který ho značně ovlivnil v jeho budoucím povolání. Zanedlouho působil jako příležitostný kouzelník.

V roce 1998 dostal nabídku, aby natočil pilotní díl pořadu MIND CONTROL pro Channel 4. Nabídku samozřejmě přijal a tak se stal slavným. Následovaly speciály THE HEIST, MESSIAH, THE GATHERING, TRICK OR TREAT nebo SEANCE. Jeho pořady měly obrovskou sledovanost a úspěch. Vrcholem byla RUSKÁ RULETA, kterou na Channel 4 vysílali živě.

Ovšem nezajímá se pouze o iluze a hypnózu, rád maluje karikatury celebrit, zajímá se o chov papoušků a o vycpávání zvířat. Jeho pořady byly vysílány také v České televizi, kde spojili MIND CONTROL a TRICK OF THE MIND.

Derren Brown je zatvrzelým odpůrcem možnosti existence paranormálních jevů a UFO. V mládí věřil v boha a stal se členem církve. Později pochopil, že tudy cesta nevede a církev opustil.


[Captain Spaulding]