David West Reynolds

americká

Nahrávám...

Životopis

David West Reynolds vystudoval jako Ph.D. v klasické archeologii na University of Michigan. Specializuje se na období císařského Říma a starověkého Egypta.

Archeologie Hvězdných válek

V roce 1995 Reynolds zhostil neobvyklého úkolu. Dostal za úkol znovu objevit pouští lokality v Tunisku, kde se točily některé z legendárních scén filmu Star Wars: Epizoda IV. Reynolds spolu se svým týmem skutečně ztracené lokality objevil a spolu s nimi i řadu původních rekvizit, které na místech zůstaly.

Vedl ještě několik úspěšných „archeologických“ projektů pro společnost Lucasfilm, a pak pracoval na plný úvazek na Skywalker Ranchi George Lucase v Kalifornii, kde působil jako marketingový specialista při plánovaném uvedení filmu Star Wars: Epizoda I. 

Kromě mnoha populární časopiseckých článků napsal sedm knih se Star Wars tématikou. Posledních pět z těchto titulů získaly ocenění New York Times bestsellery.

V současnosti se David West Reynolds vrátil zpět k vědecké práci a non-fiction psaní. Založil také společnost Phaeton Group, která podporuje vědecké projwtky c terén ua snaží se je přivést blíže k veřejnosti.

Zdroj životopisu: http://www.phaetongroup.com/reynolds.php